gebe
  1. İzmirella

İzmirella Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0

Yemekten sonra mutlaka sicak birseyler iciniz...

Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında İzmirella tarafından paylaşıldı.

Yemekten sonra mutlaka sicak birseyler iciniz...

Bu yazi sadece ogunlerden sonra sicak su icme
    konusuna degil kalp krizi risklerine deginmektedir. Cinliler ve Japonlar yemeklerinden sonra soguk su degil sicak cay icerler. Belki biz de yemekten sonra sicak bir seyler icme aliskanligimizi onlardan edindik.Eger yemeklerden sonra soguk seyler iciyorsaniz bu yazi size hitap ediyor. Yemekten sonra soguk bir seyler icmek sizi rahatlatabilir.
    Ancak tukettiginiz soguk su katilasarak yagli bir madde haline doner ve yavas bir sekilde sindirilir. Bu asitli tepkime bozularak bagirsakta kati
    maddelerden daha hizli bir sekilde emilir. Bir kismi bagirsaga yapisir.Kisa bir sure sonra tamamen yag haline doner ve kansere yol acar. Yemekten
    sonra sicak su veya corba icmek en iyisidir.
    Kalp krizi hakkinda onemli birkac bilgi - Kalp krizi belirtisi her zaman sol kolun uyusmasi degildir. Cenedeki siddetli agrilarin da farkinda olun.
    Ilk gogus agriniz kalp krizi sirasinda gerceklesmez. (Daha once mutlaka gogus agriniz olmustur) Mide bulantisi ve siddetli terleme de onemli kalp
    krizi belirtilerindendir. Kalp krizi geciren insanlarin %60 i uyurken olur.Gogusteki agrilar sizi uykudan uyandirabilir. Lutfen dikkatli olun ve olanlarin farkina varin.
    alıntıdır

Yemekten sonra mutlaka sicak birseyler iciniz... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Her namazdan sonra mutlaka okunmalı

Her namazdan sonra mutlaka okunmalı

Hz. Muaz (ra) rivayet ediyor: "Resûlullah (sas) elimden tuttu ve: "Muaz! Vi seni Allah rizasi için gerçekten seviyorum." buyurdu. Sonra sözüne söyle devam etti: "Muaz! Her namazdan sonra su duayi mutlaka okumani tavsiye ediyorum: Allahümme einnî alâ zikrike ve sükrike ve hüsni ibadetik: Allahim! Seni anip zikretmek, nimetine sükretmek, sana layik ibadet etmek için bana...
  2. Her Namazdan Sonra Mutlaka Okuyun

Her Namazdan Sonra Mutlaka Okuyun

Hz. Muaz (ra) rivayet ediyor: “Resûlullah (sas) elimden tuttu ve: ‘Muaz! Vallahi seni Allah rızası için gerçekten seviyorum.” buyurdu. Sonra sözüne şöyle devam etti: “Muaz! Her namazdan sonra şu duayı mutlaka okumanı tavsiye ediyorum: Allahümme einnî alâ zikrike ve şükrike ve hüsni ibadetik: Allahım! Seni anıp zikretmek, nimetine şükretmek, sana layık ibadet etmek için bana yardım...
  3. yemekten sonra çay içmeyin

yemekten sonra çay içmeyin

Sevgili meleklerim, Yemekten sonra içilen çay kansızlık yapıyor.... Türkiye’nin hangi şehrine giderseniz gidin, hangi restoran veya lokantaya girerseniz girin yemekten sonra garson size çay ikram etmek isteyecektir. Ya da; garsonun ikram etmesine zaman bırakmadan siz çayınızı zaten isteyeceksinizdir. Bu alışkanlığımız, sağlıklı beslenme açısından bakıldığında çok da doğru bir davranış...
  4. Sicak havalarda ayran iciniz...

Sicak havalarda ayran iciniz...

ayran, ayranin faydalari, ayranin faydasi Sicak havada soguk bir ayran ooooh.... birazda tuz attikmi süper.... Prof. Dr. Neriman İnanç yaz günlerinde ayran içilmesi gerektiğini anlattı Erciyes Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı, Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Neriman İnanç, yaz sıcaklarında en yararlı içeceğin ayran olduğunu, bunu yüzde yüzlük meyve...
  5. Yemeklerden Sonra Ne Yapmalıyız?

Yemeklerden Sonra Ne Yapmalıyız?

yemekten sonra dua, sofra duasi, sofra duasi kisa Meleklerim hergün cesit cesit yemeklerimizi yedikten sonra ooooh diyoruz cok güzeldi.... öyle deyilmi? Peki kendimizi böyle hissettigimizde ne kadar sükür ediyoruz? .... Evet cok az... Aslinda o kadar cok kisa ve faydali dualar varki, yemekten sonra yapmamiz icin. Rabbimize sükürlerimizi sunup, günahlarimizdan arinmamiz icin.... Iste...

Sayfayı Paylaş