gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

Yavuz Sultan Selim'in İran Şahı'na Müthiş Cevabı ...

Konu, 'Osmanlı Tarihi' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

yavuz sultan selim iran yavuz sultan selim ve iran şahı şahı selimin şahına cevabı Yavuz Sultan Selim zamanında[​IMG] İran şahı kıymetli mücevherlerle süslü bir

sandık hediye gönderiyor Sultan Selim'e.

Sandık açılıyor. İçinden çeşit çeşit değerli taşlar[​IMG] kıymetli
    atlas[​IMG]

kadife kumaşlar çıkıyor.Fakat bir de pis bir koku
    yayılıyor.

Dehşet bir koku[​IMG] herkes burnunu
    tıkıyor.

Neyse en alttaki bÜzgünümadan insan pisliği çıkıyooooor[​IMG]

Yani Osmanlıya acayip bir hakaret!!!!!

Cihan padişahı
    emir veriyor[​IMG]

"herkes düşünsün[​IMG] buna ince bir şekilde cevap
    vermeliyiz"

Ve cihan padişahı yine çözümü kendisi buluyor.

Aynı şekilde değerli mücevher ve kumaşlarla süslü bir
    sandık

hazırlatıyor.

İçine o zamanın Osmanlı
    İstanbul'unda imal edilen gül kokulu

en nadide lokumlardan bir
    kutu hazırlatıyor[​IMG] en altına da

küçük bir pusula ve bir satır
    yazı. Gönderiyor[​IMG].

Şah sandığı açıyor. Açtıkça güzel bir koku
    ve en altta bir kutu lokum.

Anlam veremiyorlar tabii. Bizim elçi
    yiyor önce[​IMG] sonra oradakilere

ikram ediyor.

Kutunun
    içindeki pusulayı Şah okuyor:

"Herkes yediğinden ikram eder" !!!!!

Yavuz Sultan Selim'in İran Şahı'na Müthiş Cevabı ... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Müthiş Cevaplar

Müthiş Cevaplar

müthiş cevaplar müthiş cevap NE OLUYOR! Mehmet Kırkıncı: "Hocam, ben namaz kılmakla Allah'a ne faydam oluyor?" diye soran birine şu cevabı vermiş: - Senin namaz kılmamakla kendine ne faydan oluyor? NASIL GEÇİRİR? Necip Fazıl'a, "Allah, deveyi iğnenin deliğinden geçirebilir mi?" diye sormuşlar. "Evet geçirir" demiş. Bunun üzerine "deveyi mi küçültür,...
  2. Yol Soranlara Müthiş Cevaplar

Yol Soranlara Müthiş Cevaplar

- dayı sümerbank nerde? - keranenin tam karşısında -?! - pardon bu yokuş nereye iniyor? - (5 saniye bekledikten sonra) ee aşağıııı!! - oldu, çok teşekkür ederim, iyi günler - şuraya nasıl gidilir ? - arabayla mı gideceksiniz? - evet - bu arabayla mı gideceksiniz? -?! -buralarda bir lise varmış nerede acaba. -burlarda bir yerdeydi ama.. -abi istasyona nasıl giderim +oraya 50...
  3. yavuz sultan selim'in yazdığı mükemmel şiir

yavuz sultan selim'in yazdığı mükemmel şiir

yavuz sultan selim şiirleri yavuz sultan selim in yazdığı şiirler yavuzun meşhur şiiri aşk şiirleri selimin eşine yazdığı şiir Bakalım beğenecek misiniz?Sanatında ve alanında tekmiş bu şiir:) Serdar Olur Sanma şahım herkesi sen,sadıkhane yar olur Herkesi sen dostum sandın,belki ol ağyar olur Sadıkhane belki ol alemde,dildar olur Yar olur,ağyar olur,dildar olur,serdar olur Şair:...
  4. Yavuz sultan selimin rüyası

Yavuz sultan selimin rüyası

YAVUZ SULTAN SELİM Bir gece yatağımda uyuyakalmışım. Sabah namazını kıldıktan sonra hizmetlerine koştum. -Bu gece görünmedin, ne işteydin? diye sordular. Birkaç gecedir uykusuz kaldığım için, bu gece gaflete geldiğimi ve hizmetlerinden mahrum olduğumu özürle beyan ettim. -İmdi, ne düş gördünse beyan eyle, buyurdular. -Arza kabil bir düş görmedim, diye cevap verdim. Tekrar buyurdular ki:...
  5. Yavuz Sultan Selim'in Hayatı da Dizi Oluyor

Yavuz Sultan Selim'in Hayatı da Dizi Oluyor

tarihi diziler yeni diziler yeni sezon dizileri Sevgili melekler, Muhteşem Yüzyıl dizisiyle başlayan tarihi dizi modası yeni sezonda Fatih ile devam edecekkebn, Medyapım yepyeni bir tarihi dizi için kolları sıvadı bile. Yavuz Sultan Selim'in hayatını anlatacak olan dizide yçnetmen koltuğuna Merve Girgin oturacak. Senaryosunu Funda Çetin'in yazacağı "Fatih" dizisinin ne kadar...

Sayfayı Paylaş