gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Yemek Artıklarından Yakıt!..

Konu, 'Bilim ve Teknik' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

yemek artıklarından yakıt, nasıl olur, yapılabilir mi, incelikleri, biodizel, ile ilgili bilgileri burada bulablirsiniz [​IMG][​IMG]

Sevgili melekler,
    Eskiden annelerimiz şimdi bizler,çocuklara tabakta yemek bırakmama konusunda çok sıkıştırırız.Bu gayet te güzel bir davranış,tabağa yenecek miktarda yemek almak ve böylece ziyan etmemiş olmak..Bilim adamları bu kötü huyun sonuçlarını iyi bir olaya çevirmek üzereler.Nasıl mı?

En iyi yemekler en az yüzde 30 oranında yağ içerir. Kalbimiz için iyi olmasa da, bu yiyeceklerin artıkları akıllıca kullanılarak biodizele dönüştürülebiliyor.

Bu işlemin arkasındaki teknoloji şu anda geliştirilme aşamasında olsa da İngiliz Greenenergy şirketi oldukça büyük aşama kaydedildiğini belirtiyor. Şirketin CEO’su, her biri 80 milyon dolarlık biodizel tesislerinin atık turta, patates kızartması, salata sosları gibi yemeklerin artıklarından her yıl bir geminin deposunu doldurabilecek kadar yakıt elde edileceğini iddia ediyor.

Yemek Artıklarından Yakıt!.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yakıt Pilleri

Yakıt Pilleri

Yakıt pilleri benzin ve diğer fosil yakıtları ile üretilen enerjiye göre daha temiz ve daha verimli alternatif enerji üretim teknolojisi sunarak yakın gelecekte dünyanın ve ulusların enerji ekonomilerinin bu yönde gelişeceğini gösteriyor. Yakıt Pilleri nedir, ne işe yarar? Yakıt pilleri hidrojen, hidrojence zengin gaz karışımları veya doğal gaz ile çalışabilen ve bu yakıtlardaki kimyasal...
  2. Imidatttt diom artıkın...

Imidatttt diom artıkın...

Bana yardım edin artık iyice cinlerim tepeme geldi.. benim günahım ne ya koskoca ewde sadece beni yiyolar... hemde suratımdan bıktım wallahii bıktım... Sinek ilacı sıksamda yok anacım takmışlar bikere bana.. ßeLeNde başka birşey demiyorlar.. Walla bacılar şaka deil bu gayet ciddiyim ya suratımda birsürü sinekısırığı .. netcem ben böle nasıl gecer napmam lazım ... yedikten sonra ve...
  3. gaz yakıtlar nelerdir

gaz yakıtlar nelerdir

arkadaşlarım gaz yakıtların hangileri olduğunu söylermisiniz tşk. KTısa olursa sevinirim.
  4. Dişin Arasında Kalan Yemek Artığı Orucu Bozarmı?

Dişin Arasında Kalan Yemek Artığı Orucu Bozarmı?

diş arasındaki yemek artığı orucu bozarmı orucu bozan şeyler orucu bozmayan şeyler Oruç tutan kişilerin kafasını kurcalayan sorulardan biride dişin arasında kalan yemek artığının orucu bozup bozmayacağı yolundadır. Konu ile ilgili gereken cevapları sizlerle paylaşıyoruz. Diş arasında kalan yemek artığı, dışarıdan alınmış olmuyor. Pirinç tanesi dışarıdan alınıyor. Oruçluyken, pişmiş bir...
  5. Diş arasına giren yemek artığı oruç bozarmı?

Diş arasına giren yemek artığı oruç bozarmı?

Sual: Derslere çalışılan veya imtihana girilecek günlerde oruç tutmamak uygun mudur? CEVAP Oruç tutmak, derslere, imtihana engel olmaz. Bilakis destek olur. Mide çok doyarsa insanın kafası o kadar çalışmaz. Aç olanın zekâsı keskin, anlayışı kuvvetli olur. Bu, daha işin tıbbi yönü. Allahü teâlânın rahmeti ihsanı ise ayrı. Onu akıl almaz. Ders için oruç tutmamak haram olur. Ramazan günü oruç...

Sayfayı Paylaş