gebe
  1. juju

juju Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    223
    Ödül Puanları:
    0

yeşil elbise

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında juju tarafından paylaşıldı.

Yeşil Elbise Yolda karşılaştığımızda ezan okunuyordu. -Gel seni camiye götüreyim,dedim.Bugün Cuma biliyorsun.
    -Sen de benim camiye gitmediğimi biliyorsun,dedi
    -Biliyorum ama,sebebini gerçekten merak ediyorum.
    -Ne bileyim olmuyor işte,dedi.Hem pantolonumun ütüsü bozulup,dizleri çıkar diye endişe ediyorum.
    Gayri ihtiyari gülmeye başladım.
    -Herhalde şaka yapıyorsun,dedim.Bunun için cami terkedilir mi?
    -Ciddi söylüyorum,dedi.Giyimime ve özellikle yeşile düşkün olduğumu bilirsin.
    Gerçekten öyleydi.Giydiği birbirinden güzel elbiseleri mutlaka yeşilin bir başka tonundan seçer ve her zaman ütülü tutardı.
    -Peki,dedim.Hayatında hiç camiye gitmedin mi?
    -Çocukken dedmle birkaç kere gitmiştim,dedi.Hem o yaşlarda dizlerim aşınacak diye herhalde endişe etmiyordum.Fakat artık camiye gidebileceğimi zannetmiyorum.
    Söyledikleri beni son derece şaşırtmış ve bu konuyu açtığıma pişman etmişti.Daha sonra el sıkışıp ayrıldık.
    Onunla konuşmamızdan 2 ay sonra,kendisinin camide olduğunu söylediler.Hemen gittim.Bahçedeki namaz saflarının en önünde duruyordu ve üzerinde yine yeşiller vardı.
    Yavaşca yanına yaklaştım ve kısık bir sesle:
    -Hani,dedim.Camiye gelmeyecektin?
    Hiç sesini çıkarmadı.Çünkü musalla taşının üzerinde,yeşil örtülü bir tabut içinde yatıyordu.

Minera bunu beğendi.
  2. zuzumm_

zuzumm_ Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    197
    Ödül Puanları:
    63
    uffffff sonu çok kötü ya tüylerim diken diken oldu ellerine sağlık balım :kiss:

3. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Sonu kötü bitmedi bence. Zaten her canli bir gün ölümü tatmayacak mi? Ben de namaza başlamayı istiyordum ama askıya almışdım. Bugün başlayacağım. Çok güzel bir hikaye ellerine,yüreyine sağlık. Böyle bir konuya deyindiyin için ayrıca teşekkür ederim. 1 günümüz 24 saatten oluşuyor. Namaz kılma sürsi 10-15 dakikayı geçmez. Yani biz müslümanlar 24 saatten 1 saatimizi Allaha ayırmayacak kadar bencilmiyiz?

4. Minera

Minera Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Sonu kötü bitmedi bence. Zaten her canli bir gün ölümü tatmayacak mi? Ben de namaza başlamayı istiyordum ama askıya almışdım. Bugün başlayacağım. Çok güzel bir hikaye ellerine,yüreyine sağlık. Böyle bir konuya deyindiyin için ayrıca teşekkür ederim. 1 günümüz 24 saatten oluşuyor. Namaz kılma süresi 10-15 dakikayı geçmez. Yani biz müslümanlar 24 saatten 1 saatimizi Allaha ayırmayacak kadar bencilmiyiz?

5. aysegül87

aysegül87 Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    64
    Ödül Puanları:
    0
    cok güzel ve anmali bi hikaye

yeşil elbise konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yeşil Elbise

Yeşil Elbise

Yolda karşılaştığımızda ezan okunuyordu. -"Gel seni camiye götüreyim" dedim. "Bugün cuma biliyorsun." -"Sende benim camiye gitmediğimi biliyorsun."dedi. -"Biliyorum ama sebebini gerçekten merak ediyorum." -"Ne bileyim, olmuyor işte. Hem pantolonumun ütüsü bozulup, dizleri çıkar diye endişe ediyorum." dedi. Gayri ihtiyari gülmeye başladım....
  2. Yeşil elbise

Yeşil elbise

Yolda karşılaştığımızda ezan okunuyordu. -Gel seni camiye götüreyim, dedim. Bugün Cuma biliyorsun. -Sen de benim camiye gitmediğimi biliyorsun, dedi -Biliyorum ama, sebebini gerçekten merak ediyorum. -Ne bileyim olmuyor işte, dedi. Hem pantolonumun ütüsü bozulup, dizleri çıkar diye endişe ediyorum. Gayri ihtiyari gülmeye başladım. -Herhalde şaka yapıyorsun, dedim. Bunun için cami terk...
  3. Satılık Yeşil elbise buyrun içeri

Satılık Yeşil elbise buyrun içeri

her bedene olur etiketi üzerinde arkadaşlar
  4. İbret Alalım..Yeşil Elbise.

İbret Alalım..Yeşil Elbise.

yeşil elbise, tabut, caminin önemi, vefat etmek,dini hikayeleri bulabilirsiniz Nasıl bir hikaye ya tüylerim ürperdi... Yolda karşılaştığımızda ezan okunuyordu. “-Gel seni camiye götüreyim”, dedim. “Bugün Cuma biliyorsun.” “-Sen de benim camiye gitmediğimi biliyorsun,” dedi “-Biliyorum ama, sebebini gerçekten merak ediyorum.” “-Ne bileyim olmuyor işte”, dedi. “Hem pantolonumun...
  5. Desenli Yeşil Elbise Modelleri lazım

Desenli Yeşil Elbise Modelleri lazım

hanımlar ben yeşil rengi çok seviyorum duydum ki bu sene desenli kumaşlar çok modaymış bu yüzden bende sizden Desenli Yeşil Elbise Modelleri paylaşımında bulunmanızı rica ediyorum.

Sayfayı Paylaş