Yeni anneler ve bebekleri hakkında herşey...

merhaba kızlar nasılsınız?uzun süredir giremiyorum ben nete.çünkü kızım çok yaramaz oldu bilgisayar açamıyorum rahat bırakmıyo edepsiz.bugün ram dokuz aylık olduk.8 tane dişimiz oldu :)en son kilo 9.300 boy 72 cm di.ne olcak böyle bilmiyorum eli kolu hiç durmuyo ama çok da tatlı oldu.sizler umarım iyisinizdir bir sıkıntı yoktur inşaallah.şu anda benim en büyük sorunum emerek uyuması emzik vermiyorum geceleyinde 3 kere felan kalkıyor iki emip uyuyor hemen ne yapcam bilemiyorum:((kendinize çok iyi bakın gelmeye çalışıcam anca uyuduğu zaman artık:)))
Canım maşallah kocaman yapmışsın sende bebişi,aynı zamanlarda hamile kalmıştık şimdi kocaman oldular:)Maşallah diş konusunda baya bi iyisiniz.Bizde hiç yok:)Boyu kilosuda çok iyi...

slm uzun zamandır giremiyordum yeni doğum yapanların melişler analı babalı olsun sağlıklı sıhatlı hayırlı evlat olsunlar doğumu yaklaşanlarada allah kolay doğum nasip etsin oğluşum 10 aylık oldu 8 tane dişimiz var artık ne versem azda olsa yiyor ayrıca yürümeyede başladı 10 15 adım atıyo gören yer biti diyo erken yürüdü masaallah kib melişleri öp vakit buldukça girip okuyorum ama yazamıyorum
Maşallah seninkide yürümeye başlamış bile,bizimki emeklemiyor daha:( Yakında yaşlarını kutlayacağız kısmet olursa:))

kızlar oğluşum 2 ay 8 günlük oldu.dün aşılarımızı olduk.benim de bu aralar bulantı ve baş dönmelerim var.gitmişken dr.a sordum.gebelik testi iştedi.doğumdan sonra 55.gün 1 günlük kanamam da olmuştu.bugün gittim yaptım testi.yarın çıkacak.ihtimal veriyorum ama yerimde de duramıyorum meraktan.çok tuhaf duygular içindeyim
Vay maşallah hadi hayırlısı bakalım ama umarım zor olmaz senin için:))

bizde geçen hafta doktora gittik.8,5 kilo olmuş boyumuz 74 cm hala.iyi dedi doktor.dil balığınada hiç bakmadım ama ciğer yapıcam oğluşuma.iyi fikir.bakalım yermi.oncax seninkinin dişleri çıktımı.bizde daha tık yok.ne zaman gelcekse bu dişler.emekleme felanda yok ama sürüne sürüne gidiyor istediği yere.ama çok istemiyor canı.top oynamaya bayılıryoruz bu arada go go diyo topun peşinden koşarken.yeni beni diyo resmen:)
Maşallah seninkininde boyu çok iyi canım ya biz 69- 70 lerde kaldık:)Diş ve emekleme konusunda aynıyız:)Doktor dert etme diyor.Diş için 14. aya kadar bekle diyor.Beklicez artık:)

abuuu meryem pozitifse test bu ne hiz diycem :D
berranurum allah bi avazda kurtarsin insallah.

veeee bizde katilalim artik kizim bugün 17 günlük oldu gaz sancilari basladi hafiften saat basi anami aglatiyo valla hep kucak istiyo ne yapcam cok merak ediyorum valla bi babasinin kucaginda bi benim bi annemin :)
heee emme meselesi, benim meme ucun yok denilecek kadar benim kizda emmiyo bende sagip veriyorum aradada mememi veriyorum ama hic hosuna gitmiyo ortaligi yikiyo, keske emse bende rahat ederdim gece gündüz sütüm geri vurmasin diye 3 saatte bi sagiyorum sütümü...
Canım hoşgeldiniz bakalım sizde aramıza:)İlk zamanlar baya bi zorluyor bu bebişler bizi ama zamanla alışcaz artık.Emzirmekten sakın vaz geçme sonra çok rahat edersin.

iyi gecelerrr kizlarr
yeni dogum yapan annelere gozunuzaydin diyorum Allah anali babali buyutsun
yoncax nasilsin bebis nasil ?ayy sana bayiliyorum vallahi bukadar bilgiyi nerden aliyosun masallahh cok bilgileniyorum sayende...cogu zaman sadece bakiyorum yazma firsati bulamiyorum..neyse gorusmek uzere yine arada yazmaya calisirimmmm...bebisim uyandi:)
Nasıl olayım canım malum bu bebişler uğraştırıyor bizi:)Sen nasılsın bakalım bebişin nasıl neler yapıyor?

yoncax canım benim en büyük hatam sık sık emzirmemek...şimdi o kadar üzülüyorum ki hep ağlıyorum sütüm yok diye.
4 gün süt gelmemişti, mecburen sarılık olmasın diye mama verildi, evde biz de verdik. ama biberona alışmasın diye enjektörle verdik. sırf sarılık olmasın diyeydi. ama sarılık oldu hatta değeri epey yükselmişti, neredeyse ışın tedavisine alınacaktı. çok korktuk çünkü beyin hasarına yol açabiliyormuş yükselen sarılık. bu nedenle aç bırakmamaya çalıştık. eğer sarılığı yüksek olmasaydı ağlamaktan çatlasa da mama vermezdim. sonra memeye kesinlikle yanaşmadı. pompayla sağıp verdim ama her geçen gün azalıyor. 2 ay boyunca sütümü hergün verdim ama dolu dolu değil. ah emseydi dolup taşardı, çünkü ilk günler sütüm çok iyiydi.

kısmetten ötesi yok... inşallah kızım tam sağlıklı olur.
Canım üzülme sende olduğu kadar napalım gene 2 ay vermişsin işte,dediğin gibi kısmetten ötesi yok.Sarılık olayı bizde de olmuştu hatta fototerapi denen ışın tedavisine bile girmişti bebeğim.Ayyy zor günler aklıma bile getirmek istemiyorum:(

Son düzenleme:
Nasıl olayım canım malum bu bebişler uğraştırıyor bizi:)Sen nasılsın bakalım bebişin nasıl neler yapıyor?

iyiyim canim ne olsunn aynen bende bebisle ugrasiyorumm oyle geciyoo gunlerrr..bebisimm cook iyi hersey guzel sadece dislerr biraz zorluyooo maaleseff cok kaka yapiyo ve cok iyi yemesine ragmen pek kilo almiyo gecen hafta kontrolde boyu 71 cm ama kilo 9070 gr aslinda bana cokk az geldi ama doktoru cok iyi dedi bide 2 kere cok hasta oldu onunda etkisi vardi simdi 9.dis geliyo o da azi dislerr maahvediyooo cocugu..28 subatta tekrar gidioz 11 aylikken vurulmasi gereken asi vurulcakkk yandikkk yineee...iste boyleee....masallahhh senin bebisin kilosu cook guzelll bi gunluk menunuzu yazabilirmisin cnm?bizim duzenimiz bozuldu tekrar oturtamadik uyku yeme hepsi..bi tatile gittik boyle oldu...gorusmek uzereee opuyorummm bebisinii o guzell ellerindenn....

Geri