gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113

Yeni Türkü - Bir Çapkın Dilenci

Konu, 'Y-Z Harfli Şarkılar' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

Bir çapkın dilenci,dansederek gezip durur şehri Adıyla seslenir, gülerdi kadınlar. Özür diler gibi, sessiz geçer-di yıllar
    Bir uzak akrabaydı sonbahar

Dört bir yana esip giden rüzgârlardan biri
    Bir gece koynuna aldı beni

Geniş kanatlarında açıldım denizlere,
    Yıllanmış ne günler bulup çıkardım derinde
    Bir yosun bir şarkı, bir eski kayıkhane
    Doğduğum şehri buldum gittiğim her yerde

Kaybolur akşamlar sokaklarda, kaybo-lur zaman
    Ihlamur kokusu bırakıp ardından
    Bir çapkın dilenci dansederek gezip durur şehri
    Takılır her evde sureti.

Dört bir yandan esip gelen rüzgârlardan biri
    Her gece koynuna alır beni

Geniş kanatlarında açılır denizlere,
    Yıllanmış ne günler yakalarım derinlerde
    Bir yosun bir şarki, bir eski kayıkhane
    Doğduğum şehir karşılar beni, her yerde

Yeni Türkü - Bir Çapkın Dilenci konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yeni Türkü-

Yeni Türkü-

DERYA KÖROĞLU (Vokal, Gitar) ERKİN HADİMOĞLU (Klavyeli Çalgılar, Fender Rhodes) 1972 İstanbul doğumlu .1981 yılında İstanbul Devlet Konservatuarı Keman bölümünde müzik hayatına başladı. Mete Yesügey,Ernst Patkolo’dan keman; Mine Mucur ve Duygu Önal’dan Armoni ve Kompozisyon dersleri aldı.Gençlik orkestralarıyla yurtiçi ve dışında konsermaister ve solist olarak bir çok konser verdi. 1991...
  2. Yeni Türkü - Eski Kalpler

Yeni Türkü - Eski Kalpler

Yılların ardında kalmış yarime Varmasam incinir varsam incinir Beyaz gölgesinden ince belinden Sarmasam incinir sarsam incinir Toprağın kokusu yağmur sesleri Başımızda esen sevda meltemi Anılarda kalmış sisli günleri Anmasam incinir ansam incinir Nereden nereye sevdim o yari Ateşe komuyor yakıyor beni Eski kalpler sever böyle bir canı Sevmesem incinir sevsem incinir
  3. Yeni Türkü - Deliler

Yeni Türkü - Deliler

Diyorlar ki bazen gözlerimden Deliler doluşmuş bakıyor birer birer Delilerden sen anlarsın, konuş onlarla Nasıl muhtacım buna Diyorsun ki bazen geceler boyu Sayıklarmışım olanları birer birer Düşlerden sen anlarsın, konuş onlarla Nasıl muhtacım buna Bir gece ansızın gel yine Elinde mor çiçeklerle Tazelikle gel yine Binbir güzel hikayeyle
  4. Yeni Türkü - Aşk Yeniden

Yeni Türkü - Aşk Yeniden

Aşk yeniden Akdenizin tuzu gibi Aşk yeniden Rüzgarlı bir akşam vakti Aşk yeniden Karanlıkta bir gül açarken Aşk yeniden Ürperen sahiller gibi Aşk yeniden Kumsalların deliliği Aşk yeniden Bir masal gibi gülümserken Gözlerim doluyor Aşkımın şiddetinden Ağlamak istiyorum Yıldızlar tutuşurken Gecelerin şehvetinden Kendimden taşıyorum Aşk yeniden Akdenizin tuzu gibi Aşk...
  5. Dilenciler!!

Dilenciler!!

Geçenlerde nişanlımla geziyoduk.Yerde tezgah açmış tahmini 35 40 yaşlarında bi adam önünde selpaklar satıyo.Bedensel engelli konuşamıyo bile konuşsada anlaşılmıyo elleri tutmuyo çok kötü durumda içim acıdı selpakların fiyatını sorduk 2,5 tl dedi daha doğrusu zor anladık çünkü anlaşılmıyo.Okadar bozuk para çıkmadı üstümüzden bizde olan bozuk paraları verelim dedik. Elimize vurdu parayı...

Sayfayı Paylaş