gebe
  1. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0

Yaşlı adam ve çocuklar

Konu, 'Hayatın İçinden & Hayata Dair Herşey' kısmında mislinay tarafından paylaşıldı.

Yaşlı bir adam emekliye ayrılır ve kendine bir lisenin yanında küçük bir ev alır. Emekliliğinin ilk bir kaç haftasını huzur ve sessizlik içinde geçirir ama sonra ders yılı başlar. Okulların açıldığı ilk gün, dersten çıkan öğrenciler yollarının üzerindeki her çöp bidonunu tekmelerler, bağırıp, çağırarak. Bu çekilmez gürültü günler sürer ve yaşlı adam bir önlem almaya karar verir...
    Ertesi gün çocuklar gürültüyle evine doğru yaklaşırken, kapısının önüne çıkar, onları durdurur ve, "Çok tatlı çocuklarsınız, çok da eğleniyorsunuz. Bu neşenizi sürdürmenizi istiyorum sizden. Ben de sizlerin yaşındayken aynı şekilde gürültüler çıkarmaktan hoşlanırdım, bana gençliğimi hatırlatıyorsunuz. Eğer her gün buradan geçer ve gürültü yaparsanız size her gün 1 dolar vereceğim" der.

Bu teklif çocukların çok hoşuna gider ve gürültüyü sürdürürler. Birkaç gün sonra yaşlı adam yine çocukların önüne çıkar ve onlara şöyle der, "Çocuklar enflasyon beni de etkilemeye başladı, bundan böyle size sadece 50 sent verebilirim."Çocuklar pek hoşlanmazlar ama yine devam ederler gürültüye.

Aradan bir kaç gün daha geçer ve yaşlı adam yine karşılar onları.
    "Bakın" der, "Henüz maaşımı alamadım bu yüzden size günde ancak 25 sent verebilirim, tamam mı?"
    "Olanaksız bayim" der içlerinden biri, "Günde 25 sent için bu işi yapacağımızı sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Biz işi bırakıyoruz."

Yaşlı adam ve çocuklar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kırşehir'de Cinnet Geçiren Adam 2 Çocuğunu ve Eşini Öldürdü

Kırşehir'de Cinnet Geçiren Adam 2 Çocuğunu ve Eşini Öldürdü

Kırşehir’in Kaman ilçesinde cinnet getiren Bilal Kara (32), aralarında şiddetli geçimsizlik bulunduğu bildirilen eşi Alev (25) ile kızları 3 yaşındaki Ceren ve 7 aylık Ceylan’ı ve kendini öldürdü. Komşuları, Çiftlikli Mahallesi’nde oturan Kara çiftinin yetiştirme yurdunda büyüdüğünü söyledi. Evin geçimini Kaman Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu’nda hizmetli olarak çalışan Alev...
  2. Dünya'nın En yaşlı adamı ile röpörtaj yapılırsa

Dünya'nın En yaşlı adamı ile röpörtaj yapılırsa

Kopacaksınız bu hikayeye :D Çok datlı yaa... Dünyanın en yaşlı insanı ile röportaj yapılacaktır; - Evet dünyanın en yaşlı insanısınız sanırım yaşadığınız pek çok güzel anı vardır birini anlatır mısınız? - Gençlik zamanıydı, köyde bir kız kaybolmuştu, köyün delikanlıları toplanıp aramaya çıktık, dağda kızı bulduk, serde gençlik var tabii, kız da güzel orda hemencek... - Amca naaptın?...
  3. Yaşlı babaların çocukları tehlikede

Yaşlı babaların çocukları tehlikede

Oxford Üniversitesi’nde yapılan bir araştırma, yaşlı erkeklerin çocuklarında otizm ve şizofreni gibi hastalıklara yakalanma riskinin yüksek olduğunu ortaya çıkardı. Bilim adamları, geç yaşta baba olan erkeklerin çocuklarının otizm, şizofreni gibi hastalıklara yakalanma risklerinin daha yüksek olmasının sebebini bulduklarını belirtti. Independent gazetesinin haberine göre, Oxford Üniversitesi...
  4. Yaşlı Kadın ve Genç Aşkı..

Yaşlı Kadın ve Genç Aşkı..

genç erkek yaşlı kadını sikiyor genç çocuk yaşlı kadını amdan sikiyor çocuk sex aşk, kadın erkek, aşkta yaş farkı, genç sevgili, yaşlı sevgili Çok zor bir durum olmalı gönül ferman dinlemediği gibi yaş sınırda dinlemiyormuş bakın Kendinizden en çok kaç yaşa kadar küçük bir erkekle sevgili olabilirsiniz ? Bu konuda hiç bir çıta belirlediniz mi kendinize ? Bir düşünün bakalım kaç yaşında...
  5. Yaşlı Adam ve Oğlu

Yaşlı Adam ve Oğlu

Hayattan hikayeler, anlamlı öyküler, yaşlılık, mahkumluk aradığınız herşey burda melekler... hayat insana neleri yaptırmıyo ki kimine kader diyoruz kimine yalnızlık.çaresizlik diye birşey yoktur bence anlatıcam öyküde bununla ilgili.umarım seversiniz. Nebraska'da yaşlı bir adam yaşardı.. Patates ekini için bahçeyi bellemesi gerekiyordu, lakin bu çok zor bir işti.. Tek oğlu olan David ona...

Sayfayı Paylaş