gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

yaz için cilt bakım önerileri istiyorum

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Yaz henüz gelmeden yaz için cilt bakım önerileri istiyorum.Cildim çabuk kuruyor, nemlendirsem de az geliyor sanki.Yazın ne gibi bakımlar uygulasam?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Cildiniz için Avokado maskesi
    Kış mevsiminin sert etkisini yüzünüzden silebilmek için ideal çözüm. Püre haline getirilmiş avokadoya bir iki damla zeytinyağı ve limon suyu ekleyin. Yüzünüze sürüp 10 dakika bekleyin. Avokado maskesi yüzünüzdeki pürüzlü tabakayı yok etmekle kalmayıp ayrıca sağlıklı bir cildin ihtiyacı olan vitaminleri de sağlar.

Limon peeling'i

Yağlı cilt için uygulanır. 2 yemek kaşığı dolusu ince rendelenmiş limon kabuğu, 2 yemek kaşığı yulaf unu ve 6 yemek kaşığı dolusu buğday kepeği iyice karıştırılır ve biraz su eklenerek esnek bir lapa haline getirilir. Dairesel hareketlerle, 2-3 dakikalık bir süre boyunca cilt temizlenir. Bol ılık suyla yıkanılır.Papatya yağı Her tür cilt için uygulanabilir. 30 gr. papatya (Temiz yerlerde yetişen papatya kullanılmalı), 100 ml susam yağı ve 100 ml kırmızı kantaron yağına eklenir.Lavanta suyu Karışık cilt için önerilir. Sabahları ve akşamları, bir pamuğu lavanta suyu ile ıslatın ve yüzünüze, boynunuza, dekoltenize sürün ve farkı hissedin hepinize güzle ve sağlıklı günler bayanlar...

yaz için cilt bakım önerileri istiyorum konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yaz İçin Cilt Bakımı Önerileri

Yaz İçin Cilt Bakımı Önerileri

Marmara Üniversitesi Sağlık Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Ayşegül Yıldırım, doğal maskelerin cildi güçlendirdiğini belirterek maskeler aracılığıyla cilt, iyileştirici ve güzelleştirici maddeleri emer. Cildin kendini yenilemesine yardımcı olan maskeler, cildi yatıştırır, gerginleştirir ve kan dolaşımını uyarırlar. Uyku ve dengeli beslenmenin de cildi güzelleştiren iki önemli faktör...
  2. Karma ciltler için bakım önerileri

Karma ciltler için bakım önerileri

''Cildim karma, nasıl bir bakım yapmalıyım'' diyen Melek'lerimiz için, karma ciltlere uygun evde yapılabilecek bakım makse önerilerimiz bu yazımızdadır. Bir adet muzun kabuklarını soyup çatalla iyice ezin. İçine bir tatlı kaşığı çırpılmış kremşanti ekleyin. Karışımı cildinize sürüp 20 dakika kadar bekledikten sonra ılık su ile cildinizi yıkayın. Bir tatlı kaşığı bira mayasını bir tatlı...
  3. Yağlı Ciltler İçin Bakım Önerileri

Yağlı Ciltler İçin Bakım Önerileri

cilt bakımı, yağlı ciltler için bakım, yağlı cilt için öneriler, yağlı cilt icin maskeler, yağlı cildin bakımı Her cilt tipinin ayrı bir bakıma ihtiyacı vardır...Yağlı bir cilde sahipseniz yapmanız gerekenler bayanlar... Temizleme Her sabah: Yüzünüzü losyonla temizleyin. Her akşam: Yüzünüzü ve boynunuzu, alışkanlığınıza göre, sabun, krem veya köpükle yıkayın. Ilık suyla...
  4. Kuru Ciltler İçin Bakım Önerileri

Kuru Ciltler İçin Bakım Önerileri

cilt bakımı, kuru ciltler için bakım, kuru cilt için öneriler, kuru cilt icin maskeler, kuru cildin bakımı Her cilt tipinin ayrı bir bakıma ihtiyacı vardır...Eğer kuru bir cilde sahipseniz yapmanız gerekenler bayanlar... 18 -29 YAŞ ARASI Temizleme Her sabah: Yüzünüzü yatıştırıcı ve nemlendirici bir losyonla temizleyin. Alkollü losyonlardan kaçının. Her akşam: Yüzünüzü ve...
  5. 2012 için cilt bakım önerileri

2012 için cilt bakım önerileri

arkadaşlar sizleri takip ediyorum cilt bakımına dair bilgilerinize güveniyorum ve bana 2012 için cilt bakım önerilerinde bulunmanızıda bekliyorum. şimdiden tşkler

Sayfayı Paylaş