yata yata para kazanan öğretmenler !!!!!

Başlığı görünce, şuraya gireyim de bir kavga edeyim demiştim ama olmadı. :D

Yatarak öğretmenlik yapanlar da var tabii de, benim onlara sözüm; artık emekli olsunlar lütfen, biz atanalım. :D

Paylaşım için teşekkürler Pelinim örtmenim :)

Başlığı görünce, şuraya gireyim de bir kavga edeyim demiştim ama olmadı. :D

Yatarak öğretmenlik yapanlar da var tabii de, benim onlara sözüm; artık emekli olsunlar lütfen, biz atanalım. :D

Paylaşım için teşekkürler Pelinim örtmenim :)
Ah Münzevi keşke atansan...Atasalar bir an önce de sende yata yata para kazansan :D

her mesleğin zorlukları var elbet,öğretmenlerin hakkını ödeyemeyiz belki kabul (kendini gerçekten öğretmenliğe adayanlar da var ama sırf para için öğretmenlik yapanlar da çok)

gülüp geçiyim demiştim konuya ama olmadı yorum yazmadan duramadım,bissürü madde yazılmış ki çoğunu okumadım,şöle bi göz gezdirdim de birçoğu bariz kuru kalabalık.en basiti gözüme çarpan yoklama yapıp da altına imza atmak bukadar mı zor...

en ideal meslek öğretmenlik der dururlar altında yatan nedenler nedir düşündük mü hiç,herşeye muhalefet durumunda olmak istemiyorum ama inşaatda çalışanlar mesela,gündüzü gecesine girmiş olanlar,bilmem kaç metre yerin altında kömür ocaklarında çalışanlar....bu böle uzar gider arkadaşlarım....

Sevgili Mutluluk, burada asıl mevzu aslında öğretmenliğin kendi içindeki değerlenişi... Elbete ki çok daha zor meslekler var ama bu tamamen "özveriyle" ilgili. Bir çok insan, para için sevmediği mesleği yapıyor zaten.

Buradaki maddelerin, hiçbirinin bana göre yazılmasına gerek bile yoktu. Sadece "gelecek kuşakların yetiştirilme sorumluluğu" diye yazılsaydı bile bu işin ne kadar büyük ehemmiyet taşıdığı ve ne kadar zor olduğu belirtilmiş olurdu. Maddelere ben de espirili yaklaştım ama işin içinde olduğum için böyle yaklaştım...

Ancak bu konu, benim anladığım, öğretmenliği hafife alan ve sürekli aynı yorumları yapanlar için açılmış. Öğretmenliğe burun kıvıran nice insanlar var malesef.

Asıl mesele başkalarının bu kutsal mesleği hafife alması değil, bir öğretmenin mesleğini hafife almasıdır...
Saygılarımla... :)
Mujuks.

Mutluluk ,Funda....
tabiki her mesleğin kendine göre zorluğu var..Ama bizim hammaddemiz insan...Hatamızın telafisi yok..
Kasabın birine "işler nasıl?" diye sormuşlar. Kasap "valla kedi köpek kovalamaktan iş yapamıyoruz" demiş.
Eğitim öğretim işine ne zaman nasıl döneriz bilmiyorum. Hele bir de veliler sicil amirimiz olsun da ondan sonra bakalım. :)

çocuğum üniversite sınavını kazanamadı hiç değilse bir öğretmen oluverseydi diyenlere duyurulur.biz yata yata yaşlanıyoruz havadan para kazanıyoruz.:D
tüm bu maddelerin üstesinden yatarak geliyoruz ya helal olsun bize :)

umarım birgün tüm saydığımız ve herkesin kolay olarak gördüğü tüm bu şeyleri" yata yata "öğretmenleri eleştirenler idrak eder.
Fundacığım,
Bunları daha çok öğretmenlik mesleğinin angaryaları olduğu için yazdık. Bir okul hayal et. Öğretmenin tek derdi sınıfına girip öğrencilerine en iyi eğitimi vermek ...öte yandan bizim okullarımızı düşünün. Peki başarı hangi okulda olacaktır?.

canım benim de söylemek istediğim insanlar ekmek parası kazanmak için kendini paralarken biçok öğretmenin rahatlıktan şikayetçi olmaları.(((rahatlıktan diyorum yanlış anlamayın öğretmen arkadaşlarım :) ama bence anket yapılsa en rahat meslek çıkar)))

hafife almıyorum ben ama dediğin gibi belki de öğretmenlerin mesleklerini hafife almasına sinirim bozuluyor.kendini işine vermiş öğretmenlerim vardı okurken,keşke her öğretmen öyle olabilse de öğretmenlerin yata yata değil de gerçekten hakederek para kazanmalarına şahit olabilsek.....

ne güzel demişsin bir okul hayal et...öyle bir okul,öyle bir öğretmen hayal ediyorum ki kurslara özel derslere gerek kalmasın.....öyle bir yönetim hayal ediyorum ki öğretmenler senin deyiminle hammaddenin insan olduğunu anlasın kılığa kıyafete saça sakala değil de insanı insan yapan şeylere dikkat çeksinler...
bu konu böyle uzar gider,konudan konuya atlar gider....
herkesin fikrine saygı gösteriyorum uzatmak istemiyorum daha fazla.ne diyim Allah öğretmenlerimizin yardımcısı olsun.

Bilinçli öğretmenler yetiştirmek de yine öğretmenlere düşüyor. :) Tek bir husus dışında aslında hemfikiriz. Anket sonuçlarında öğretmenlik ilk sırada olmaz bundan eminim. :) Ne insanlar var ya az çalışarak çok para kazanan... Bir manken podyumda bir kere yürüyerek bir öğretmenim neredeyse bir yıllık maaşını alabiliyor. :D:D Üstelik topluma kazandırdığı bir şey de yok. :D Manken arkadaşlar varsa bana sövebilir atış serbest. :D:D

Şaka bir yana, hesabımızı bir gün yüce mizanda vereceğimizi düşünerek çalışırsak belki o zaman toplum olarak mesleklerimizi daha ciddiye alırız ve belki o zaman şükretmeyi de öğrenebiliriz ve belki sağlıklı eleştiri yapmayı da öğreniriz bir gün...

Sınıf öğretmenisiniz, sınıf defterini doldurmalı akşamları yarını planlamalısınız, nöbetçisiniz, nöbet defterini ince ince yazmalısınız, sağlık kontrol memurusuz, internet uzmanı bir e okulcusunuz, e okula notları yazan ama elde not çizelgesi doldurmak zorunda olan birisiniz, sınıfınızdaki hangi çocuk hangi kitabı okumuş kaç sayfalık bir kitap okumuş bilmelisiniz, yüz temel eseri ezbere bilmelisiniz, hala kağıda plan yazmak zorundasınız, velinize telefonda açıklama yapmak zorundasınız, psikolojik danışmansınız, ödev vermeden okuma yazma öğretmelisiniz, 1700 öğrenciden 2. katta bulunanların hepsinden sorumlusunuz, ama 1. kattaki öğrencilerinizden de sorumlusunuz, öğrencinin biri birinci katta düşmemeli, ikinci katta biri diğerini itip kolunu incitmemeli , siz engellemelisiniz bunları aaaaaa ne demek hepsini yapmak çok zor, biz bunun için dolgun ücretle çalışıyoruz...

Geri