gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Yeşil Ceviz Lekesi Nasıl Çıkar?

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

kına elden nasıl çıkar kına çıkarma yöntemleri lekesi nasıl çıkar Ceviz mevsimi geldiğinde dallarda yeşil yeşil duran cevizleri kopartıp kırıp yemekten çok zevk alırız:DHer güzelin bir kusuru vardır diyerek yeşil cevizin elde bıraktığı lekelerde bayağı zor bir şekilde çıkar hatta bazen günler alır ciltten çıkması.. Yeşil ceviz lekesini ciltten çıkarmanın pratik yollarını sizler için paylaşıyorum.Aman ellerim leke olmasın diye yeşil cevizin lezzetinden kendinizi mahrum etmeyin:tik:
    Ceviz lekesini elden çıkarmanın ilk yöntemi eğer imkanımız varsa ellerimiz hemen kil yada çamurla ovmaktır. Çamur yada kil ile ovduğumuzda yeşil cevizin lekesi elimize geçmeyecektir. Fakar çamur yada kil bulamadık ve ceviz lekesi ellerimize geçtiyse bu kapkara görüntüyü gidermek elden ceviz lekesini çıkarmak için pamuklu bir beze sirke döküp ellerimiz ovmalıyız. Sirke ellerdeki ceviz lekelerini çıkaracaktır.

PaSikA bunu beğendi.
  2. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0
    Çok sevirim yeşil kabuğun içinden cevizi çıkartıp yemeği:D:D Sonra o lekeleride günlerce gitmez diye korka korka yerdim... Ama sirke ile silmek kolay yöntemmiş...Teşekkürler mavişim

3. LaViNYaM

LaViNYaM >>>ιкιz αηηєѕι<<< Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    697
    Ödül Puanları:
    113
    ayyy benimde canım çekti şimdiii yaaa taze taze gevrek gevrek oluyo çok güzell

4. benimm ben

benimm ben Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    benim başıma gelmişti ve çıkaramamıştım.ellerim öyle göründükçe pis gibi hissediyordum:) sirke kolay ve pratik yöntemmiş tşk.ler ;)

5. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113
    Valla kızlar bahar geldi sayılır bayılıyorum bahar aylarına herşeyin tazesi yeşili buram buram etrafta bizleri bekliyor :D
    Küçükken biz özellikle yeşil ceviz kabuğuyla ellerimizin içini sürterdik ki kına yakmış gibi görünelim diye ve bu çok hoşumuza giderdi.Vayy be şimdide o lekeleri çıkarmanın yollarını sizlerle paylaşıyorum hayat ne acımasız hahaha

6. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

sirke çıkarmıyo boşuna denemeyipte sirkenizi israf etmeyin tam 1 saat boyunca sirkeli bezle ellerimi sildim ama işe yaramadı lütfen böyle yalan yanlış şeyleri paylaşmayın...!!!!!!!!!!!!!!!!!!

7. kayıtsız üye

kayıtsız üye Forum Okuru

arkadaşlar domestos çamaşır suyu geçiriyor deneyin ve görün...

8. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

evet sirke cikarmiyor yanlis bilgi :( yalan soylemeyin lutfen ya :((((((

9. AYŞEDEN

AYŞEDEN Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    614
    Ödül Puanları:
    113
    Benimde canım taze ceviz istiyor aşeriyo gibi kocamı aradım istedim getirecekmiş

10. deniz41

deniz41 Forum Okuru

BİZDE CEVİZ TOPLADIK FAKAT LEKE BİR TÜRLÜ ÇIKMADI . aRKADAŞLAR SİRKE GERÇEKTEN İŞE YARIYAOR. :D

11. Halit alp

Halit alp Forum Okuru

Yalan elimin derisi soyuldu ama leke hala duruyor bu yalana inanıpta elinizi cevize sürmeyin ben inandım nasıl olsa kille olmadı sirkeyle çıkarırım dedim sonu hüsran.

12. Sibel Arslan

Sibel Arslan Forum Okuru

Gerçekten işe yarar mı bilmiyorum ama yorumlara göre öyle galiba hemen deneyeceğim teşekkürler..:):cheer2::dilektut:yupis

13. Smacker

Smacker Forum Okuru

Sirke çıkarmıyor. Denemeyin...

Yeşil Ceviz Lekesi Nasıl Çıkar? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Küf Lekesi Nasıl Çıkar ?

Küf Lekesi Nasıl Çıkar ?

küf lekesi, nedir, nasıl çıkar, ne yapmak gerekir, hakkında bilgi için yazımıza buyrun arkadaşlar. KÜF KOKUSU NASIL GİDERİLİR? Ev hanımlarının zaman zaman karşılaştığı ve büyük bir sorun haline gelebilen küf kokusunu ne giderir, küf kokusunu giderme, küf kokusuna cözüm, evdeki küf nasıl giderilir, pratik çözümler nelerdir. Mutfaklarda çok sık rastlanılan küf kokusu ev hanımlarını...
  2. Kahve Lekesi Nasıl Çıkar?

Kahve Lekesi Nasıl Çıkar?

kahve lekesi, giysiden, halıdan, koltuktan, mobilyadan, nasıl çıkar, ile ilgili bilgiler burada melekler Sevgili melekler, Düşünün,arkadaşlarınızla oturmuşsunuz,kahve falı bakıyorsunuz.Siz tam dalmış hararetle birşeyler anlatırken arkadaşınızın çocuğu ''Ben de bakayım'' deyip,fincana uzanınca olanlar oluyor,fincanın içinde ki kahve etrafa saçılıveriyor.Fincana mı yanarsınız,güzelim...
  3. nar lekesi  nasıl çıkar?

nar lekesi nasıl çıkar?

arkadaşlar halım beyaz renk,halıma nar suyu döküldü silince lila rengi oldu bayağı kötü durdu.Nar lekesini nasıl çıkarabilirim acaba:(((((((((((( en sevdiğim halı ne olur yardımcı olun
  4. Kahve Lekesi Nasıl Çıkar?

Kahve Lekesi Nasıl Çıkar?

Merhaba Hanımlar. Kahve lekesini çıkarmak bazen biz kadınlar için işkence haline gelebiliyor. Aşağıdaki yöntemle kıyafetlerinizden ve halılarınızdan kahve lekesini çıkarabileceksiniz. Not: Yazı Alıntıdır. Kahve Lekesi Halıdan Nasıl Çıkar? Halıya kahve döküldüğü anda kağıt havlu vasıtasıyla temizlemeye çalışmadan yalnızca suyunu emdirin. Temizlemeye çalışmak halıyı temizlemediği gibi kahve...
  5. Oje lekesi nasıl çıkar?

Oje lekesi nasıl çıkar?

Oje çıkarıcının tırnaklarınızdaki ojeyi çıkardığı düşünüldüğünde, kumaştaki veya giysideki oje lekesi için de işe yarayacağı kuvvetle muhtemel bir durumdur.Ojenin tırnakları güzel göstermesinin yanı sıra doğru kullanıldığında güçlendirici ve koruyucu etkisi de vardır. Rengarenk ojeleri kullanmak her ne kadar keyifli olsa da, ojenin uygulanışı sırasında üzeremizdeki kıyafete, yerdeki halıya ya...

Sayfayı Paylaş