gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

YÇS 2012 Sınav Başvuru Bilgileri

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

2012 yçs başvuru kılavuzu 2012 yçs başvuru

Sevgili melekler, bu yazımızda 2012 yılı Yurt Dışında Çalışanların Çocukları için Yükseköğretime Giriş sınavı ile ilgili bilgiler vermek istiyoruz :)

Türkiye’deki bazı yükseköğretim programlarında, “anne veya babası, işi veya görevi nedeniyle yurt dışında bulunduğu sırada, ortaöğrenimlerinin tamamını bu ülkelerin lise veya dengi meslek okullarında yapan” öğrenciler için kontenjanlar ayrılmıştır. Bu kontenjanlardan yararlanmak isteyenlerin seçme ve yerleştirme işlemleri ile bu işlemlere esas teşkil eden Yurt Dışında Çalışanların Çocukları için Yükseköğretime Giriş Sınavı (YÇS) ile yapılır.

2012 Yurt Dışında Çalışanların Çocukları İçin Yükseköğretime Giriş Sınavı (YÇS), 1 Temmuz 2012 tarihinde Türkiye'de Ankara ve Almanya'da Köln şehirlerinde uygulanacaktır. Sınava başvurular 18 Nisan 2012 tarihine kadar yapılabilecektir.

2012 YÇS Başvuru Kılavuzu İçin Tıklayın

YÇS 2012 Sınav Başvuru Bilgileri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ösys 2012 başvuru hakkında bilgiler

Ösys 2012 başvuru hakkında bilgiler

2012 ösys kılavuzu yayımlandı ösys kılavuzu 2012 indir Merhaba arkadaşlar, 2012 yılında ki Ösys sınav klavuzu ve başvuru formu hakkında ve Van Depremzede öğrencilerinin hakları hakkında bilgilere yer veriyoruz bu yazımızda. 2012 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) kılavuzu yayımlandı.2012 ÖSYS başvuru işlemleri 3 ocak-13 Ocak 2012 tarihleri arasında yapılacak.Adaylar 2012-ÖSYS...
  2. 2012 Kpss başvuru sınav tarihleri

2012 Kpss başvuru sınav tarihleri

merhaba arkadaşlar, acaba 2012 Kpss başvuru sınav tarihleri ne zaman diye merak ediyorum. bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşlarımdan bilgi rica ediyorum.
  3. 2012 polislik sınavı başvuru hakkında bilgi

2012 polislik sınavı başvuru hakkında bilgi

2012 polislik sınavı başvuru hakkında bilgi rica ediyorum sizden şimdi . pmyo yu kzanmam halınde kayıt ıcın ıstenılen belgelerde dıplomanın aslı ıstenılecektır dıyor. benım dıplomamın aslı unıversıtede oldugu ıcın nasıl kayıt yaptırcaz.
  4. 2012 YÇS Başvuru Kılavuzu

2012 YÇS Başvuru Kılavuzu

2012 YÇS Başvuru Kılavuzu hakkında bilgi verir misiniz rica etsem arkadaşlarım.
  5. 2012 DGS sınav başvuru tarihi ne zaman arkadaşlar

2012 DGS sınav başvuru tarihi ne zaman arkadaşlar

2012 DGS sınav başvuru tarihi ne zaman lütfen bilgisi olan varsa bana 2012 DGS sınav başvuru tarihini yazsın arkadaşlar.

Sayfayı Paylaş