gebe
  1. yoncax

yoncax Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    16
    Ödül Puanları:
    0

Yeni anneler ve bebekleri hakkında herşey...

Konu, 'Gebelik' kısmında yoncax tarafından paylaşıldı.

yeni anneler yeni anneler ve bebekleri ve bebekleri hakkında bebekler hakkında herşey Merhaba,uzun ve güzel bir hamilelik döneminin ardından yavru kuşumu kollarıma aldım nihayet.Aldığım andan itibaren eşimden sonra aşık olduğum bir varlık daha olduğunu anladım.Ama ne aşk!!!İnanılmaz güzel,eşisiz bir duygu...Yavru kuşum hayatımıza girdiği andan itibaren endişeler, tedirginliker,evhamlar başladı.Önce uyku,gaz emme sorunları sonra aşısıydı, motor gelişimiydi derken hergün daha da katlanarak sorunlar kafamda büyüyor.Şu an kuşum 4 aylık 2 ay sonra ek besinlere başlıcam ama değişik faydalı mama tarifleri öğrenmek istiyorum.Velhasıl bu sebeblerden ötürü bizler yani yeni anneler ve bebeklerimiz hakkında aklıma ne gelirse anlatmak, anlamak, sormak,fikir vermek,fikir almak için bu konuyu açmış bulunuyorumbebisimUmarım özellikle geçen sene hamile kalmak isteyenlerin paylaşım alanında tanıştığım şu an çoğu hamile yada yeni anne olmuş tüm arkadaşlarımın ve yeni anne olupta burada bizimle olmak isteyen herkesin bu konuya katılımını bekliyorum.Herkese sağlıklı,sıhhatli,sorunsuz,bebişleriyle birlikte güzel bir yaşam diliyorum...:ar4fd:

orjinal-catlaq bunu beğendi.
  2. orkide

orkide Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    38
    mrb cnm öncelikle hayırlı olsun rabbim ewladını hayırlı ve uzun ömurlu etsin inşallah allah bağışlasın yeni anneler demişsin cnm benim 11 yaşında 1 kızım ev 4 yaşına girecek birde ufak kızım var
    fikir istemi,şsin 2 ay sonra ek besinler diye ek besin derken yediğimniz çoğu şeyi tattırmaya başlayacaksın dikkatli ol ek besinlerin basıları alerjik sorunlara neden olablir domates patates çilek vs vs o yuzden ilk başta sadece çorba türü ürünler verebilirsin zaten 8 aylık oluncada kahvaltıya başlatabilirsin sağlık ocağındaki ebeler sana çok yardımcı ve yol gösterici olacktır allah yardımcın olsun anne olarak başarılar dilerim çok zor ama çok güzewl bi mucadele annelik :D:D:D

3. yoncax

yoncax Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Yaşasın bu kadar çabuk katılım beklemiyordum.çok şaşırdım ve çok teşekkür ederim.Senin bebişleride Allah bağışlasın.evet bazı yiyeceklerin alerji yaptığını duymuştum başta çilek olmak üzere.sanırım önce pürelerle ve çorbalarla başlayacağım.dediğin gibi her ay kontrolümüzü yapan bir ebemiz var sagolsun,umarım ek gıdalara geçiş aşamasında sorun yaşamam.bildiğin ilginç degişik mama ,yani çorba püre tarifleri varsa yazarsan sevinirim.

4. yaz günesi

yaz günesi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    canım hayırlı olsun topic ıyı oldu burayı acman bırbırımızın tarıflerını deneyebılmek ve bılgılerı paylasmak ıcın bız yogurt ve meyva suyuyla basladık bu hafta pureye gectık yakında corbalara gecerız galıba bızımkı artık masada bızle beraber yemek ıstıyo kendine ve kızına ıyı bak op onu görüşmek üzere

5. yoncax

yoncax Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Canım evet birbirimizin bilgilerine çok ihtiyacımız olacak.öncelikle sorularım,heryerde dışardan yoğurt vermeyin kendiniz hazırlayıp verin diyorlar yoğurdu.sen ne yaptın?yoğurdu evde kendin mi yaptın yoksa hazır yoğurt mu?birde hangi meyva suları verdin onların posalı kısımlarını tülbentten mi geçirdin de verdin birde mesela bir seferde kaç kaşık verdin.

6. SEMRA6141

SEMRA6141 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    selam yoncax evet bu bölüm çok iyi olmuş benimde kafamda br sürü soru var.ve inanırmıısın her kafadan ayrı bir ses çıkıyor.kimi dinlicemi şaşırdım.benim oğluşum 3,5 aylık bir şeyler tattırmaya başladım.azar azar ne tepki vericek diye bakıyorum.meyve suyu azcık azcık verebilirsin mesela.şeftali elmayla başlayın diyorlar.cam rendede rendeleyip süzgeçden geçiriyorum.önce azcık veriyorum yalanıyorsa bir iki tatlı kaşığı veriyorum.pirinç unu aldım.ondan da az az devam sütününe karıştırıp veriyorum.yani daha dbir haftadır denemeye başladım:)

7. yoncax

yoncax Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    canım benim sen baya bi erken başlamışsın tattırmaya.ben hem cesaret edemiyorum hemde doktorumuz daha erken 2 ay daha bekleyelim dedi.alerji filan olabilirmiş.bu cam rendeyi nerelerden bulabilirim acaba?birde neden devam sütü veriyorun sütün kesildi mi yoksa?

8. SEMRA6141

SEMRA6141 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    YA çok şükür sütüm kesilmedi pirinç unuyla muhallebi yapmak için diyorum devam sütü.erken başladım çünkü 4.ayında başlanabilir demişti ebeler zaten 4 aylık olucak nerdeyse.cam rende züccaciye eşyası satan yerlerde olur canım benim.alerji filan olmadık daha. değişik bir şey görürsem keserim zaten.

9. selzeh

selzeh Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    canım benım topıgın hayırlı ugurlu olsun ınsallah bende 2 ay sonra oglumu kucagıma aldıgımda burada sızlerden çok seyler ögrenecegım takıp edecegım sızlerı çok sevındım ınsallah eskıler burada tekrar bulusup konusabılırız

orjinal-catlaq bunu beğendi.
  10. yaz günesi

yaz günesi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    evet yogurdu kendım yaptım ılk once devam mamasıyla denedım oğlusum pek sevmedı sonra hazır sutle kendım mayaladım bır ogunlık onla devam edıyorum pek sevmıyor ama verıyorum mecburen semranında yazdıgı gıbı elma ve şeftalıyle basladım cam rendede rendeledım temız tulbentten gecırdım bır cay kasıgıyla basladım ıkı gunde bır artırdım sımdı baya ıcıyo puresınıde yıyo posasını tulbentn gecırdım ben ama yenı markette gordum bebekler ıcın meyvayı ıcıne koyuyorsun azını kapatıp cocuga verıyorsun o kendı emerek cıkartıyo suyunu hosuma gıttı alıp deneyecem sıze yazarım ıyı olup olmadıgını

11. yaz günesi

yaz günesi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    bence ıyı yapıyorsun tattırmak acısından doyurmak degıl bende o aylarda basladım ıkı oğlumada sonra yemesı guzel oluyo tatlara alıstıkları ıcın

12. yoncax

yoncax Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    anladım canım sanırım muhallebiyi inek sütünden yapmamak için devam sütünden yapıyorsun.doğru aslında bazen 4. ayında başlanabilir diyorlar ama ben sanırım 2 ay daha bekleyeceğim.püreler çorbalara geçtiğimizde bebek yemek tariflerikitabı aldım çok güzel paylaşırız.

13. orkide

orkide Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    38
    kızlar hepinizi tebri,k ederim allah bebelerinizi bağışlasınnn ... şunu yazmak istedim yoğurdunuzu kendiniz yapıorsanız eyer içine şeftali ce muzu veyya sadece tek meyveyi rendeden geçirip çok az koyarsanız çok yararlanırsınız hem yourdu yemiş olur hemde meyveyi :D ayrıca bebeklerinize alıştırmanız gereken bişi daha varki oda ıhlamur ıhlamuru alın 1 diş sarımsak koyduğunuz suyu kaynatın ve ıhlamuru bu suya demleyin ıhlamuru sakın kaynatmayın bunu kışa yakın yapmaya başlayuın gunde 1 yemek kaşığı içtiği taktirde birsürü hastalıktan korunmuş olacak ve bağışıklığada iyi geliyor ayrıca ayva yaprağınıda öneririm :D:D sevgiler :D:D

14. yoncax

yoncax Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    canım benim çok teşekkür ederim.evet birbirimizden tecrübe kazanarak öğreneceğimiz çok şey var.ve evet bende çok istiyorum tüm eskilerle yeni anne olarak burada tekrar buluşup bir çok şeyi paylaşmayı.

15. yoncax

yoncax Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    aslında evet yoğurdu bizim mayalayıp yapmamız gerekiyor sanırım,ben çoook eskilerden yaptığımı hatırlıyorumda pek olmuyordu benim yoğurdum yaa,böyle bol sulu yumuşacık bişey oluyordu sanırım.bakalım önce bir denerim olmazsa hazır yoğurt veririm artık.ne güzel baya alışmış seninki,ben vitamini günlük doğduğu zamandan beri veriyorum çay kaşığı ile her defasında ilk defa içiyormuş gibi bakıyo agzını açmıyor kilitliyor hatta.bu rendeden edinmem lazım tülbent yada süzgeçten geçecek demek.ya baya uğraştırıyor demek aslında sadece süt vermek açısından ilk 6 ay çok rahat.düşünsene sürekli püre mama ,meyva suyu muhallebi hazırlamak o zaman mecbur olacak insan.normal kahvaltılara yani yumurta pekmez filan ve yoğun proteinli çorbalara başlamadın sanırım.o zamanda konuşacak çok şeyimiz olacak.

Yeni anneler ve bebekleri hakkında herşey... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Papua Yeni Gine Hakkında Herşey

Papua Yeni Gine Hakkında Herşey

papua yeni gine papua yeni gine resimleri evleri Papua Yeni Gine, Okyanusya'da bağımsız devlet. Yeni Gine adasının doğu kısmını ve civar adaların bir kısmını kapsar. Yeni Gine adasının batı kısmı ise Endonezya'ya bağlıdır. Slogan: Unity in diversity Ulusal marş: O Arise, All You Sons Başkent Port Moresby 9°30′S, 147°07′E En büyük şehir Port Moresby Resmi dil(ler) İngilizce, Tok...
  2. anne adayları ve yeni annelere

anne adayları ve yeni annelere

Bebeğim neden ağlıyor? Yeni anne ve babalar için bebeğin neden ağladığını açıklamak çok güçtür. Bebeğinizin ağlamasını dinlemek ve ne yapılacağını bilememek sabrınızı zorlayabilir. Hayatın ilk birkaç haftasında, bebeklerin çoğu zamanlarını ağlayarak geçirirler. Örneğin 6 haftalıkken ağlama süresi günde 2,5–3 saate varabilir; bu bir bebeğin uyanık olduğu zamanın yaklaşık %30’udur. Bebekler...
  3. Yeni Doğan Bebekler ve Anneler için  İhtiyaç Listeleri

Yeni Doğan Bebekler ve Anneler için İhtiyaç Listeleri

Anne ve Yeni Doğan Bebekler İhtiyaç Listeleri: Arkadaşlar yeni bir anne adayı olarak zamanı geldikçe araştırmalar yapıyorum. İşte yeni doğum yapacak her anneye lazım olacak bilgileride sizle paylaşmak istedim. Marka ismide vermek zorunda kaldım. Tercih tabiki size ait. Bebek için: * alttan ya da yandan çıtçıtlı kısa kollu body 6-7 adet (0-3 AY) * penye, bol, ayaklı, beli sıkı olmayan...
  4. Bebeklerde Reflü Hakkında Bilmeniz Gereken Herşey!

Bebeklerde Reflü Hakkında Bilmeniz Gereken Herşey!

bebeklerde reflü, bebek reflüsü, çocuklarda reflü Sevgili melekler, reflü sadece büyüklerde görülmeyip zaman zaman bebeklerde dahi rastlanabilen sıkıntılı bir rahtasızlıktır. Şikayetini anlatamayan, acısını ifade edemeyen ve bu sebeple sürekli ağlayan bebeğinizin reflü olup olmadıını anlamak, tedavi yollarını ve acısını dindirmeyi öğrenmek için Op.Dr. Hasan Altun'un bilgilerine...
  5. Yeni doğum yapmış annelerin paylaşım alanı

Yeni doğum yapmış annelerin paylaşım alanı

Uzun süredir beklediğiniz an geldi ve bebeğinizi kucağınıza aldınız. Peki ya şimdi ne olacak? İlk kez anne olmak hem sevinç hem de heyecan demek. Bu konuda annelerin çok fazla desteğe ihtiyacı var.Evet sevgili melekler annelik tecrübelerinizi paylaşacağınız bir topik açtık.Anne ve bebek bakımıyla ilgili konuları bu başlık altından tartışabilir,fikir alışverişinde bulunabilirsiniz....

Sayfayı Paylaş