Yeni anneler ve bebekleri hakkında herşey...

yoncax

Hamiş Melek
Yeni anneler ve bebekleri hakkında herşey...
yeni anneler yeni anneler ve bebekleri ve bebekleri hakkında bebekler hakkında herşey
Merhaba,uzun ve güzel bir hamilelik döneminin ardından yavru kuşumu kollarıma aldım nihayet.Aldığım andan itibaren eşimden sonra aşık olduğum bir varlık daha olduğunu anladım.Ama ne aşk!!!İnanılmaz güzel,eşisiz bir duygu...Yavru kuşum hayatımıza girdiği andan itibaren endişeler, tedirginliker,evhamlar başladı.Önce uyku,gaz emme sorunları sonra aşısıydı, motor gelişimiydi derken hergün daha da katlanarak sorunlar kafamda büyüyor.Şu an kuşum 4 aylık 2 ay sonra ek besinlere başlıcam ama değişik faydalı mama tarifleri öğrenmek istiyorum.Velhasıl bu sebeblerden ötürü bizler yani yeni anneler ve bebeklerimiz hakkında aklıma ne gelirse anlatmak, anlamak, sormak,fikir vermek,fikir almak için bu konuyu açmış bulunuyorumbebisimUmarım özellikle geçen sene hamile kalmak isteyenlerin paylaşım alanında tanıştığım şu an çoğu hamile yada yeni anne olmuş tüm arkadaşlarımın ve yeni anne olupta burada bizimle olmak isteyen herkesin bu konuya katılımını bekliyorum.Herkese sağlıklı,sıhhatli,sorunsuz,bebişleriyle birlikte güzel bir yaşam diliyorum...:ar4fd:

mrb cnm öncelikle hayırlı olsun rabbim ewladını hayırlı ve uzun ömurlu etsin inşallah allah bağışlasın
yeni anneler demişsin cnm benim 11 yaşında 1 kızım ev 4 yaşına girecek birde ufak kızım var
fikir istemi,şsin 2 ay sonra ek besinler diye ek besin derken yediğimniz çoğu şeyi tattırmaya başlayacaksın dikkatli ol ek besinlerin basıları alerjik sorunlara neden olablir domates patates çilek vs vs o yuzden ilk başta sadece çorba türü ürünler verebilirsin zaten 8 aylık oluncada kahvaltıya başlatabilirsin sağlık ocağındaki ebeler sana çok yardımcı ve yol gösterici olacktır allah yardımcın olsun anne olarak başarılar dilerim çok zor ama çok güzewl bi mucadele annelik :D:D:D

mrb cnm öncelikle hayırlı olsun rabbim ewladını hayırlı ve uzun ömurlu etsin inşallah allah bağışlasın
yeni anneler demişsin cnm benim 11 yaşında 1 kızım ev 4 yaşına girecek birde ufak kızım var
fikir istemi,şsin 2 ay sonra ek besinler diye ek besin derken yediğimniz çoğu şeyi tattırmaya başlayacaksın dikkatli ol ek besinlerin basıları alerjik sorunlara neden olablir domates patates çilek vs vs o yuzden ilk başta sadece çorba türü ürünler verebilirsin zaten 8 aylık oluncada kahvaltıya başlatabilirsin sağlık ocağındaki ebeler sana çok yardımcı ve yol gösterici olacktır allah yardımcın olsun anne olarak başarılar dilerim çok zor ama çok güzewl bi mucadele annelik :D:D:D
Yaşasın bu kadar çabuk katılım beklemiyordum.çok şaşırdım ve çok teşekkür ederim.Senin bebişleride Allah bağışlasın.evet bazı yiyeceklerin alerji yaptığını duymuştum başta çilek olmak üzere.sanırım önce pürelerle ve çorbalarla başlayacağım.dediğin gibi her ay kontrolümüzü yapan bir ebemiz var sagolsun,umarım ek gıdalara geçiş aşamasında sorun yaşamam.bildiğin ilginç degişik mama ,yani çorba püre tarifleri varsa yazarsan sevinirim.

canım hayırlı olsun topic ıyı oldu burayı acman bırbırımızın tarıflerını deneyebılmek ve bılgılerı paylasmak ıcın bız yogurt ve meyva suyuyla basladık bu hafta pureye gectık yakında corbalara gecerız galıba bızımkı artık masada bızle beraber yemek ıstıyo kendine ve kızına ıyı bak op onu görüşmek üzere

canım hayırlı olsun topic ıyı oldu burayı acman bırbırımızın tarıflerını deneyebılmek ve bılgılerı paylasmak ıcın bız yogurt ve meyva suyuyla basladık bu hafta pureye gectık yakında corbalara gecerız galıba bızımkı artık masada bızle beraber yemek ıstıyo kendine ve kızına ıyı bak op onu görüşmek üzere
Canım evet birbirimizin bilgilerine çok ihtiyacımız olacak.öncelikle sorularım,heryerde dışardan yoğurt vermeyin kendiniz hazırlayıp verin diyorlar yoğurdu.sen ne yaptın?yoğurdu evde kendin mi yaptın yoksa hazır yoğurt mu?birde hangi meyva suları verdin onların posalı kısımlarını tülbentten mi geçirdin de verdin birde mesela bir seferde kaç kaşık verdin.

selam yoncax evet bu bölüm çok iyi olmuş benimde kafamda br sürü soru var.ve inanırmıısın her kafadan ayrı bir ses çıkıyor.kimi dinlicemi şaşırdım.benim oğluşum 3,5 aylık bir şeyler tattırmaya başladım.azar azar ne tepki vericek diye bakıyorum.meyve suyu azcık azcık verebilirsin mesela.şeftali elmayla başlayın diyorlar.cam rendede rendeleyip süzgeçden geçiriyorum.önce azcık veriyorum yalanıyorsa bir iki tatlı kaşığı veriyorum.pirinç unu aldım.ondan da az az devam sütününe karıştırıp veriyorum.yani daha dbir haftadır denemeye başladım:)

selam yoncax evet bu bölüm çok iyi olmuş benimde kafamda br sürü soru var.ve inanırmıısın her kafadan ayrı bir ses çıkıyor.kimi dinlicemi şaşırdım.benim oğluşum 3,5 aylık bir şeyler tattırmaya başladım.azar azar ne tepki vericek diye bakıyorum.meyve suyu azcık azcık verebilirsin mesela.şeftali elmayla başlayın diyorlar.cam rendede rendeleyip süzgeçden geçiriyorum.önce azcık veriyorum yalanıyorsa bir iki tatlı kaşığı veriyorum.pirinç unu aldım.ondan da az az devam sütününe karıştırıp veriyorum.yani daha dbir haftadır denemeye başladım:)
canım benim sen baya bi erken başlamışsın tattırmaya.ben hem cesaret edemiyorum hemde doktorumuz daha erken 2 ay daha bekleyelim dedi.alerji filan olabilirmiş.bu cam rendeyi nerelerden bulabilirim acaba?birde neden devam sütü veriyorun sütün kesildi mi yoksa?

canım benim sen baya bi erken başlamışsın tattırmaya.ben hem cesaret edemiyorum hemde doktorumuz daha erken 2 ay daha bekleyelim dedi.alerji filan olabilirmiş.bu cam rendeyi nerelerden bulabilirim acaba?birde neden devam sütü veriyorun sütün kesildi mi yoksa?

YA çok şükür sütüm kesilmedi pirinç unuyla muhallebi yapmak için diyorum devam sütü.erken başladım çünkü 4.ayında başlanabilir demişti ebeler zaten 4 aylık olucak nerdeyse.cam rende züccaciye eşyası satan yerlerde olur canım benim.alerji filan olmadık daha. değişik bir şey görürsem keserim zaten.

canım benım topıgın hayırlı ugurlu olsun ınsallah bende 2 ay sonra oglumu kucagıma aldıgımda burada sızlerden çok seyler ögrenecegım takıp edecegım sızlerı çok sevındım ınsallah eskıler burada tekrar bulusup konusabılırız

Canım evet birbirimizin bilgilerine çok ihtiyacımız olacak.öncelikle sorularım,heryerde dışardan yoğurt vermeyin kendiniz hazırlayıp verin diyorlar yoğurdu.sen ne yaptın?yoğurdu evde kendin mi yaptın yoksa hazır yoğurt mu?birde hangi meyva suları verdin onların posalı kısımlarını tülbentten mi geçirdin de verdin birde mesela bir seferde kaç kaşık verdin.
evet yogurdu kendım yaptım ılk once devam mamasıyla denedım oğlusum pek sevmedı sonra hazır sutle kendım mayaladım bır ogunlık onla devam edıyorum pek sevmıyor ama verıyorum mecburen semranında yazdıgı gıbı elma ve şeftalıyle basladım cam rendede rendeledım temız tulbentten gecırdım bır cay kasıgıyla basladım ıkı gunde bır artırdım sımdı baya ıcıyo puresınıde yıyo posasını tulbentn gecırdım ben ama yenı markette gordum bebekler ıcın meyvayı ıcıne koyuyorsun azını kapatıp cocuga verıyorsun o kendı emerek cıkartıyo suyunu hosuma gıttı alıp deneyecem sıze yazarım ıyı olup olmadıgını

Geri