gebe
  1. ESDE

ESDE Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    204
    Ödül Puanları:
    0

Yemek tuzlu olursa ne yapılır?

Konu, 'Mutfak İçin Pratik Bilgiler' kısmında ESDE tarafından paylaşıldı.

yemek, tuzlu olursa, tuzlu yemek, patates, ne yaoilir konulari burada melekler

Sevgili Melekler;

Mutfak icin pratik onerilerden biri daha ;

Yemeğin tuzu fazla kaçtıysa endişelenmeyin. Tuzunu hafifletmenin pratik bir yolu var. Yemeğin içine bir kaç tane patates doğrayıp attığınızda yemeğin fazla tuzunu alacaktır.

2. sumeyrademirci

sumeyrademirci Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    6
Yemek tuzlu olursa ne yapılır? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. deniz suyu neden tuzludur

deniz suyu neden tuzludur

Yirminci yüzyılın başlarında bilim insanları bu konuyu çok basit bir şekilde açıklıyorlardı. Bu açıklamaya göre, her ne kadar nehirlerin suları tatlı ise de içlerinde bir miktar da erimiş mineral vardır. Yataklarındaki bu mineralleri ve içlerinde tuz bulunan kayaları erozyona uğratarak okyanuslara taşırlar. Bu mineraller içinde en çok olanı kimya dilinde sodyum klorür (NaCl) diye adlandırılan...
  2. Tuzlu yemek zararları ..!!!

Tuzlu yemek zararları ..!!!

Tuzlu yemegin zararları, Çok tuzlu besinlerle beslenmek, beyin kanaması ve kalp-damar hastalıkları riskini artırıyor. Fransız “Le Nouvel Observateur” dergisinin internet sitesinde de yer alan konuya ilişkin makalede, bilim adamları, günde 5 gramdan az tuz tüketiminin beyin kanaması riskini yüzde 23, kalp-damar hastalıkları riskini yüzde 17 indirdiğine dikkati çekti. Ekmek, bisküvi, sucuk,...
  3. Yemek tuzlu olur tuzu kaçarsa ne yapmalı ?

Yemek tuzlu olur tuzu kaçarsa ne yapmalı ?

Kocişime yemek yaptım ve kontrol ettiğimde yani yemek piştikten sonra baktığımda baya bi tuzlu olduğunu gördüm yaa :::S acaba yemeğin tuzunu alabilecek önerileriniz nelerdir melekler. O kadarda özendim yapmak için. bu arada yemek sulu bi yemek arkadaşlarım lütfen yardımcı olun.
  4. Gözyaşı neden tuzludur

Gözyaşı neden tuzludur

gözyaşı neden tuzludur gözyaşı hakkında bilmedikleriniz gözyaşının tuzlu olması hakkında herşey burada melekler Hepimiz ağlamışızdır.Hamiş meleklerimiz bebekleri için,sevgilisinden ayrılan meleklerimiz aşk acısından,derdi olan meleklerimiz derdinden daha niceleri..Yuvalarından inen yaşların tadını illaki tatmışızdır dudaklarımızda.Peki merak ettik mi hiç neden tuzlular? Günlük vucuda...
  5. Bebek hareketlerinde azalma olursa ne yapılır?

Bebek hareketlerinde azalma olursa ne yapılır?

bebek hareketlerinde azalma,bebek hareketlerinde azalmanın nedenleri,bebeğimin hareketlerini hissetmiyorum,anne karnında bebeğin hareketlerinde azalma hakkında bilgiler Bu hareketleri sıklığında ve sayısında anne zaman zaman değişiklikler hissedebilir Yukarıdaki linkte belirtilenden daha az hareket etmesi bebek hareketlerinde azalma veya yavaşlama şeklinde ifade edilir. Bebek hareketlerinde...

Sayfayı Paylaş