gebe
  1. MeLOo

MeLOo Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    63

Yeni Evlilerin Korkulu Rüyası

Konu, 'Kadın Haberleri' kısmında MeLOo tarafından paylaşıldı.

Cinsel Efsaneler Yeni Evlilerin Hayatını Karartıyor Yanlış inanışlar yeni evli çiftlerin hayatını kabusa çevirebiliyor. Kadınlar en çok acı çekme korkusu yaşarken erkeklerde en çok karşılaşılan yanlış inanış ise her an cinselliğe hazır ve cinsellikte başarılı olma gerekliliği. Yeni evlenenlerin bilgisizlik ya da yanlış bilgilenme nedeniyle cinsel ve ruhsal problem yaşadıklarını vurgulayan Psikiyatri Uzmanı Berfu Günel Akbaş, �Bilgi eksikliği nedeniyle oluşan korkular ortadan kalkınca hem ruhsal sorunlar hem de çiftlerin arası düzeliyor� diyor.
    Yeditepe Üniversitesi Hastanesi Psikiyatri Uzmanı Berfu Günel Akbaş, Toplumda yaygın olarak doğruluğuna inanılan ama aslında doğru olmayan cinsel mitler nedeniyle sorun yaşayan çiftlerle çok fazla karşılaşıyoruz� diyerek şunları söylüyor:
    c**nsellik mahrem bir konu. Rahat rahat konuşulabilen bir konu değil. Bu yüzden de kulaktan dolma şeylerle evliliğe adım atınca sorun yaşamak da kaçınılmaz oluyor.
    Kadınlarda en çok acı çekeceğim korkusu� olduğunu belirten Akbaş, Çevresinden sürekli cinsellikte kadının çok acı çektiğini, çok kanama olacağını duyan kadın evlenince kendini kasıyor. Cinselliği rahat yaşayamıyor. O nedenle de vajinismus vakaları ile çok fazla karşılaşıyoruz. Vajinismusun altında çok büyük bir oranda bilgi eksikliği yatıyor. Daha ilk seansta bilgilendirmeyle kafasındaki korkuyu yok ettiğimiz dolayısıyla sorunu çözdüğümüz vakalar oluyor. Erkeklerde en çok karşılaştığımız yanlış inanışlar ise erkeğin her zaman cinselliğe hazır ve cinsellikte başarılı olması gerektiğidir. Bu da erkeğin başarısızlık korkusu yaşamasına neden oluyor. Erkeklerde cinsel organın boyutu cinsel gücün göstergesidir şeklindeki cinsel mit de erkeklerin sıkıntı yaşamasına neden oluyor.
    HER ÇİFTİN NORMALİ FARKLI OLABİLİR
    Cinsellikte normal kurallar olmadığının altını çizen Akbaş, hangi konularda çiftlere destek verdiklerini şöyle anlatıyor:
    Cinsellikte şu kadar sıklıkla ilişkiye girmelisiniz, normal olan kurallar şunlardır gibi önerilerimiz yok. Her çiftin bir ritüeli vardır. Yani kimi çift haftada bir kere ilişkiye girmekten hoşlanır, kimi ayda 3 kez Her iki örnekteki çift için de bir sıkıntı yoksa biz buna çok az diyemeyiz. Eşlerden birinin sıkıntısı var diğerinin yoksa bunun için doktora geliyorlarsa ortak nokta bulmalarına yardımcı oluyoruz. Ancak eskiye oranla çiftlerin sorunlarında azalma var. Eskiden sorun kronikleştiği için çözmek de zor oluyordu. Çünkü cinsel sorun, ilişki sorununa dönüşüyordu. Yani eşlerini arası bozulmuş oluyordu. Sorun büyümeden geldiklerinde çok daha kolay oluyor. Cinsel sorunların çözümü için doğru bilgilendirme çok önemli. Özellikle anatomi konusunda bilgi akışının daha ilk öğretimde başlaması gerekir.
    Yanlış cinsel inanışlar
    - Cinselliği erkek başlatır ve yönetir; bu erkeğin üzerinde çok ciddi baskı oluşturuyor. Başlatmalıyım kontrol etmeliyim, yönetmeliyim kaygısı yaşıyor.
    - Erkek cinselliğe her zaman hazırdır.
    - Erkek cinsel organının boyutu cinsellikte çok önemlidir.
    - Cinsel ilişkiyi başlatan kadın ahlaksızdır.
    - Cinsel ilişkiyi erkek başlatmalı ve yönetmelidir.
    - Kadınlar ilk cinsel deneyimlerinde büyük bir kanama yaşarlar: Halbuki bugün biliyoruz ki bazı kızlık zarları elastiki ve hiç kanama olmayabiliyor, esnek olabiliyor. Bu da normal bir süreç.
    - Cinsel ilişki, cinsel birleşme demek değildir. Yani cinsel ilişki penisin vajina ile ilişkisi değildir; her ilişkide mutlaka cinsel birleşme yaşanması gerekmez. c**nsellik yakınlaşmakla duygusal anlamda düşünsel anlamda paylaşmakla başlar.
    Çiftlere Öneriler
    - Çiftler ilk etapta endişelerini, korkularını ve cinsel beklentilerini paylaşmalılar. İletişim çok önemli.
    - Çiftlerden herhangi birinin bir rahatsızlığı, sıkıntısı varsa yokmuş gibi davranmamalı. Örneğinrol yapma� meselesini çok fazla dinliyoruz. Sakıncalı bir davranıştır.
    - Cinsel sorunlar aile içinde çok fazla açıklanmamalı. En uygun yöntem bir uzmana danışmaktır.

bana daha çoooookkk var Allahdan :D:D

Yeni Evlilerin Korkulu Rüyası konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Erkeklerin Korkulu Rüyası Andropozu Önlemek Mümkün mü?

Erkeklerin Korkulu Rüyası Andropozu Önlemek Mümkün mü?

andropoz yaşı erkeklerde menopoz olurmu psikolojik andropoz ii erkeklerde ateş basması Erkek menopozu ya da erkekliğin sonu olarak bilinen "andropoz", menopoz gibi kaçınılmaz olmasa da, 50 yaş sonrası erkeklerin hayatını önemli oranda etkiliyor. Ani ateş basmalarından cinsel güç kaybına, unutkanlıktan eklem ve kas ağrılarına kadar bir çok şikayeti de beraberinde getiren andropoz,...
  2. yeni evlilerin ve eveleneceklerin DİKKATİNE!!!

yeni evlilerin ve eveleneceklerin DİKKATİNE!!!

yeni evlenenlerin ve evlenecek olanların Dikkatine!!! biz kadınlar yer yüzünün en zeki ve duygusal varlıkları olarak çok iyi biliriz ki baştan ipleri nasıl elimize geçirirsek geleceğe öyle gideriz:D:D ve işte uzmanlardan bunlara dair tavsiyeler ve yapılmaması gereken hatalar dikkate almanızı şiddetle tavsiye ederim :D:D Evliliğin ilk zamanları ve balayı geçtikten sonra sorunlar çıkmaya...
  3. Yeni evli bir çift

Yeni evli bir çift

evli çifte güzel sözler yeni evli çifte güzel sözler Bu güzel ve espirili yazıyo okuyunca gülmekten kırıldım ve duygulandım da.Ah biz kadınlar.Yokmu bizim şu yargısız infaz yapmamız.Bir tek erkeklere yapmıyoruz hem cinslerimize de yapıyoruz.İşte aşşağıda ki güzel yazı da bunun bir belgesi.Buyrun okuyun bence sizde benim gibi çok beğeneceksiniz...:):) Genç çift yeni evlerine...
  4. Yeni Evli Dekorasyonu

Yeni Evli Dekorasyonu

Yeni Sezon Yeni Evli Dekorasyonları Farklı Yeni Evli Dekorasyonları Değişik Yeni Evli Dekorasyonu Yeni evliler ev dekorasyonlarına gereğinden fazla önem vermektedirler. Yeni evliler ev dekorasyonlarında yatak odası başta olmak üzere yemek odası, salon ya da oturma odası dekorasyonlarına oldukça önem vermektedirler. Yatak odası dekorasyonlarında romantik bir ortam arayan yeni evliler salon ya...
  5. hamilemiyim  çok yeni evliyim  :)

hamilemiyim çok yeni evliyim :)

Merhaba ilk kez yazıyorum kimse ile paylaşamadım aslında 17 agustosta son adetim 22 agustosta evlendim ve 25 ine tamamen ilişkiye girdik ve son bir kaç gündür iştah açılması duygusal anlamda değişiklik yorgunluk ve uyku halim adetime 7 gün var sizce 20 günlük evli biri hamile olabilir mi ? test yapmalıyım eczaneden alıp sonuç verir mi adete 7 gün kala çok merak ediyorum ve bu...

Sayfayı Paylaş