Yeni anneler ve bebekleri hakkında herşey...

cici anneler kendinize yeni topicler açıp beni ihmal ediyorsunuz ağlıycam amaaaa
:grev::grev::grev:

Canım buralardayım ,hep takipteyimde yazan olmayınca işte bende ay dönümlerimizi bekliyorum:)Bugün mesela 9 aylık olduk.Kilomuz 9600 gr boy 70 cm.Maşallah iyi yiyor emiyor hala.Fakat emeklemiyor diş yok ve hala desteksiz oturamıyor.ve çok cadılaştı artık:)
Ben yeşil yapraklılardan ıspanak yaptım işte soganı,sarımsağı,pirinci haşladım en son ıspanağı koydum.Bu şekilde yedirdim.Bakliyatında çorba degilde püresini yaptım.Nohutu ve bugdayı düdüklüde haşladım.Blendırdan geçirdim kendi suyundan hafif ekledim tabi.Kıyma karıştırıp verdim.Çok severek yedi ve inanılmaz faydalı nohut ve bugday.Buarada nohutun kabuklarını çıkarttım.Sizin yeme probleminin azda olsa düzelmesine sevindim.Zamanla dahada iyi olur merak etme biliyorsun işimiz sabır işi.Acıkmama olayı bizdede var yemek vermesem emzirmesem acıktım demiyecek:)
CANIM YA MAŞALLAH senin kuzucuğuna çok iyi kilosu felan.bizde bugün tam 9 aylık olduk.daha kontrole gitmedim ama bizdede diş yok.emeklemiyor da .ama yavaş yavaş kendini çekmeye başladı.çok tatlı oluyorbu hali ama.bakliyat çorbanı denedim.hiç seevmedi benim kuzucum.bende kendi yemeklerimizden çorbalarımızda yağını tuzunu koymadan ayırıyorum.ondan veriyorum yiyor.hele tarhanaya bayılıyor bu aralar.bekliyor resmen ağzıma koysun diye.yiyesim geliyor onu o zaman.:)bu arada çorbaları günde iki defaya çıkardım öğlen ve akşam üstü olmak üzere.sabah kahvaltıya devam.arada az meyve bazen yatma üzeride yoğurt veriyorum.bugünde sebzeleri rondodan geçirip içine tavuk suyu ve az tarhana koyup çorba yaptım.onuda çok sevdi.yoğurt olayınıda nasıl halletim varya.az ılıtıyorum yoğurdu tatlılaşıyor öle veriyorum.yoğurda ilk başlayanlara tavsiye ederim.bilsem öle yapardım hep.sıcak suyun içine yoğurt kasesini koyup ılıtıyorum tabiki pişirmiyorum.kotrole haftaya gidicem galiba.bakalım ne der doktorumuz...

slm.bende buralardayım ama gelen olmayınca bende bakıp çıkıyorum.zamanla bu yemek olayını çözersiniz umarım canım emdiriyorsan ondan acıkmayabilirmi acaba.ne güzel sizinkiler büyüdüler inşallah bizlerde sağlıkla büyütürüz yavrularımızı daha 3 ay 1 haftalık benim bebeğim ama yinede çabuk büyüyorlar uykumuzda düzene girdi 4. ayında yavaş yavaş yemekyeri tattırmaya başlıyacağım bence 6. ay çok geç oluyor ve alışmaları zor oluyor yemeklere.ben ilk kızımda çok çektiğim için bunda 6.ayı beklemeyeceğim.
evet emiyor canım ya.baya hallettik yeme olayları.büyür büyür canım ya.ne zaman büyüdü bu kadar anlayamadım bile ben.bencede başla taddırmaya.az az alışsın.gerçi ben çok uğraştım yeni yenii başladık.yoncax 6. ayından sonra başladı.o çoktan halletti mesela.her çocukta farklı galiba. Allah sağlık sıhhat versin gerisi her türlü hallediliyor.

benım oglumda bu hafta tam 3 ayını dolduracak büyüyoruz yavas yavas ama oldukça zor oluyor tabıkı agular acayıp acayıp sesler çıkarıyor bazen bagırıyo sonra kendı sesınden korkuyo oglum çok ılgınç çok hareketlı masallah her yerı kıpır kıpır geçen hafta diş etlerı kabardı ates yaptı doktora gıttık doktor diş etlerı kabarmıs erken diş çıkarabılır dedı bazı bebekler 3 aydan sonra çıkarıyormus dıs bakalım neler olacak elı hep agızında agzının sularıda akmaya basladı hayırlısı artık ates olmasın yeter bana haftaya pazartesı rutın kontrolumuz var bakalım kaç kılo olmus boyu kaç olmus ögrenıcem bızden haberler böyle
ya selzeh bu şeker paşa nasılda hızlı büyüyor.diş olayıda çok enterasan şimididen olursada bebişin kolay çıkarır inşallah.bide benim bebişiminde çok erkenden salyaları akıyordu elini ağzını koyuyordu bende diş gelcek erkenden dedim ama hala yok hayırlısıyla.yoğurt felan neysede puding verme bence.çok tatlı hemde bence çokda yemesi gereken bir şey değil.ama bencede taddırman çok iyi.biz çok çektik bu yeme olylarından inşallah siz daha kolay halledersiniz...

ayyy maşallah rüzgarıma... tam sevilmelik döneme girmek üzere :) aman evet ateşi olmasınnnnn. bizde 2. ayı doldurmak üzereyiz. 1 şubatta aşısı var umarım ateş yapmaz. bende kilosunu merak ediyorum. ama yarın hastaneye kontrole götürücez. belki kalça röntgeni çekilecek. 2. ayda kalça çıkığı olup olmadığı öğreniliyormuş.
inşallah bebişlerimizin hepsi çok sağlıklı ve sıhhatli olurlar.
senin bebişinde ne zaman 2 aylık oldu.ALLAH SAĞLIK SIHHAT VERSİN İNŞALLAH.kabızlığı geçtimi bebişinin.yani bizde olmadıda doktora sor istersen bebişini rahatsız eder çünkü.kalça çıkıklığı için bizde çektirdikde unuttum şimdi 2 aylıkkenmiydi 3 aylıkkenmiydi.:)inşallah bir şeyi yoktur bebişinin...

kızlarrr slm hepinizee ay bende burda oğluşumdan bahsedeceğim günleri sabırsızlıkla bekliyorum ya
ve hepinizden dua istiyorum bnm eski dostlarım eski topiğimizin cici anneleri nolru banada dua edin sağlıkla doğsun bi avazda kurtulalım inş Allahım bebkelerinize size hayırlı sağlıklı ömürler versin hepiniz öpüyoruz oğluşumla bizide aranıza alacağınız günleri iple çekiyoruzz :)

cici anneler kendinize yeni topicler açıp beni ihmal ediyorsunuz ağlıycam amaaaa
:grev::grev::grev:

seni hiç ihmal eder miyiz canım benimmm :)

senin bebişinde ne zaman 2 aylık oldu.ALLAH SAĞLIK SIHHAT VERSİN İNŞALLAH.kabızlığı geçtimi bebişinin.yani bizde olmadıda doktora sor istersen bebişini rahatsız eder çünkü.kalça çıkıklığı için bizde çektirdikde unuttum şimdi 2 aylıkkenmiydi 3 aylıkkenmiydi.:)inşallah bir şeyi yoktur bebişinin...

yaaa semracım valla zaman geçiyor, doğan büyür derler ya gerçekten öyleymiş. amin canım allah herkesin ve bizim çocuklarımıza sağlık versin inşallah. çok şükür kabızlık olayı sona erdi. her gün 1 kez kakasını yapıyor. dün kontrole götürdük doktor 2-3 ay arasında kalça çekiliyor dedi. izde sonra hallederiz o zaman dedik. çünkü 29 unda tam 2 aylık oluyor. inşallah yoktur canım.

kızlarrr slm hepinizee ay bende burda oğluşumdan bahsedeceğim günleri sabırsızlıkla bekliyorum ya
ve hepinizden dua istiyorum bnm eski dostlarım eski topiğimizin cici anneleri nolru banada dua edin sağlıkla doğsun bi avazda kurtulalım inş Allahım bebkelerinize size hayırlı sağlıklı ömürler versin hepiniz öpüyoruz oğluşumla bizide aranıza alacağınız günleri iple çekiyoruzz :)

slm canımmm inşallah hayırlısıyla seni de buraya bekleriz :) hadi az kaldı artık.
rabbim sağlıcakla oğluna kavuşmayı nasip eder inşallahhhhhh.
amin canım, ben de öpüyorum.

kızlar oğluşumda çok kansızlık varmış.dr ferro sanol damla verdi ama o da kabızlık yaptı.çok kıvrandı yavrum yaa ben de kestim damlayı ne yapacam bilmiyorum

kızlar oğluşumda çok kansızlık varmış.dr ferro sanol damla verdi ama o da kabızlık yaptı.çok kıvrandı yavrum yaa ben de kestim damlayı ne yapacam bilmiyorum

canım benım ferra sanol u ogluna vermeye devam et ıhmal etme kansızlık durumu önemlı çünkü kabızlık için baska çözümler bulmalısın mesela hergün düzenlı su ver yada zeytınyagı olabılır bırde gaz problemı varsa nurse harveys kullan o da ıyı gelıyo kabızlık durumuna

Geri