Yeni Doğan Bebeğin Ağırlığı

Konu, 'Bebeğimiz Ve Gelişimi' kısmında aSqimSin tarafından paylaşıldı.

 1. 37 haftalık doğan bebekler 38 haftalık doğan bebekler 30 bebek 30 bebek görüntüleri 37 görüntüsü
  BEBEĞİN AĞIRLIĞI  Her bebekte farklılık göstermekle birlikte ortalama bebek ağırlığı 3.4 kg.' dır. Erkek bebeklerin ağırlığılığı kız bebeklere göre biraz daha fazladır.
  Ağır bebekler: 4.5 kg. Üzerinde doğum ağırlığı olan bebekler normalden ağır olarak kabul edilirler. Ama bilinenin aksine bu bebekler ekstra sağlıklı olarak kabul edilmezler. Şeker hastası olan annelerin bebekleri normalden daha ağır olabilirler.
  Hafif bebekler: Eğer bebeğin doğum ağırlığı 2.5 kg dan daha az ise bu bebekler düşük doğum ağırlıklı bebekler olarak adlandırılırlar. Bu bebeklerin normal bebeklerden tek farkı daha sık beslenmeye ihtiyaçları olmasıdır. Eğer bebeğin ağırlığı 2.3 ile 2.5 kg. Arasında sağlıklı görünse bile önlem olarak özel bakıma alınabilir. Bu bebeklerde en sık görülen sorunlar nefes alma, emme problemleri ve vücut sıcaklığı sorunlarıdır.
  Eğer bebek 2.3 kg. Altında bir doğum ağırlığında ise özel bakım gereklidir.

  Prematüre bebekler: Gebeliğin 40. Haftasından önce doğan birçok bebek düşük doğum ağırlığına sahiptir.
  Ana rahminde birkaç hafta önce çıkmak bir takım gelişme basmaklarını atlamak anlamına gelir. 36-38 haftalardan sonra olan doğumlarda genellikle ekstra sıcaklık, ekstra oksijen ve sık beslenmekle hallolan sorunlar bulunabilir. Ama daha önce doğan çocuklarda daha çok yadıma ihtiyaç vardır. Bu bebekler burunlarından takılan bir tüple beslenmek zorunda alabilirler. Hatta nefes almasına yardımcı olacak bir takım cihazlar da gerekebilir.
  Zamanına göre küçük bebekler: Miadına göre küçük bebeklerde rahim içi gelişme geriliği denen ve beklenenden daha az büyüme anlamına gelen bir ifade kullanılır. Bu bebekler ana rahminde 40 hafta kalmalarına karşın doğumda akranlarına göre küçük olabilirler. Bu bebeklere yapılan uygulamada prematüre bebeklere yapılana benzemektedir. Miadına göre küçük bebekler rahimde yeterince beslenememiş demektir. Genellikle bebeğin "küçük " olması gelecekte sorunları olacağı anlamına gelmez. Rahim içi gelişme geriliğinin fetusun kalori ihtiyacını azaltan bir koruma mekanizması olduğu düşünülmektedir.
  bebegimveben.com
 2. Cevap: Yeni Doğan Bebeğin Ağırlığı

  Tombiş olsun benim bebekimmm
 3. benim oğlum 3.200 kg doğdu
 4. Maşallah şu an kaç yaşında :)
 5. benim oğlumda 2.500 kg doğdu minicikti doğumdan 12 gün önce doğdu erken bir doğumdu kulaklarının kıvrım yeri yoktu cok korkmuştum ben nasıl büyütecem diye sütüm yaramıştı birden hemen büyüdü şimdi 7 yaşında 8 e girecek şimdide 32 kilo tombişim :))).....

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

 1. bebek kaç kilo doğar

  ,
 2. yeni doğan bebek kilosu

  ,
 3. bebek kac kilo dogmali

  ,
 4. normal bir bebek kaç kilo doğar,
 5. bebekler kac kilo dogar,
 6. sağlıklı bir bebek kaç kilo doğar,
 7. yeni dogan bebek kac kilo olmali,
 8. yeni dogan bebeğin kilosu,
 9. normal bebek kaç kilo doğar,
 10. bebekler kac kilo dogmali,
 11. yeni dogan bebek kac kilo olmalidir,
 12. dogumda bebek kac kilo olmali,
 13. saglikli bebek kac kg dogar,
 14. yeni doğan bebek kilosu ne kadar olmalı,
 15. saglikli bebek kac kilo dogar