gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Yeni Türk Ticaret Kanunu Ne Zaman Yasalaşacak acaba

Konu, 'Çöplük' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Merhaba sizden bir konu hakkında bilgi ve yardım rica etmek için yazıyorum bu msjı. Acaba Yeni Türk Ticaret Kanunu Ne Zaman Yasalaşacak aranızda bu konuda bilgisi olan var mı?

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Yeni Türk Ticaret Kanunu

Yeni Türk Ticaret Kanunu Yürürlük Tarihi

Yeni Türk Ticaret Kanunu 1 Temmuz 2012 tarihinde yürürlüğe girecektir.

Toplam 649 maddeden oluşan ve ay başında yürürlüğe girecek kanunla, yediğimiz yemekten attığımız imzaya kadar birçok alanda değişiklik olacak.

1 Temmuz'dan itibaren yürürlüğe girecek olan düzenlemeler, Türk ticaret hayatını yeniden şekillendiren Türk Ticaret Kanunu, vatandaşlar arasındaki sözleşmeleri kapsayan Borçlar Kanunu, A sınıfın altındaki beyaz eşyaların satışını yasaklayan Enerji Verimliliği Strateji Belgesi, vergi ve prim alacaklarıyla ilgili borçlarını ödemeyen mükelleflere kolaylık getiren ikinci af düzenlemesi, ekmek başta olmak üzere gıda maddelerinin özeliklerini değiştiren Türk Gıda Kodeksi Tebliği'nden oluşuyor.

Yeni Türk Ticaret Kanunu Ne Zaman Yasalaşacak acaba konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ticaret Kanunu görüşmeleri ertelendi

Ticaret Kanunu görüşmeleri ertelendi

İş çevrelerinin büyük önem verdiği, geçen dönem yasalaşamayan 1535 maddelik Türk Ticaret Kanunu Tasarısı, TBMM Adalet Komisyonu'nda dün görüşüldü. Ancak MHP'nin itirazı ve CHP'nin de, "Bazı maddeleri değiştirilmezse komisyonu terk ederiz" uyarısı üzerine, tasarının görüşülmesi 3 hafta ertelendi. Bu arada 10'uncu Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından bazı maddeleri veto edilen...
  2. Türk Ceza Kanunu Kadınlara Neler Getiriyor?

Türk Ceza Kanunu Kadınlara Neler Getiriyor?

Türk Ceza Kanunu Kadınlara Neler Getiriyor? TCK Ankara Kadın Platformu’nun hazırladığı “Türk Ceza Kanunu Kadınlara Neler Getiriyor?” kitapçığının tam içeriğini, kitapçığı edinemeyenler için yayınlıyoruz. Türk Ceza Kanunu Kadınlara Neler Getiriyor? “Öğrenmek, hak aramanın birinci adımıdır.” Sevgili Kadınlar, Bildiğiniz gibi ceza yasaları, bir toplumun huzur içinde ve bir diğerinin...
  3. 2012 deki Yeni Ticaret Kanunu

2012 deki Yeni Ticaret Kanunu

2012 Yeni Ticaret Kanunu 2012 Ticaret Kanunu 2012 yılında uygulanacak Yeni Ticaret Kanunu ile ilgili bilgiler şu şekilde meleklerim. Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Yeni Ticaret Kanunu çıktığında şirket kurmanın kolaylaşacağının müjdesini verdi.Yeni Ticaret Kanunu 1 Temmuz 2012 tarihinde yürürlüğe girecek ve yeni kanunla şirket kurmanın kolaylaşacağını söyledi. Bakan Yazıcı Kocaeli'de...
  4. Arkadaşlar Yeni Türk Ticaret Kanunu Ne Zaman Yürürlüğe Girecek

Arkadaşlar Yeni Türk Ticaret Kanunu Ne Zaman Yürürlüğe Girecek

Merhaba arkadaşlar size bir sorum olacak acaba bu Yeni Türk Ticaret Kanunu Ne Zaman Yürürlüğe Girecek bilgisi olan var mı? Lütfen bana bilgi verin bu konuda:S
  5. Kuzey Güney ne zaman final yapacak acaba ?

Kuzey Güney ne zaman final yapacak acaba ?

Kızlar Kuzey Güneyin hem sonunu merak ediyorum hem de bitmesini istemiyorum ama mecbur birgün bitecek tabi.Peki finali ne zaman olacak bilen duyan varmı ?

Sayfayı Paylaş