gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Yemek Duâsi

Konu, 'Dua Ayetler Hadis' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Yemege baslarken besmele çekmek yani “Bismillahirrahmanirrahim” demek ve sonunda “Elhamdülillah” demek sünnettir. Hadis-i seriflerde buyuruldu ki: “Yemekten sonra, "El-hamdülillahillezi etamena hazettaame ve rezekana min gayri havlin minna ve la kuvveh" duâsini okuyanin günahlari affolur.”

“Bir kimse, yiyip içtikten sonra, "El hamdülillahillezi atameni ve esbeani ve sakani ve ervani" duâsini okursa, anasindan dogdugu günkü gibi günahsiz olur.”

Peygamber efendimiz yemekten sonra “El-hamdü-lillahillezi etamena ve sakana ve cealena müslimin” duâsini okurdu

Yemeklerden sonra, yukaridaki duâlari da içine alan su duâyi okumak daha uygundur:

“El-hamdü-lillahillezî esbeanâ ve ervânâ min-gayri-havlin minnâ ve lâ kuvveh. Allahümme at’imhüm kemâ at’amûnâ. Allahümmerzuknâ kalben takiyyen, minessirki beriyyen lâ kâfiren ve sekiyyen velhamdülülillahi rabbilâlemîn”

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Yemek Duâsi
    ellerine emeğine sağlık

Yemek Duâsi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. İmani Koruma DuÂsi

İmani Koruma DuÂsi

imanı koruma duası imanı kuvvetlendiren dualar kuvvetlendirmek için dua Hayatın gayesi, imanlı olarak yaşamak, imanlı olarak da ölmektir. İmanlı olarak yaşanmış, imanlı olarak da âhirete göçülmüşse hayat gayesini bulmuş, hedefine varmış demektir. Ancak, iman boş lâfla, kuru sözle korunmaz. İmanı koruyup hayatı gayesine erdirebilmek için imanî bilgileri çok kuvvetli almak, şöyle, böyle lâflarla...
  2. Peygamberİmİz’İ RÜ’yada GÖrme DuÂsi

Peygamberİmİz’İ RÜ’yada GÖrme DuÂsi

Resûlüllah Aleyhissalâtü Vesselâm Efendimiz’i rü’yada görmeyi hemen her mü’min can ü gönülden arzu eder. Ancak, çok az kimseler buna muvaffak olur. Çünkü, Resûlüllah’ı görmenin ilk şartı, sünnetine sıkı sıkıya bağlı olmak, hayatı sünnet üzere devam ettirme azim ve aşkında olmaktır. Ayrıca, haramlardan uzak kalmak, farzları mutlaka yerine getirmek de Resûlüllah’ı görmenin ilk şartlarındandır....
  3. Birisiyle beraber yemek yemek

Birisiyle beraber yemek yemek

Rüyada ölüyle beraber yemek, borca isaret eder. Yabanci birisiyle yemek yemek, o yabancidan elde edecegi hayra cin ve seytanlarla beraber yemek yemek de serli kimselerle beraber düsüp kalkmaya isaret eder.
  4. yemek

yemek

mumbar dolması nasıl yapılır?Acil cevap gerekiyor.....
  5. kalabalikla yemek yemek

kalabalikla yemek yemek

2 gecedir ruyamda kalabalik masada yemek yenildigini goruyorum insanlar net degil birkac konustugum insan var tanidigim digerlerini gormuyorum. Birde kayinpederimin elinde 2 tane bilezik vardi ikiside ayniydi kalin islemeli sari bir altin bilezik birini benim sol koluma takti begenmedim ama bisey demedim

Sayfayı Paylaş