gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Yeni Doğmuş Bebeğin Nasıl Tutulacağıyla İlgili Bilgiler

Konu, 'Bebeğimiz ve biz' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Yeni Doğan Bebeğin Tutulması

Yeni Doğmuş Bebek Nasıl Tutulmalı

Sevgili melekler, yeni anne ve babaların en büyük çekincelerinden biri de yeni doğan bebeğin tutulması olayıdır. Son derece hassas olan yeni doğan bebekler sanki kırılıp düşecekmiş hissi verir insana. Bu yüzden de anne babalar bir yerini acıtırız korkusuyla bebeği tutarken son derece huzursuz olurlar. Bu sayfamızda sizlere Yeni Doğmuş Bebek Nasıl Tutulmalı nelere dikkat edilmeli anlatmaya çalışacağız...

Yenidoğan bebekler, kafalarını tutamazlar. Kasları henüz çok zayıftır ve çok kontrol altında değildir. Eğer elinizle kafasını desteklemez iseniz bebeğin başı arkaya düşüp, zarar görmesine ya da bebeğin korkmasına neden olacaktır. Bebeğinizi kucağınıza her aldığınızda, o küçük bedeni tamamıyla kavramaya çalışın. Başına, beline, sırtına dikkat ederek özellikle bu üç bölgenin destekli olmasına özen gösterin. Kısacası bebeği tutmak için önce başından kavrayıp sonra kucağınıza alın.

Sırüstü Yatan Bir Bebeği Kucağınıza Alırken;

- Bebeğe doğru eğilin ve bir elinizi başının ve boynunun altına kaydırın ve diğer elinizi (İster yandan ister bacaklarının arasından) poposunun altına kaydırın. Ağırlığınızı kollarınıza verip ona bakın ve konuşun.

- Daha dik durmak için sırtınızı düzleştirin ve bebeğinizi kendinize yaklaştırın. Bunu yaparken onu göğsünüze paralel olacak biçimde yavaşça çevirin. Bir elinizi başının ve boynunun altında tutmayı sürdürün.

- Göğüs yüksekliğinin altında olduğunda bedeninize yaklaştırmaya başlayın. Başını kolunuzla destekleyecek biçimde boynunun altındaki elinizi sırtına doğru kaydırın.

- Bebeğiniz, kolunuzun kıvrımına yerleşene kadaar kolunuzu aşağı yukarı hareket ettirin. Daha fazla destek için isterseniz ellerinizi birleştirin. Yaşamının ilk günleri ve haftalarında, bu konumda bebeğinizinkiyle sizin arasındaki mesafe, bebeğinizin görebileceği uzaklıktır.

Yeni Doğmuş Bebeğin Nasıl Tutulacağıyla İlgili Bilgiler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yeni Doğmuş Bebeğin Günlüğü...

Yeni Doğmuş Bebeğin Günlüğü...

anne karnındaki bebeğin günlüğü bebek günlükleri 1. gün böylesi kötü bir başlangıç beklemiyordum.oha hortumumu bile kesmişler! meme diye, süt diye birsey varmış. nerden nasıl bulunur bu ya? hayattan daha 1. günden soğutacaklar beni. 2. gün meme buldum ama bundan süt gelmiyor, emiyorum Allah emiyorum, tık yok, süt başka yerde mi? neyse biraz daha emdim geldi, fazla abanınca meme sahibi...
  2. yeni doğmuş bebeğin günlüğü

yeni doğmuş bebeğin günlüğü

1. gün: Böylesi kötü bir baslangıç beklemiyordum. Oha! Hortumumu bile kesmişler! Meme diye, süt diye bir şey varmış. Nerden nasıl bulunur bu ya? Hayattan daha 1. günden soğutacaklar beni. 2. gün: Meme buldum ama bundan süt gelmiyor, emiyorum Allah emiyorum, tık yok, süt başka yerde mi? Neyse biraz daha emdim geldi, fazla abanınca meme sahibi kişilik bağırdı. Ne bağırıyosun? Açım ben! Çok...
  3. Yeni doğmuş bebeğin banyosu nasıl olmalıdır

Yeni doğmuş bebeğin banyosu nasıl olmalıdır

Yeni Doğan Bebeğin Yıkanması Bebek Nasıl Banyo Yaptırılır, Bebek nasıl yıkanır, Bebeğin temizliği Merhaba Sevgili Melek'ler... Bu yazımızda yeni anne olmuş Melek'lerimize ve anne adayı olan tüm misafirlerimize yeni doğmuş bebeğin banyosu hakkında bilgiler sunuyor ve bebek nasıl yıkanmalı diyen tüm arkadaşalrımızı bu sayfamıza davet ediyoruz. Bebeğinizin yıkanması gerek bebeğinizin...
  4. Yeni Doğmuş Bebeğin Başı Nasıl Olur....

Yeni Doğmuş Bebeğin Başı Nasıl Olur....

Yeni Doğmuş Bebek Yeni Doğmuş Bebek Başı Yeni doğmuş bebeğin bakımı çok önemlidir..Bunun yanında bebeğin vücudundaki uzuvları olsun her şeyi ile yakından ilgili olmak gerekir...Bir farklılık olduğu durumda drunuza başvurmanız önerilir..Şimdi yeni doğan bir bebeğin başı hakkında bilgi verelim sizlere... Bebeğin başı, diğer vücut organlarına göre daha büyüktür. Vücut uzunluğunun yaklaşık...
  5. Yeni Doğan Bebekler İçin Yapılan İşitme Testi İle İlgili Bilgiler

Yeni Doğan Bebekler İçin Yapılan İşitme Testi İle İlgili Bilgiler

Yeni Doğan Bebek İşitme Tarama Testi Yeni Doğan Bebek İşitme Testi Nasıl Yapılır Sevgili melekler, yeni doğan bebeklerde görülen rahatsızlıklardan biri de işitme problemidir. Her hastalıkta olduğu gibi erken teşhis elbette ki bebeklerin bu rahatsızlığı için son derece önemlidir. Bu sayfamızda sizlere Yeni Doğan Bebek İşitme Tarama Testi ile ilgili ayrıntılı bilgiler vereceğiz......

Sayfayı Paylaş