gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

yenidoğan bebeğin boyu kilosu ne kadar olur

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Melekler selam.Ben Özge. Gebe kalmayı planlıyoruz ve yenidoğan boyu kilosu, ölçüleri hakkında bilgi almak istiyorum sizlerden...

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Sayın misafirimiz,
    Her bebeğin gelişimi farklı olmakla birlikte genel olarak;

yeni doğan bir bebeğin;

Boy ve kilosu: Boy 48 – 54 cm,

kilo 2500 g – 4300 g arası.

Bebeğin Başı: Vücuda oranla büyüktür. Baş çevresi 33- 35.5 cm’dir.

yenidoğan bebeğin boyu kilosu ne kadar olur konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bebeğinizin boyu ileride ne kadar olabilir?

Bebeğinizin boyu ileride ne kadar olabilir?

bebeğimin boyu kaç olacak boyum ne kadar olacak ilerdeki boyunu hesapla kızımın boyu kaç cm ilerde boyum ne kadar Bebeğinizin boyu ileride ne kadar olabilir? Hesaplayın: Bir tık yeter
  2. Gebelikte Bebeğin Kilosu ne kadar olmalı sizce?

Gebelikte Bebeğin Kilosu ne kadar olmalı sizce?

Gebelikte Bebeğin Kilosu ne kadar olmalı? Bu konuda başından gebelik geçmiş kişiler bildiklerini yazarsa çok ama çok sevinirim. Şimdiden tşklerimi sunuyorum.
  3. 32 haftalık bebeklerin kilosu ne kadar olur?

32 haftalık bebeklerin kilosu ne kadar olur?

32 haftadaki gebe arkdasların bebeklerinin kilosu ne kadar biz de 32+1 olduk da :D
  4. Gebeliğin 3. Haftasında bebeğin kilosu ve boyu ne kadardır?

Gebeliğin 3. Haftasında bebeğin kilosu ve boyu ne kadardır?

gebeliğin 3 haftası neler olur,gebeliğin 3.cü haftası annede olan değişimler,gebeliğin 3 haftası bebekte olan değişimler,gebeliğin 3 .cü haftası hakkında bilgiler Hamilelikte ilk 3 hafta, bebeğin henüz rahimde oluşmadığı süreyi kapsar. Bebek dördüncü haftada rahimde yerleşmeye başlar ve böylece hamileliğin de başlangıcına adım atılmış olur. Hamilelikte 3.Haftanın büyük bir önemi vardır. O da...
  5. Gününde doğan bebek kaç kilo olur?

Gününde doğan bebek kaç kilo olur?

Gününde (miadında) doğan bir bebeğin ortalama doğum ağırlığı 2500-4000 gram arasında olmalıdır. Eğer miadında yeni doğan bebek 2500 gram'ın altında olursa " düşük doğum ağırlığı" , 4000 gram'ın üstünde olursa "iri bebek (Makrozomi)" durumundan bahsedilir. Ancak bu tanımlar gebelik haftalarına göre değişebilir. Örneğin; 33. haftada ultrasonda "tahmini fetal(bebek)...

Sayfayı Paylaş