gebe
  1. almira

almira Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Yaşlı Nineyle Dede

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında almira tarafından paylaşıldı.

yaşlı dede oyunları rüyada yaşlı dede görmek rüyada teyze görmek
    Soğuk bir kış akşamı, bir pidecinin kapısından içeri, yaşlı bir amcayla teyze girmiş, bir masaya oturmuşlar. Amca masaya gelen garsona, büyük bir pide, bir çoban salata ve bir ayran ısmarlamış. Garson az sonra siparişleri getirmiş. Amca pideyi ikiye bölerek yarısını teyzenin önüne koymuş, sonra salatayı ikiye bölerek tabağın karşı kısmına doğru itmiş, sonra ayran bardağını ortaya koymuş, önce bir yudum kendisi içiyor, sonra da teyze bir yudum alıyormuş.

"Ne tatlılar, iki tonton buraya gelmişler, bir kişilik yemeği ikisi yiyor" diye onları izliyormuş.

Az sonra fark etmişler ki teyzenin önünde yarım pide ve salata olduğu gibi duruyor, kocasının afiyetle yemek yiyişini seyrediyor, arada bir de ayrandan bir yudum alıyormuş... Sonunda orada çalışanlardan biri dayanamamış, yanlarına gitmiş:

"Affedersiniz, ben sizi izlemekten kendimi alamadım, lütfen izin verin, size bir pide kendim ısmarlayayım" demiş.

Yaşlı amca:

"Teşekkür ederiz ama, biz hâlimizden memnunuz. 50 yıldır evliyiz ve her şeyimizi işte böyle paylaşırız" cevabını vermiş.

Bunun üzerine genç adam teyzeye dönmüş:

"Peki ama teyzeciğim, siz neden pidenizi, salatanızı yemiyorsunuz, neyi bekliyorsunuz?"

Yaşlı teyze cevap vermiş:

"Dişlerimi..."

Yaşlı Nineyle Dede konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ninenin mektubuuuuuuu

ninenin mektubuuuuuuu

Ninenin Mektubu Amanın yavrım,Ben öyle duyuyom, o gocuman memleketlerde cicili bicili, boyalı moyalı, şıngırdak fıngırdak, kirpikleri takma, saçları sokma, onlan bunlan düşüp kalkma, gözleri elde, etekleri belde, artanı da yerde, sıska mıska, şıbıldak gibi bazı, çirkin mirkin hanımlar, gızlar oluveriyormuş… Amanın onlara tutuluveren de, yanıveren de deme yavrım. Alceen gızın soyu sopu...
  2. Yaşlılar Haftası

Yaşlılar Haftası

Ülkemizde her yıl 18–24 Mart tarihleri arası "YAŞLILAR HAFTASI" olarak kutlanmaktadır. Her insan için değişik mana ve önem ifade eden yaşlılık, hayatın çok özel bir dönemidir. Yaşlılarımız dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımızdır. Yaşlılık dönemi itibar gerektirmektedir bu aynı zamanda bir minnet...
  3. Gel de Artık Yaşlı Gözlerime Dokun

Gel de Artık Yaşlı Gözlerime Dokun

Gel de Artık Yaşlı Gözlerime Dokun Yorgun artık yıpranmış sayfalar Avuçlarımın arsında kokun Doyasya sardığım hatıralar Gelde artık yaşlı gözlerime dokun Susadım iyice sana Gözlerindeki o ışıltıya Aşığım sendeki büyük sevdaya Gelde artık yaşlı gözlerime dokun Uzak bir diyardasın bensiz Yaşıyorum bende sensiz çaresiz Hayat bu sevdiğim gidişler zamansız...
  4. Dede ve ninede kalan çocuklar

Dede ve ninede kalan çocuklar

Çocuğun en çok sevdiği ve duygusal açıdan bağlı olduğu, anne-babasıdır. Kardeşler, amcalar, dayılar, teyze ve halaların yanında dede ve nineler yakın ilişkilerde önemli bir yere sahiptir. Anne-baba düşkünlüğünün yerini dede ve nine düşkünlüğünün aldığı bazı durumlarda çeşitli sorunlarla karşılaşılır. Bazı çocuklar zamanlarının çoğunu ...evleri yakın olan büyükanne ve büyükbabalarının yanında...
  5. Ninemden aşk nasihatleri

Ninemden aşk nasihatleri

Ahh nerde o bir yastıkta kocayın diyen duaların kabulü? Nerde o asırlık aşklar? Mutasyona uğrayan duyguların, bencilliğin doyurduğu sadakatsizlikler ve sonu hüsran ayrılıklar! Oysa bize sadakati öğretmemiş miydi ninelerimiz? Sadakat güvendir demişti anneannem, güven huzur, huzur mutluluk getirir. Vicdanın sesi vardır. O sese asla kulağını kapama! Herkesi kandırsan da bir kendini bir Allah ı...

Sayfayı Paylaş