gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Yenİ Bİr Kuyruklu Yildiz KeŞfedİldİ

Konu, 'Kader Rüya Kozmik Gizli İlimler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Tayvan National Central University (NCU) Lulin Gözlemevi'nde yapılan çalışmalar sonucu daha önce bilinmeyen bir kuyruklu yıldız keşfetti. Yıldıza Lulin adı verildi. Lulin'in Şubat 2009'da dünyaya gözle görülebilecek kadar yaklaşacağı tahmin ediliyor.
    NCU'ya mensup araştırmacılar Lulin'i 11 Temmuz'da keşfetti. Yıldızla ilgli bilgilerin kesinleşmesinin ardından basına bilgi veren araştırmacılar Lulin'in Tayvan tarafından keşfedilmiş ilk yıldız olduğunu söylediler. Araştırmacılar ayrıca 27 Şubat 2009 günü dünyaya 6 milyon km yaklaşacak olan Lulin'in çıplak gözle görülebileceğini de ifade etti.

Lulin astronomi kaynaklarına 2007 NL1 olarak kaydedildi.

Yenİ Bİr Kuyruklu Yildiz KeŞfedİldİ konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Evrende dev bir boşluk keşfedildi

Evrende dev bir boşluk keşfedildi

Astronomların, evrende hiçbir galaksinin, yıldızın ve hatta karanlık maddenin bulunmadığı dev bir boşluk keşfettikleri bildirildi. .. Minnesota Üniversitesi'ndeki bir araştırma ekibi, dünyadan yaklaşık 1 milyar ışıkyılı uzaklıkta olduğu belirlenen söz konusu boşluğun niçin orada bulunduğu hakkında bir fikir sahibi olmadıklarını vurguladılar. Keşfi yapan bilimsel araştırma ekibinden Astronomi...
  2. Dev bir galaksi keşfedildi...

Dev bir galaksi keşfedildi...

yeni bulunan galaksi keşfedilen galaksiler Amerikalı gökbilimciler, kainatın ilk zamanlarında ortaya çıkan ve Samanyolu'ndan 8 kat büyük bir galaksi keşfetti. Uzay Teleskop Bilim Enstitüsü yetkilileri, yeni keşfedilen bu galaksinin çok büyük olmasının gökbilimcileri şaşırttığını söylediler. Yeni keşfedilen galaksinin çok uzakta, diğer gökadaların "genç ve küçük" olduğu bir yerde...
  3. Yeni canlı türleri keşfedildi

Yeni canlı türleri keşfedildi

Yeni canlı türleri keşfedildi Güney Amerika’nın Suriname bölgesinde araştırma yapan ekip 24 yeni canlı türü keşfetti. Suriname’in dağlık bölgesini araştıran çevreci grup birbirinden çarpıcı 24 canlının izine rastladı. Parlak mor renkte deriye sahip kurbağa ile araştırmacıların ‘büyük ağız’ olarak isimlendirdiği cüce kedi balığı keşfedilen canlı türleri arasında yer alıyor. Suriname’in...
  4. kuyruklu yildiz

kuyruklu yildiz

Kuyruklu yıldız Rüyada kuyruklu yıldız , büyük bir servet kazanacağınızın ve şansınızın açıldığını işaret eder. Yıldız ne kadar parlaksa servette o kadar büyük olur. Rüyada kuyruklu yıldız , büyük bir servet kazanacağınızın ve şansınızın açıldığını işaret eder. Yıldız ne kadar parlaksa servette o kadar büyük olur. Murattır ve kişinin tüm hayalleri gerçekleşecek ve imrenilecek duruma...
  5. Gokyuzunde bir yildiz olsaydiniz hangi yildiz olurdunuz?

Gokyuzunde bir yildiz olsaydiniz hangi yildiz olurdunuz?

Eger gokyuzunde bir yildiz olsaydim Venus olurdum.Cunku,kendi ekseni etrafinda gunes sisteminde diger tum gezegenlerin aksi istikamette doner,bazen bende boyle aksi oluyorum.Herkez mersine giderken,ben tersine gidebiliyorum.:hasta: Bu arada Yunan mitolojisindeki Afrodit adini bu gezegenden almis. Siz hangi yildiz olurdunuz?

Sayfayı Paylaş