gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Yeni Memur Alımı

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin'in açıkladığı yeni memur alımı için tercih tarihi belli oldu.. Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin'in açıkladığı yeni memur alımı için tercihlerin 24 Aralık'ta başlayacağı belirtildi. Tercihler 5 Ocak 2009'da sona erecek.

ÖSYM'den memur alımına ilişkin yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi:

''Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadro ve Pozisyonlarına Yerleştirme Yapmak için Adaylardan Tercih Alınması Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik hükümleri uyarınca bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme yapmak amacıyla adaylardan tercih alınacaktır.

Bu amaçla hazırlanan Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2008/4 Tercih Kılavuzunda, ortaöğretim, önlisans ve lisans düzeyleri ayrı olmak üzere tercih yapılabilecek kadro ve pozisyonlar yer almaktadır.

Kimler başvurabilir?

Kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonlardan tercih yapabilmek için, 28-29 Haziran 2008 tarihlerinde yapılmış olan 2008-KPSS Lisans ve 21 Eylül 2008 tarihinde yapılmış olan 2008-KPSS Ortaöğretim/Önlisans'a girilmiş ve bu sınavların en az birinden ortaöğretim mezunları için KPSSP94, önlisans mezunları için KPSSP93 ve lisans mezunları için KPSSP3 puanının alınmış olması gerekir.

Başvurum takvimi

Adaylar tercihlerini, 24 Aralık 2008 - 5 Ocak 2009 tarihleri arasında ÖSYM'nin internet sitesinde yayımlanacak olan kılavuzda yer alan kurallara göre internet üzerinden kendileri yapacaklardır. ÖSYM'ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. KPSS-2008/4 Tercih Kılavuzuna göre yapılacak yerleştirmeye başvuracak adayların bu kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.''

2. Dantelli_Peri

Dantelli_Peri Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Yeni Memur Alım
    Sınav yapıyorlar memur alınacak diye ben bu sınavlar sonucunda bir tek kişinin alındığını görmedim kendimde dahil :haha:baraj koyusan ve barajı geçen herkezi yerleştirmeden tekrar sınav açıyorlar. Para tuzağı sadece böyle sınavlara asla ve asla girmeyin

Yeni Memur Alımı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yeni Memur Alımları!

Yeni Memur Alımları!

Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, kamu kurum ve kuruluşlarına bu yıl alınacak 23 bin yeni memurla ilgili kadro dağılımının yapıldığını, atama işlemlerinin de yakında başlamasının beklendiğini bildirdi. Başesgioğlu, bu yıl Haziran ve Eylül aylarında iki ayrı Kamu Personel Seçme Sınavı yapılacağını da ifade etti. Devlet Bakanı Başesgioğlu, 2008 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanununda toplam 23 bin...
  2. 21 bin yeni memur alınacak

21 bin yeni memur alınacak

Hükümet, çeşitli kamu kurumlarında görevlendirilmek üzere 21 bin yeni memur alacak. İşte memur alınacak kurumlar; Bu yıl çeşitli bakanlıklarda istihdam edilmek üzere sözleşme süresi 2009 yılı olarak belirlenen 21 bin 193 geçici personel alınacak Bakanlar Kurulu'nun "Kamu Kurum ve Kuruluşlarındaki Geçici Mahiyetteki İşleri Yürütmek Üzere Geçici Personel İstihdamı ve Bu Personele Ödenecek...
  3. Deniz seki memurlar koğuşuna alındı

Deniz seki memurlar koğuşuna alındı

BAKIRKÖY KADIN TUTUKEVİ'NE KOYULAN DENİZ SEKİ, ÖNCEKİ GÜN MEMURLAR KOĞUŞUNA ALINDI.. Geçtiğimiz hafta, jandarmanın düzenlediği uyuşturucu operasyonu kapsamında tutuklanarak Bakırköy Kadın Tutukevi'ne gönderilen Seki, önceki gün on kişilik memurlar koğuşuna alındı. GÖRÜŞME YOK Ünlü şarkıcı, yolsuzluk ve görevi kötüye kullanmaktan mahkum olan suçlularla aynı koğuşu paylaşıyor ve...
  4. Genelkurmay başkanlığı  memur alımı

Genelkurmay başkanlığı memur alımı

berber alımı 2011 kamuya berber alımı 2011 kamuya kuaför GENELKURMAY BAŞKANLIĞI KARARGÂHI İLE BAĞLI BİRLİKLERİ İÇİN AÇIKTAN MEMUR ALIMI 1. Genelkurmay Başkanlığı Karargâhı ile Bağlı Birlik ve Kurumlarında istihdam edilmek üzere “Milli Savunma Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı ve Kuvvet Komutanlıklarında İlk Defa Devlet Memurluğuna Atanacaklar...
  5. infaz koruma memuru alımı ne zaman

infaz koruma memuru alımı ne zaman

Merhaba,2013 yılı infaz koruma memuru alımları ne zaman yapılacak acaba,bilgi verirmisiniz..

Sayfayı Paylaş