gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113

Yeniden hamile kalmak istiyorum ne kadar beklemeliyim

Konu, 'Gebelik' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

ikinci hamilelik için uygun zaman,ikinci gebelikte zamanlama,ikinci bebeğe hamile kalmak için ne kadar beklemeliyim,yeniden gebelik için ne kadar beklemeliyim,gebe kalmak için zamanlama hakkında bilgiler hh.jpg

Çeşitli sebeplerden ötürü düşük yapan, kürtaj yaptıran kişiler için tekrar hamile kalmak kafa kurcalayan bir sorundur. Ayrıca birçok çiftte doğumdan ne kadar sonra ikinci hamileliğin yaşanması gerektiği hakkında bilgi sahibi değildir.
    Bu yazımızda tekrar hamile kalmak için ne kadar beklemeliyim? Düşük yaptım ne kadar süre sonra hamile kalabilirim? Kürtajdan sonra hamile kalınabilir mi gibi sık sorulan sorulara cevaplar vermeye çalışacağız.

Doğum yaptım, gebe kalmak için ne kadar beklemeliyim?
    Çiftler, yeni doğan bebeklerinden sonra bebek sevgisi ya da sonraki bebeğin birbirine yakın yaşlarda olmasını istediği için tekrar çocuk yapmak isterler. Fakat doğumdan sonra gebe kalmak için ne kadar beklemeleri gerektiği hakkında net bir fikir sahibi değildirler.

Gebelik sırasında ve doğumdan sonra annenin vücudunda bazı vitaminler ve demir, kalsiyum gibi mineraller kısmen tükenmektedir. Annenin doğum sonrasında hem vücut sağlığı hem de ruhsal açıdan yeni gebeliğe hazır olması için belirli bir sürenin geçmesi gerekmektedir. Uzmanlar tarafından doğum sonrası beklenmesi gereken sürenin minimum 6 ay olduğu açıklanmaktadır. Fakat önerilen sürenin 1-2 yıl arasında olduğu unutulmamalıdır.
    Kürtaj sonrası tekrar hamile kalmak için ne kadar beklenmesi gerekir?
    Kürtaj olan ya da olmak zorunda kalan kadınlar için bu durum ciddi kafa kurcalayan bir sorundur. Fakat kürtaj sonrasında gebelik için beklenmesi gereken herhangi bir süre bulunmamaktadır. Anne adayı kendini hazır hissettiği zaman gebelik olmalıdır.
    Düşük sonrası tekrar hamile kalmak için ne kadar beklemek gerekir?
    Düşük, 21. gebelik haftasından önce bebeğin kaybedilmesi olarak açıklanmaktadır. Düşük sonrası tekrar hamile kalmak için uzmanlar tarafından önerilen süre en az 6 ay olup, bu süre içerisinde düşüğün nedenleri ve sonrası araştırılmalıdır.

Yeniden hamile kalmak istiyorum ne kadar beklemeliyim konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Düşükten Sonra Hamile Kalmak İçin Ne Kadar Beklemeliyim?

Düşükten Sonra Hamile Kalmak İçin Ne Kadar Beklemeliyim?

düşükten sonra hamilelik, ne kadar beklemek lazım, yapılması gerekenler, dikkat edilecek noktalar, öneriler, ile ilgili bilgiler burada melekler Sevgili melekler, Düşük herkesin başına gelebilecek bir olaydır.Çaresizliğe kapılmamak,bir doktor kontrolünde hayatımıza devam etmek gerekir.Uygun bir zaman sonra da bebek hayalleri tekrar gerçekleştirilebilir. Acıbadem Ataşehir Tıp Merkezinden...
  2. Hamile kalmak istiyorum ne yiyip içmeliyim?

Hamile kalmak istiyorum ne yiyip içmeliyim?

gebelik öncesi beslenme,gebeliğe hazırlık,gebelik öncesi neler yemeliyim,gebelik öncesi nelere dikkat etmeliyim ,gebelik öncesi beslenme önerileri Gebelik düşünüyorum yeme içme konusunda nelere dikkat etmeliyim diyen bir kadın aslında hamileliğe ne kadar hazır olduğunu ortaya koymuş oluyor. Bu adımda ilk yapmanız gereken folik asit kullanımına başlamanız olacaktır. Bunun yanı sıra elbette...
  3. HAMİLE KALMAK İSTİYORUM AMA:((

HAMİLE KALMAK İSTİYORUM AMA:((

Merhaba, eşimle bu ay korunmaz birşekilde ovulasyon döneminde ilişkiye girdik geçen ay regl 25 Temmuzda oldum bu ay 22 Ağustosta olmam gerekiyor.Şişkinlik,kasıklarda hafif ağrı,çok çok hafif midemde yanma,sık idarara çıkma gözlemledim.Hamile olma olsağım ne yoksa regl mi bu?
  4. hamile kalmak istiyorum

hamile kalmak istiyorum

Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım hamile olmak istiyorum ama hala kalamadım yumurtlama zamanındayım hergün ilişkiye girmek sakıncalımı ayrıca ilişki sırasında esim 3-4 dk da boşalıyor spermler hep dısarıya cıkıyo bana yardım edermisiniz
  5. Hamile kalmak istiyorum

Hamile kalmak istiyorum

Merhaba 5 aylık evliyim eşimle çocuk sahibi olmak istiyoruz bunun için doktora gittim önce rahim duvarı kalın denildi ama hamilelik için sıkıntı olunmaz dediler ve yumurtaligim güçlü olsun diye folik asit verildi buda ise yaramadi bir ay sonra doktora gittim adet duzensizligi var denilip duphlaston verildi acaba duphlaston ile hamile kalabilir miyim yardımcı olur musunuz ???

Sayfayı Paylaş