gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Yazlıklar Yazın Alıp Satılıyor

Konu, 'Satıyorum & Arıyorum' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

şilede satılık yazlık tekirdağda satılık yazlık çanakkalede yazlıklar çanakkalede yazlıklar Türkiye’nin en büyük emlak sitesi gayrimenkul sektöründeki alıcı davranışlarını ortaya koyan araştırmalarına yazlıklarla devam ediyor. Emlak piyasasında tüketicilerin yazlık aldığı bölgeleri ve alım zamanını ortaya koyan araştırmaya göre, yaklaşık 30 bin konutun satıldığı sitede 1150 civarında da yazlık konut alıcı bulmuş.
    Yazlık satışlarında beklenildiği gibi kıyı bölgeler ön plana çıkarken, İzmir satılan 242 yazlıkla ilk sırada geliyor. Bu ilin ardından Balıkesir’de 149, İçel’de 116, Aydın’da 115 ve İstanbul ve Sakarya'da 95'er yazlık el değiştirirken, Muğla’da 84, Tekirdağ’da 49, Antalya’da 47, Çanakkale’de 33, Yalova’da 22 ve Bursa’da ise 19 yazlık yeni sahiplerine geçmiş.

İlçelere balkıdığında ise en fazla yazlık alımı İzmir Foça’da gerçekleşmiş. 83 yazlığın satılığı bu ilçeyle birlikte, Bodrum’da da 57, Didim ve Kuşadası’nda 54’er, Çeşme’de 49, Altınoluk ve Burhaniye’de 48’er, Silivri’de 33, Ayvalık’ta 27, İçel merkezde 34 ve Şile’de 23 yazlık el değiştirmiş.

Yazın tatile giden yazlık alıyor
    Yazlık satışları turizm sezonunun açıldığı dönemlerde artarken, kış aylarında ise azalıyor. En fazla satış yaz döneminin en gözde aylarında gerçekleşirken, ocakta 90, şubatta 82, martta 72 ve nisanda 84 yazlık alıcı buldu. Mayıs ayıyla artan yazlık satışları 104’e çıkarken sayı haziranda 101 olarak gerçekleşti. Satışların tavan yaptığı yaz aylarından temmuzda 140, ağustosta ise 138 yazlık alıcı buldu. Sonbaharda düşen satışlar eylülde 113’e, ekimde 101’e geriledi. Kışa doğru iyice durgunlaşan piyasada kasım satışları 55’te, aralık satışları da 73’te kaldı.

Yazlık satışları talep fazlalığı nedeniyle yaz aylarında artmasına rağmen, aslında uygun fiyatlarla alım yapmak için kış ayları bulunmaz fırsatlar yaratıyor. Çünkü kış aylarında azalan taleple birlikte fiyatlarda da önemli oranlarda düşüş yaşanıyor. Yaz aylarında 150 bin YTL değerindeki yazlıklar kışın 110-120 bin YTL’ye satın alınabiliyor.

Milliyet

Yazlıklar Yazın Alıp Satılıyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. 2009 Yazı İçin Yazlık Elbiseler

2009 Yazı İçin Yazlık Elbiseler

2009 yazı elbise modelleri yarım kollu elbiseler kalın askılı elbise modelleri karpuz kollu uzun yazlik elbiseler Yaz sezonu elbisenin rahatlığı olmadan geçmez! DESENLİ MODELLER Yeni sezonda alışık olduğumuz çiçek desenlerine alternatif olarak vurucu desenler çok moda. Desen vurucu olduğu için elbisenin modelinin sade olması yeterli. SİYAH-BEYAZ UYUMU Küçük siyah elbiseye alternatif olarak...
  2. Nescafe'nin Sağlıklı Kahveleri Nerelerde Satılıyor?

Nescafe'nin Sağlıklı Kahveleri Nerelerde Satılıyor?

Kızlar nescafenin sağlıklı kahvelerini çok beğendim özellikle lif aktif favorim oldu ama her yerde bulamıyorum siz nerelerden alıyorsunuz acaba yardımınızı bekliyorum :)
  3. Yaz Gelinlerine Yazlık Gelinlik Modellerinden Seçmeler 2012

Yaz Gelinlerine Yazlık Gelinlik Modellerinden Seçmeler 2012

yazlık gelinlik modelleri 2012 yazlık gelinlikler Eğer siz de şu sıralar gelinlik seçme telaşına düşmüş gelin adaylarından biriyseniz şimdi sizlerle paylaşacağımız yazlık gelinlikler ve tavsiyeler çok işinize yarayacak melekler. :) Bu yazın gelinliklerinde en göze çarpan detaylar bol dantel ve fiyonklar. Bel ve göğüste kullanılan fiyonklarla sırt, omuz ve kollarda tercih edilen dantel...
  4. beyoncenin gelinliği kaça satılıyormuş

beyoncenin gelinliği kaça satılıyormuş

Duyduğuma göre Beyoncenin gelinliği satılıyormuş ama kesin acayip bir paradır. Kaç para bilen varmı?
  5. Yazlığınızı Yaz Tatili İçin Hazırlayın!

Yazlığınızı Yaz Tatili İçin Hazırlayın!

yazlık ev bakımı yazlığınızı bakıma alın yazlık bakımı hakkında Sevgili melekler, yoğun şehir koşturmacasından kurtulmak için en iyi yer yazlıklar. Havaların ısnmasıyla birlikte öğrencilerin okul tatil olunca gitmeye can attığı, evin babasının izin alıp keyifli bir dinlenmeye geçtiği yazlıklar için yaz sezonu öncesi bakım yaptırmak, şöyle bir elden geçirmek şarttır. Bunun için nerden...

Sayfayı Paylaş