gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Yeni Türk Lirası Simgesi Artık Klavyelerde Olacak

Konu, 'Teknik Destek' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

türk lirası simgesi klavyede türk lirası simgesi klavye kısayolu

Sevgili melekler, Türk lirası simgesi bildiğiniz gibi klavyede henüz basamıyoruz ancak Windows 8'in gelmesiyle birlikte artık klavyelerde Türk lirası simgesi bulunacak. İşteTürk lirası simgesi klavye kısayolu bilgileri...

Windows 8'de Türk Lirası'nın yeni TL simgesi de yer alıyor.

Windows 8'in merakla beklenen RTM (Release to Manufacturing /Üreticiler İçin Sağlanan) sürümünde yeni TL simgesi de yer alıyor.

Windows 8'in gelişiyle birlikte, Türkçe klavyelerde artık Türk Lirası'nın yeni sembolü de kullanılabiliyor olacak.

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası'nın (TCMB) yeni sembolü duyurmasının ardından Microsoft Türkiye'nin TCMB ile başlattığı ortak çalışma sonucu öncelikle Unicode organizasyonuna gerekli başvurular yapılarak yeni sembol Unicode karakter kümesine dâhil edildi.

Ardından Windows mühendisleri yeni karakteri Windows 8'in içine eklemek için gerekli çalışmalarını tamamladılar.

Yeni TL sembolüne Türkçe Q ve Türkçe F klavyelerde 'AltGr+T' tuş kombinasyonu ile ulaşılıyor. Bunun yanı sıra yeni sembol sanal klavyede de yer alıyor.

Yeni Türk Lirası Simgesi Artık Klavyelerde Olacak konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Türk Lirası 80 yaşında

Türk Lirası 80 yaşında

Türk Lirası 80 yaşında 5 Aralık 1927'de piyasaya çıkan ve Türkiye Cumhuriyeti'nin çıkardığı ilk kağıt para olan 1 Türk Lirası artık 80 yaşında. Koleksiyoncu Cem Mahruki: "Üzerindeki resimleri Ali Sami Boyar yaptı; paralar İngiltere'de basıldı" BADE GÜRLEYEN Para dendiğinde ülkemizde ilk akla gelen isimlerden biri Cem Mahruki. Türkiye Cumhuriyeti'nin kağıt paralarının tamamına...
  2. Türk Lirasının yeni simgesi

Türk Lirasının yeni simgesi

Türk Lirasının yeni simgesi ne oldu bana Türk Lirasının yeni simgesi hakkında lütfen haberin ayrıntılarını sunun hanımlar
  3. Yeni Tl Simgesi indir

Yeni Tl Simgesi indir

Bilgisayarıma yeni tlnin simgesini indirmek ve windows'da yeni TL simgesini kullanmak istiyorum bilgisayarıma nasıl indiririm.
  4. Yeni TL simgesi klavyede nasıl kullanılır ?

Yeni TL simgesi klavyede nasıl kullanılır ?

Yeni TL simgesi klavyede nasıl kullanılır ? Evet bilenler varsa bilgi vermeye gelsin buraya:)
  5. İzmir'in Yeni Simgesi

İzmir'in Yeni Simgesi

Merhabalar arkadaşlar. Memeleketim caaanım İzmir'imin yeni simgesi olmaya aday bir yapıdan bahsedeceğim sizlere, Mistral İzmir. 33 İzmirli işadamının birleşerek yaptığı proje 48 katlı olacakmış ve içinde şehir insanının tüm ihtiyaçları ve ihtiyaçtan fazlası lükse dair her şey var. internet sitesinden kataloğuna göz attım da yok yok gerçekten. Ofis rezidans çarşı ve sosyal alanlar bir arada...

Sayfayı Paylaş