gebe
  1. BeyazMelek

BeyazMelek Super Moderator

Beğenilen Mesajlar:
    325
    Ödül Puanları:
    63

Yeni bir tüp bebek yöntemiyle hamile kaldım :D

Konu, 'Gebelik' kısmında BeyazMelek tarafından paylaşıldı.

hamile_mkl.jpg Merhaba sevgili melekler; Ben 6 yıllık evliliğimde bebeğim olsun diye birçok yöntemi denemiş biriyim. İlk önce doktorların bekleyin olur demeleri ardından pardon bu değerlerle normal yoldan hamile kalamazsın diyenler sonrasında ise aşılama sizin tek çareniz değerleriniz güzel deyip iki aşılama yapmamıza umutlarımızı günden güne tüketen doktorların artık maddiyat dışında hareket etmediklerine karar vermiştim :cry:vijdan sadece onların cebinde saklı diyordum ta ki Hakan hocayı tanıyana kadar... Prof.Dr.Hakan KAYA bu adama ne kadar çok teşekkür etsem dualar etsem yeridir çünkü bebeğime kavuşmamın vesilesi bu adam oldu :leylek
    Benim gibi tüp bebek yoluna giren herkese yardımcı olmak istiyorum. Tabi öncelikle kendi tedavi yöntemimi anlatmak istiyorum çünkü bilinen bütün tüp bebek yöntemlerinden oldukça farklı bir yöntem
    :hamileyim:

2. BeyazMelek

Beğenilen Mesajlar:
    325
    Ödül Puanları:
    63
    Yaptırmış olduğum yöntemin en büyük farklılığı transferin göbekten açılan iki küçük kesikle tüplere yerleştirme olmasıydı. Bu sürece başlamadan önce kesinlikle doktorunuza güvenmelisiniz ben doktoruma çok çok güvendim ve çok çok dua ettim; çünkü her şey Rabbimin ol demesiyle olur. Ben transfere girerken sürekli ''İnnemâ emruhû izâ erâde şey’en en yekûle lehu kun fe yekûn(yekûnu).'' okudum meali ''O (Allah), bir şey irade ettiği (dilediği) zaman O'nun emri, sadece ona: "Ol!" demektir. O, hemen olur.'' Siz de dua etmeyi asla asla bırakmayın!!! Tüp bebek tedavimdeki tüm detayları size anlatacağım ama pc başında fazla kalmam şu an benim için iyi olmayabilir yazmaya devam edeceğim siz de sormak istediğiniz her şeyi sorabilirsiniz ;)

3. hilalkahraman

hilalkahraman Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    3
    senın adına cok sevındım beyazmelek. bebegın doğdumu yoksa yenı hamıle mısın? Sanırım bu doktor Istanbuldadır muhtemelen. pekı nasıl basladın bu tedavıye surec nasıl ılerledı? maalıyetı nedır? ne kadar zamanını aldı

BeyazMelek bunu beğendi.
  4. BeyazMelek

Beğenilen Mesajlar:
    325
    Ödül Puanları:
    63
    Merhaba Hilal doktorum Isparta'da tedavi sürecine gelince anlatmaya devam ediyorum aynen şöyle canım

5. BeyazMelek

Beğenilen Mesajlar:
    325
    Ödül Puanları:
    63
    Ben iki defa aşılama yaptırdım negatif sonuç aldım ve tüp bebek için araştırmalara başladım İstanbul,Ankara,Antalya dediler Antalyada kadına rahim nakledildi dünyaca ünlü hemen araştırdım o sırada etrafımdan beş kişinin aynı doktora gittiğini ve hepsinin de ilk defada tuttuğunu öğrendik :nazar: araştirmalarım bu küçük şehre kaydı Güller Diyarına ... Gidip konuşalım dedik vede gittik doktorumuz gerçekten çok yogundu çok bekledik ama içten biriyle e karsilastik bize bu gune kadar doktorlarin aslinda bizi kandirdigini anladik cunku degerlerimiz ile hamile kalmam zordu cunku esimin ileri hizda hareketi sıfırdı. Once ailelerimize bunca yildir cocugumuzun neden olmadigini aciklamamiz gerekti ardindan doktorumun talimatina uyarak adetimin ilk gunu yeniden gittik 12gunluk süreç olacagi soylendi. Adetin üçüncü günü (22.07.2013) ilaca basladim 0.75 Gonal-f ve 3toz 3sıvı menagon kullandım. Bir hafta sonra akşam 21.00da iki tane Ovitrelle vuruldum tabi öncesinde yumurta takibine gitmiştim doktor sadece üç yumurtam oldugunu soyleyince cok uzuldum cunku bir yil oncesinde sadece 0.75gonalf ile üç çyumirtam olmuştu aşılama yapılmıştı bu kadar ilaca ragmen ayni sonucu alinca yaşın ne kadar degerli oldugunu anladım bir yıl bile neler değiştirmişti ama Rabbim nasip ederse olur dedik 30.07.2013te transferim oldu... Gelelim farkliligina yumurta toplama gunumuz de 30.07.2013tu yani ayni gun yumurtalar toplandi mikro enjeksiyonla dollendi ve bir saat sonrasinda laparoskopi yöntemiyle tüplerime yerleştirildi. Sabah sekizde başlayan operasyonumuz saat 12de bitmişti ve akşama doğru saat 16.00da hastaneden çıktım aynı gün yola çıkmayı dogru bulmadık bir gece daha otelde kaldık sabah saat 09.00da düştük yola geldik evimize.

elfidamsanem bunu beğendi.
  6. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Oyy Beyaz'ım, Allah'a şükürler olsun sen de inşaallah hayırlısıyla bebeğini kucağına alacaksın, ne kadar sevindim ve mutlu oldum tahmin edemezsin :kiss: Seni çok çok tebrik ediyorum. :D:D Allah tamamına sağlık sıhhatle eriştirsin diyorum :kiss:

elfidamsanem ve BeyazMelek bunu beğendi.
  7. BeyazMelek

Beğenilen Mesajlar:
    325
    Ödül Puanları:
    63
    Transferden sonra doktorumuz gunluk yarim Folbiol bir Elevit verdi her gece yatmadan once bir Crinone jel vajinadan sıkıyoruz üç aylik oluncaya kadarda jele devam edecegiz birde transferden beş gün sonra iki gunde bir Proluton igne olmaya başladım. Transferin 12.günü beta hcgmiz vardi dualar ediyorduk hem korku hem heyecan tarifsiz duygular bekleyişimiz müjdeyle sonuçlandı 67.44 !!! :nazar: Müjdemiz gelmişti inanamiyordum ağlıyordum eşimle sarılmış ağlıyorduk...

elfidamsanem ve çiçekçi kız bunu beğendi.
  8. BeyazMelek

Beğenilen Mesajlar:
    325
    Ödül Puanları:
    63
    Amin Titanım çok teşekkürler canım

TİTAN bunu beğendi.
  9. Asena_Sule

Asena_Sule Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    990
    Ödül Puanları:
    163
    beyazım çok sevindim senin adına gerçekten kendim de olmuş gibi hissettim :) inşalalah burdan doğum haberlerinide alırzı :) bende yaptıracam ama ben antalya tüp bebek merkrezinde yaptırcam senin anlattığın bu göbekten yöntem her hasten yapıyormu pekiş bende yaptırabiliirmiyim bide bunun için ayrı olarak ücret alıyorlarmı

çiçekçi kız ve BeyazMelek bunu beğendi.
  10. BeyazMelek

Beğenilen Mesajlar:
    325
    Ödül Puanları:
    63
    İki gun sonra bir beta hcg daha yaptirdik 164.44 :nazar: mucizem bana tutundu ve bu gun 394.42 :nazar: olmuş değerimiz bin şükür :nazar:
    Sizlerle kendi önlemlerimi de paylaşmak isterim ben ilk 10gun duş almadim alacagim zamanda saçlarimi ayri yikadim vücudumu ayri cok ilik suyla yikadim çünkü sicak su rahim kaslarimi hareketlendirirmiş. Tuzlu ve ekşiden uzak durdum protein ağırlıklı beslendim. Yerimden kalkmadim wc ve yemek hariç. Transfer sonrası beslenmeme kan yapici kuru uzum,gun kurusu kayisi,dut kurusu ekledik. Sabahlarida ac karina iki kasik pekmez iciyordum. Parfumlerden uzak durdum islak mendille silindim ve transferin iki gun oncesinden baslayarak ananas yedim hamile oldugumu ogrendigim anda anansi biraktim.
    Canim arkadaşım Özi'nin önerisine kulak vererek bu süreçte hormonlarla şişirilen tavuklari yemedim onlarin yumurtasinida yemedim köy yumurtasi yedim :) Şimdilik aklima gelenler bunlar bir de sizlere senelerdir yaptigim dualari yazacagim cunku Rabbim ol demeden hicbir sey olmaz!

elfidamsanem bunu beğendi.
  11. BeyazMelek

Beğenilen Mesajlar:
    325
    Ödül Puanları:
    63
    Asenam canim sagol Allah sana ve tum dileyenlere nasip etsin insallah bu yontemi Turkiyede sadece Hakan hoca yapiyor ve hastaneye 2bin dolar veriliyor esas ilaclar pahali maalesef bir de biz dort gun otelde kalmak zorundaydik toplamda 6bin TL harcadik Allahim guldursun herkesin yuzunu insallahh

Asena_Sule bunu beğendi.
  12. BeyazMelek

Beğenilen Mesajlar:
    325
    Ödül Puanları:
    63
    Allahımdan hep istedim hep "Allahım hayırlı sağlıklı evlat nasip et! " dedim. Benimle aynı sızıyı taşıyanlar için de ettiğim duaları yazmak istedim çünkü. "Kun fe yekûn!" (Ol de olsun!) Rabbim ol dedi oldu çok şükür :)
    1-Salat-ı Tefriciye okuduk(4444)
    2-Her kişiden bir tane olmak üzere 500Yasin dağıttık.
    3-Ayetel Kürsi terkibini yaptım (yedi gece farklı sayılarda okunuyor)
    4-Ya varis okundu 70bin tane
    5-Bir Kur'an hatmi bağışlandı.
    6-Fatiha Suresi okundu 100bin küsür(72bin niyetlendim)
    7-Ya Mübdi okudum (transferden sonra)
    8-Ya vedud okudum sayısız.
    9-Eşim göbeğime şahadet parmağıyla halka çizip içine 20 defa Ya Mübdi yazıp okudu (2defa yaptık)
    10-Yıllarca dilimden eksik etmedim "Rabbi hebli min ledûnke zürriyeten tayyibeten inneke semiuddua."
    11-Hacdan gelen 41 hurmaya 41kişi Meryem suresi okudu ve 41gün yedim.
    12-Sayısız Meryem suresi okundu adıma..
    13-Transfere girerken sayısız "İnnema emruhu iza erade şey'en en yekule lehu kun fe yekun." okudum.
    14-Adıma Kabe'de dualar edilip namazlar kılındı.
    15-Evimde Kur'an okuttum toplu bir şekilde.
    16-Surekli selavat cektim ve kelimei tevhid okudum..
    Asla dua etmekten vazgeçmeyin, Allahım dileyen herkesin yüzünü güldürsün inşallah.Bana da sağlıkla kucağıma almayı nasip etsin kurban olduğum yaradanım!

13. Asena_Sule

Asena_Sule Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    990
    Ödül Puanları:
    163
    aminnn inşallah .. benim sıpartay gitmem çok zor eşimin işlerinden doalyı izin vermiyorlar mecburen antalyada yaptıracam ama hangi hastane iyi hangi doktor iyi hiç bilmiyorum elimden geldiğince araştırıyorum netten felan ama bakalım artık

BeyazMelek bunu beğendi.
  14. hilalkahraman

hilalkahraman Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    3

merhaba Beyaz melek. senın adına cok sevındım gercekten RABBİM tez zamanda kucagına almayı saglıkla nasıp etsin İnşallah.
    ne güzel ama sen ıcın Dualar Kuranlar okunmus. benım kımım kımsem yok bunları yapacak Adına Kabede namazlar kılınmıs cok sukur Sana Anne olmayı RABBIM nasıp etmış. İnşallah bızlerınde kabul olurda bızde burda sevıncımızı paylaşırız .bazen umutlarım tukenıyor cok uzuluyorum gecelerce gızlı gızlı aglıyorum ınan hanı bunu sadece yasayanlar anlıyor yasamayana kolay hele hele bırde cocugu varsa hep aynı seylerı soylerler takma kafana olur olur,bunu soyledıklerınde ınan bogasım gelıyor.
    Allahımdan sadece bırtanecık bebek ıstıyorum yumuk yumuk saglıklı :((( buda ılerleyen haftalarını paylasırsan sevınırım. Rabbım senın ve Bebebgını Korusun

elfidamsanem, guzmelegi ve BeyazMelek bunu beğendi.
  15. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113
    Ne kadar mutlu olduğumu sen biliyorsun Rabbim tamamına erdirsin sağ salim bebişinizi kucağınıza almayı ve o cennet kokusunu koklamayı nasip etsin. Darısı tüm isteyenlerin ve bekleyenlerin başına olsun;)

elfidamsanem, guzmelegi ve BeyazMelek bunu beğendi.
Yeni bir tüp bebek yöntemiyle hamile kaldım :D konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tüp bebekte yeni yöntemler

Tüp bebekte yeni yöntemler

İlk kez 1978 yılında Louisa Brown’ın doğumuyla başlayan tıpta devrim niteliğindeki tüp bebek uygulamasında gelişmeler hızla ilerlerken, dünya artık “tekil ve sağlıklı” gebeliğe yöneliyor. Laboratuvar ortamındaki gelişmeler sonucu artık embriyonun 5 gün bekletilebildiğini, bu süreye de yaşama şansı en fazla olan embriyoların gelebildiğini belirten Prof. Dr. Bülent Gülekli, “PGD testiyle gerekli...
  2. Tüp Bebek Yöntemiyle Hamile Kalan Melekler Buraya..

Tüp Bebek Yöntemiyle Hamile Kalan Melekler Buraya..

tüp bebek yaptıranlar,tüp bebek yumurta toplama, Arkadaşlar aranızda ben tüp bebek yöntemiyle gebe kaldım diyenler varmı..Sorununuz neydi ve neden sizlere tüp bebek uygulandı ve hangi aşamalardan geçtiniz neler yaşadınız ve ilk denemenizde olumlu sonuç verdimi?bizimle paylaşırmısınız... Tüp bebek uygulamasını kısaca özetlemek gerekirse, kadın ve erkeğe ait üreme hücrelerinin vücut dışı...
  3. 2014 Tüp Bebek Tedavisinde En Yeni Yöntemler

2014 Tüp Bebek Tedavisinde En Yeni Yöntemler

tüp bebek nedir,tüp bebek tedavisinde yenilikler,tüp bebek tedavisinde dondurma işlemi,tüp bebek tedavisinde yenilikler,2014 tüp bebek hakkında bilgiler Tüp bebek tedavisinde ortalama başarı oranı yaklaşık %40 civarında olmakla birlikte, %15- 60 arasında değişebilir. Başarıyı etkileyen birçok faktör vardır. Dolayısıyla başarı oranının her çiftte aynı olması beklenemez. Tüp bebek...
  4. Mikroenjeksiyon ile tüp bebek yönteminin farkı nedir?

Mikroenjeksiyon ile tüp bebek yönteminin farkı nedir?

Günümüzde tüp bebek tedavisinde mikroenjeksiyon (ICSI) yöntemi oldukça yaygın olarak uygulanmaktadır. Mikroenjeksiyon tüp bebek tedavisinde döllenme aşamasında uygulanan bir tekniktir. Amaç sperm ve yumurtanın en başarılı şekilde, en yüksek oranda döllenmesidir.Tüp bebek tedavisinde döllenme için kullanılan başlıca iki teknik vardır, birincisi IVF (in vitro fertilizasyon) yani klasik tüp bebek...
  5. Tüp bebek tedavisinde son yöntemler

Tüp bebek tedavisinde son yöntemler

Yardımcı üreme tekniklerine başvuran çiftlerin yarısından fazlası embriyo gelişmesine rağmen gebelik olmamaktadır. Döllenme olmasına rağmen gebelik oluşmamasının kaynağı muhtemelen embriyonun rahime yerleşme safhasındadır. Embriyonun rahim içine yerleştirilmesini takiben değişik olaylar oluşmaktadır olarak embriyo bölünmeye ve büyümeye devam etmekte belli bir boya erişince kendisini çevreleyen...

Sayfayı Paylaş