Yeni anneler ve bebekleri hakkında herşey...

tatlı cadım aramıza hoşgeldiniz.asya prenses mücadele ediyorsa sürekli emzir süt bebek emdikçe oluşuyor çünkü.benim oğluşum da ortalığı birbirine katıyordu emmek için.resmen göğsümle kavga ediyordu.deli gibi emzirdim ben de uyandırıp uyandırıp.sonunda oğluşumla biz kazandık.sen de pes etme sakın gelecek mutlaka sütün

tatlı cadım aramıza hoşgeldiniz.asya prenses mücadele ediyorsa sürekli emzir süt bebek emdikçe oluşuyor çünkü.benim oğluşum da ortalığı birbirine katıyordu emmek için.resmen göğsümle kavga ediyordu.deli gibi emzirdim ben de uyandırıp uyandırıp.sonunda oğluşumla biz kazandık.sen de pes etme sakın gelecek mutlaka sütün
sagol canımmm evet cok sukur hırslı zaten onun boyle olması benı mutlu edıyor ınsallah devamı gelır.....

slm melek anneler küçük cadımla beni de alın aranıza 4 şubat itibariyle bizde geldik sevin bizi:):)

merhaba kızlar nasılsınız?uzun süredir giremiyorum ben nete.çünkü kızım çok yaramaz oldu bilgisayar açamıyorum rahat bırakmıyo edepsiz.bugün ram dokuz aylık olduk.8 tane dişimiz oldu :)en son kilo 9.300 boy 72 cm di.ne olcak böyle bilmiyorum eli kolu hiç durmuyo ama çok da tatlı oldu.sizler umarım iyisinizdir bir sıkıntı yoktur inşaallah.şu anda benim en büyük sorunum emerek uyuması emzik vermiyorum geceleyinde 3 kere felan kalkıyor iki emip uyuyor hemen ne yapcam bilemiyorum:((kendinize çok iyi bakın gelmeye çalışıcam anca uyuduğu zaman artık:)))

slm uzun zamandır giremiyordum yeni doğum yapanların melişler analı babalı olsun sağlıklı sıhatlı hayırlı evlat olsunlar doğumu yaklaşanlarada allah kolay doğum nasip etsin oğluşum 10 aylık oldu 8 tane dişimiz var artık ne versem azda olsa yiyor ayrıca yürümeyede başladı 10 15 adım atıyo gören yer biti diyo erken yürüdü masaallah kib melişleri öp vakit buldukça girip okuyorum ama yazamıyorum

kızlar oğluşum 2 ay 8 günlük oldu.dün aşılarımızı olduk.benim de bu aralar bulantı ve baş dönmelerim var.gitmişken dr.a sordum.gebelik testi iştedi.doğumdan sonra 55.gün 1 günlük kanamam da olmuştu.bugün gittim yaptım testi.yarın çıkacak.ihtimal veriyorum ama yerimde de duramıyorum meraktan.çok tuhaf duygular içindeyim

kızlarrr slm hepinizee ay bende burda oğluşumdan bahsedeceğim günleri sabırsızlıkla bekliyorum ya
ve hepinizden dua istiyorum bnm eski dostlarım eski topiğimizin cici anneleri nolru banada dua edin sağlıkla doğsun bi avazda kurtulalım inş Allahım bebkelerinize size hayırlı sağlıklı ömürler versin hepiniz öpüyoruz oğluşumla bizide aranıza alacağınız günleri iple çekiyoruzz :)
caNIM BENİM ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN.SAĞLIKLI VE SIHHATLİ OĞLUŞUNU KUCAĞINAA ALMAN İÇİN DUA EDİCEZ SEN HİÇ MERAK ETME.

selam kızlar cuma gunu dogum yaptım....artık aranızdayım bende.....sıze bır sorum var.....2 gun oldu ama sütüm gelmedı...kızım cekıyor ama süt yok...sızlerın kacıncı gun geldı sütünüz neolur bısey soyleyın cok uzuluyorum yavrum acmıs gıbı gelıyor....

kuzucuğuna kavuştun sonunda demek.çok sevindim.ALLAH hayırlı ömürler versin melişine.sütün gelir canım sen sakın emzirmekten vazgeçme.bol bol su iç.ben hastenede emzircem diye kan ter içinde kalmıştım.2-3 gün içinde geldi sütüm.hep emzirdim ama sulu şeyler yemeye dikkat ettim.

Canım yoğurt olayını hallettiğinize sevindim.Bende bazen dolaptan soğuk çıkınca hemen ılıtmak için senin yaptığın gibi yapıyorum.Bu arada demişmiydim yoğurt yapma olayını yoğurt yapma makinası alarak çözdüm.Arzumun makinasını aldım artık rahatım.Yoğurdum tuttu tutmadı derdim yok artık:)Tavsiye ederim.6 kavanozu var 1 kg süt alıyor hepsi.Günde o bir kavanozu bitiriyor benimki:)Seninki çorbacı çıktı demek:)Ohhh yarasın bakalım tavuk suyuna çorbalar pıtırcığa:)Bu arada aklında olsun balık konusunda ben şu ara dil balığı veriyorum 10 dk haşlıyorum.kılçıklı bir balık degil mesela hemen ayrılıyor.onu misket büyüklüğünde yuvarlayıp agzına veriyorum yada sebze püresine karıştırıyorum.Bugün mesela sebze püresine karıştırdım.Dil balığı bebekler için çok uygun kılçıksız sorunsuz.Büyük marketlerden 1 adet alıyorum 100-120 gr geliyor ya hepsini yada 2 ye bölerek 2 seferde veriyorum.Pahalı bir deniz balığı ama böyle alınca fiyatı 2 Lira 30 kuruşa denk geliyor.İlgilenen arkadaşlarada bir fikir olsun hem.Geçende kuzu ciğeri verdim yine 10 dakika haşladım sert olduğu ve ezilmediği için rondodan geçirdim yuvarladım nohut büyüklüğünde agzına verdim yada yine sebze püresine karıştırdım.Ciğer çok faydalı dehşet kan yapıyor,demir depoları için.2 haftada 1 vermek gerek.
Doktora gidince muhakkak yaz bakalım kontrolde ne olacak.
bizde geçen hafta doktora gittik.8,5 kilo olmuş boyumuz 74 cm hala.iyi dedi doktor.dil balığınada hiç bakmadım ama ciğer yapıcam oğluşuma.iyi fikir.bakalım yermi.oncax seninkinin dişleri çıktımı.bizde daha tık yok.ne zaman gelcekse bu dişler.emekleme felanda yok ama sürüne sürüne gidiyor istediği yere.ama çok istemiyor canı.top oynamaya bayılıryoruz bu arada go go diyo topun peşinden koşarken.yeni beni diyo resmen:)

Geri