gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Yaşayarak öğrenmek

Konu, 'Hayat Bilgisi' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Bir gün Napolyon düşman askerlerinden kaçarken, bir bakkal dükkanına girmiş. Bakkala hemen kendisini saklamasını emretmiş. Bakkal da Napolyon’u müsait
    bir yere saklayıp, biraz sonra gelen düşmanları da
    ‘Az evvel biri koşarak şu tarafa kaçtı.’ diye
    savuşturmuş.
    Nihayet biraz sonra Napolyon’un muhafızları
    yetişmişler. Bakkal ömründe bir daha
    karşılaşamayacağı Napolyon’a sormuş: ‘Efendim, af
    buyurun ama merak ettim, ölümle bu denli burun
    buruna gelmek nasıl bir duygu?’
    Napolyon birden öfkelenmiş. ‘Sen kim oluyorsun da
    benimle böyle dalga geçercesine konuşabiliyorsun?’
    diye bağırmış. Hemen askerlerine, adamcağızı kurşuna
    dizmelerini emretmiş.
    Askerler bakkalın gözünü bağlayıp, karşısına
    dizilmişler. Mermiler namlulara sürülmüş, artık
    ‘ateş’ emri verilecek... Adamcağız içinden ‘Ah, ne
    yaptın sen? Şimdi ölüp gideceksin diye düşünürken,
    arkadan bir çift el uzanmış, gözündeki bağı açmış.
    Karşısında Napolyon varmış. Tek cümleyle cevaplamış
    Napolyon: ‘İşte böyle bir duygu!’

Yaşayarak öğrenmek, bedeli en yüksek öğrenme
    biçimidir.

Yaşayarak öğrenmek konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. çocuk yaşayarak öğrenir..

çocuk yaşayarak öğrenir..

Çocuk yetiştirmenin öyle sanıldığı gibi sıradan ve çok Kolay bir şey olmadığı, ancak bu öz ile anlatılabilirdi... ÇOCUK, NE YAŞIYORSA ONU ÖĞRENİR Eğer bir çocuk; - Sürekli eleştirilmişse, kınama ve ayıplamayı öğrenir. - Kin ortamında büyümüşse, kavga etmeyi öğrenir. - Alay edilip aşağılanmışsa, sıkılıp utanmayı öğrenir. - Utanç duygusuyla eğitilmişse, kendini suçlamayı öğrenir. -...
  2. Hareketli Yaşayarak Genç Kalın!

Hareketli Yaşayarak Genç Kalın!

Genç kalmak istiyorsanız hareketli yaşayın! Yapılan araştırmalar fiziksel açıdan aktif olanların daha geç yaşlandığını ortaya koydu. Uzmanlar, düzenli egzersiz ile, yüksek tansiyon, kalp ve damar hastalıkları, kanser, obezite ve osteoporoz gibi pek çok hastalığın da önlenebileceğini belirtiyor... İngiltere'de yapılan bir araştırmayla fiziksel aktivitenin, kişilerin genç kalmasında etkili...
  3. Hayatı yaşayarak Seviyorum arkadaşlar

Hayatı yaşayarak Seviyorum arkadaşlar

. Hayat her yönü ile güzeldir.Tek zahıf; bir şeylerin farkına varıp kötü şeyleri düşünmemek'tir.''İyilik edersen iyilik bulursun'' derler.Bence çok güzel bir söz ve doğruda.İnsanlar neden yaşar ?? İnsanlar neden birbirlerini sever ?? İnsanlar neden İbadet eder ?? Hepsinin bir nedeni vardır değil mi, evet vardır... Çocukluk yıllarım geliyor aklıma...Hiç büyümek istemedim.Çocuk olmak...
  4. yaşayarak öğrenme

yaşayarak öğrenme

yaparak yaşayarak öğrenme ..."Yaşayarak Öğrenme"... Bir gün Napolyon düşman askerlerinden kaçarken, bir bakkal dükkânına girmiş. Bakkala hemen kendisini saklamasını emretmiş. Bakkal da Napolyon’u müsait bir yere saklayıp, biraz sonra gelen düşmanları da : '*Az evvel biri koşarak şu tarafa kaçtı.*' diye savuştur*muş. Nihayet biraz sonra Napolyon'un muhafızları yetişmişler. Bakkal...
  5. Arapça öğrenmek

Arapça öğrenmek

Arapça öğrenmeyi çok istiyorum Arapça bilenler yorum yapabilir mi çok mu zor acaba?

Sayfayı Paylaş