gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

'Yaşasın Kürdistan dese inanmam'

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

DTP'li Osman Baydemir, "Başbakan Erdoğan 'Yaşasın Kürdistan' dese bile inanmam" diye konuştu. Baydemir, Başbakan Erdoğan'ın samimi olmadığını dile getirdi.
    ROJ TV'de dün akşam canlı yayına katılan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, Kürtçe yaptığı konuşmasında AKP'nin 'Kürt sorununa' bakışını değerlendi.

Başbakan Erdoğan'ın Güneydoğu'daki 2006 Mart olayları sırasında sarf ettiği "Güvenlik güçlerimiz çocuk da olsa, kadın da olsa, kim olursa olsun, eğer terörün maşası haline gelmişse gerekli müdahale ne ise bunu yapacak" sözlerini anımsatan Baydemir, "Doğrudur, gerçekten de Erdoğan'ın bu açıklamasından sonra 3 yaşındaki çocuk, 6 yaşındaki çocuk, 7 yaşındaki çocuk, 9 yaşındaki çocuk ve 78 yaşındaki dede yaşamını yitirdi benim kentimde. Yaşasın Kürt ve Kürdistan' dese, yeminim olsun ki Allah'ıma ben yine de inanmam. O Erdoğan değil miydi Hakkari'de ?Ya sev ya terk et' diyen" diye konuştu.

"BİR MİLYON OYUM OLSA ÇEYREĞİNİ VERMEM"

AKP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Kutbettin Arzu'nun "Baydemir aday olmasaydı oyunu bana verirdi" sözlerine ise Baydemir, "Eğer bir milyon bir oyum olsa sadece bir değil, o bir milyon bir oydan her bir tanesi bile derman olsa ve yeminimdir ki AKP için yarım oyumu bile vermem. Çeyrek oyumu bile. Halkımın üzerine bomba yağdıranlara kendi adıma söylüyorum, biraz haysiyetim olsa AKP'ye nasıl oy veririm" dedi.

'Yaşasın Kürdistan dese inanmam' konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Desti

Desti

Rüyada desti görmek, halk malini zayi eden kötü biri ile yorumlanir. Kirmanî'ye göre; desti hizmetçi veya soför ile tabir olunur. Cafer'i Sadik'a göre; rüyada desti dokuz sekilde tabir olunur: Münafik, hain hizmetçi, çaliskan es, din kuvveti, vü-cut sagligi, uzun ömür, mal, nimet, miras.
  2. Ege - İnanma

Ege - İnanma

Yolun açık olsun Diyorsun bana Mektubunda yazmışsın Nedir sendeki hal Neler söylersin yar Aşkımızda gözmü var İnanma yalan dolana Aldanma eller sözüne Aşkımıza göz koydular Beni böyle bırakma Yeter yaptığın bu naz Bana da acı biraz Bu aşkı biz yaşadık El sözüyle bozulmaz Söz-Müzik: Taner Çetin - Ege
  3. Cumhurbaşkanı Gül'den 'Kürdistan' açıklaması

Cumhurbaşkanı Gül'den 'Kürdistan' açıklaması

Cumhurbaşkanı Gül tartışma yaratan 'Kürdistan' sözü ile ilgili olarak "Ben o ifadeyi kullanmadım" dedi. Irak'a tarihi bir ziyaret gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün burada 'Kürdistan Bölge Yönetimi' ifadesini kullanması tartışma yarattı. Irak ziyaretinin ardından Esenboğa Havalimanı'nda gazetecilere açıklama yapan Cumhurbaşkanı Gül, daha sonra soruları yanıtladı....
  4. 'Türkiye Kürdistan bölgesini tanıdı'

'Türkiye Kürdistan bölgesini tanıdı'

Neçirvan Barzani, Gül'ün kendisiyle görüşmesinin 'Kürdistan Bölgesini' tanıması anlamına geldiğini söyledi. Neçirvan Barzani, Cumhurbaşkanı Gül'ün kendisiyle görüşmesinin Türkiye'nin "Kürdistan Bölgesini" tanıması anlamına geldiğini söyledi. Irak’ın başkenti Bağdat’a iki günlük resmi bir ziyaret düzenleyen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, temaslarının ikinci gününde Bölgesel Kürt...
  5. Muhteşem Yüzyılda Kürdistan Açılımı

Muhteşem Yüzyılda Kürdistan Açılımı

muhteşem yüzyıl mektup sahnesi muhteşem yüzyıl, hünkar, dizisi, mektup, orjinal hali hakkında bilgiyi buradan bulabilirsiniz 'Muhteşem Yüzyıl'da 'Kürdistan' açılımı! Bu sahne çok tartışılacak... Show TV'nin sevilen dizisi 'Muhteşem Yüzyıl'da, Kanuni'nin daha önce 'Kürdistan'sız okunan mektubu bu kez orijinal haliyle verildi meleklerim . Osmanlı Sultanı Süleyman'ı diğer padişahlarından...

Sayfayı Paylaş