Yeşil Mercimeğin Faydaları

Konu, 'Diyet - Sağlıklı Beslenme' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

yeşil mercimeğin faydaları yeşil mercimeğin faydaları nelerdir

Kuru soğanın en yakın arkadaşı, nam-ı diğer kara şimşek yani yeşil mercimeğin faydaları hakkında sizleri bilgilendirmek istiyoruz melekler :)

Yeşil mercimek müthiş bir protein deposu olmakla birlikte etin yerini dolduran en iyi besindir. Yapacağınız yağsız mercimek çorbası kürü, en az enginar kadar kolestrolü düşürücü etkiye sahiptir. Sadece haftada 2-3 kez yapacağınız yeşil mercimek çorbası ile hem kolestrolünüzü kontrol altına almış olaursunuz hem de tansiyonunuzun dengelenmesini sağlarsınız.
    Yeşil Mercimeğin Faydaları;
    - 1 kilo mercimekte, 1 kilo etin ve 1 kilo buğday ekmeğinin içerdiği kadar albumin, karbonhidrat ve madenleri rahatça karşılamaktadır.
    - A, B1, B2, C vitaminlerini içermektedir.
    - Kalsiyum , fosfor, potasyum, sodyum, kükürt, çinko, klor, iyot ve karbonhidrat içermektedir.
    - Kansız, halsiz ve sinirli kişiler için faydalıdır.
    - İçine et veya kıyma konulmasına da gerek yoktur.
    - Az sıvı yağ ile pişirilmesi daha sağlıklıdır.
    - Kolestrolü olanlar için bir teşkil arz etmez.
    - Kan yapıcıdır.
    - Anne sütünü artırıcı etkisi vardır.
    - Gözlere faydası vardır.
    - Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.
    - Kalp krizi riskini azaltmaktadır.
    - Bağırsakları çalıştırır ve kabızlığı giderici etkisi vardır.
    - Suyunu içerseniz kas ağrılarınızı alır.
    - Damar hastalıkları ve şeker hastalığından korumaktadır.
    - Beden ve zihin gücünü arttırmaktadır.

Yeşil Mercimeğin Faydaları konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Hakan Peker - Yeşil Yeşil

Sende bu güzellik varken Bakılmazmı yeşil gözlüm Bu gönül senin aşkına Yakılmazmı yeşil gözlüm Yeşil gözlerinde sevda Yeşil gözlerinde bela Beni düşürdü bu yola Senin yeşil gözelerin Beni düşürdü bu hala Senin yeşil gözlerin Bomboş kalmışsa sokaklar Karanlıklar bizi saklar İşte o an o dudaklar Öpülmezmi yeşil gözlüm Yeşil gözlerinde sevda Yeşil gözlerinde bela Beni düşürdü bu yola Senin...
  2. Emel Sayın - Bak Yeşil Yeşil

bak yeşil yeşil nota kapat gözlerini kimse görmesin notaları bak notaları şarkısının yalnız benim için Kapat gözlerini kimse görmesin Ylnız benim için bak yeşil yeşil özlerin kimseye ümit vermesin Yalnız benim için bak yeşil yeşil Seni öyle sevdim ölürcesine Tanrının yazdığı şiircesine İçimden geçeni bilircesine Yalnız benim için bak yeşil yeşil.
  3. Yeşil mucize kivinin cilt bakımında ki faydaları

kivinin cilde faydaları kivinin cilde faydası faydalari kivi faydaları yüze Kivi deyip geçmeyin ve sadece meyve olarak düşünmeyin bakın kivinin güzelliğimize güzellik katacak bir çok maske ve bakım kürlerinden oluşan tariflerinden size bahsetmek istiyorum bu vitamen deposu meyve bakın güzellik bakım ürünü olarak nasıl kullanılıyormuş Kış aylarının ekşi meyvesi kivi cilt bakımında oldukça...
  4. Yeşil Yeşil Yemyeşil

Yeşil benim rengim diyorsanız ve ayakkabıdan elbiseye şapkadan aksesuara bütün eşyalarında yeşili severek kullanıyorsanız birde bunlara bakın derim.. Meleklerim sizin için yeşil renkli kıyafetler seçtim...Ayakkabı, çanta, elbise, şapka aklınıza ne gelirse burda :tik:
  5. Yeşil çayın faydaları ve kullanım alanları

hamilelikte yeşil çayın faydaları poşet yeşil çayın faydaları poşet çay faydalı mı kullanım alanları çay yağı Yeşil çay dendim mi aklınıza ilk zayıflamak gelir.Çünkü yeşil çayı hepimiz zayıflatıcı özelliğiye biliriz.Acaba gerçektende zayıflatıyor mu? Siyah çaydan vazgeçemem ama yeşil çaysız da olmaz diyorsanız mutlaka okuyun diyorum.Buyrun yeşil çayın faydaları ve farklı kullanım alanlarına...
  6. Kirmizi mercimegin faydalari

kirmizi mercimegin faydalari kirmizi mercimekte bulunan vitaminler kirmizi mercimegin yararlari neye iyi gelir konulari burada melekler Sevgili Melekler, En az haftada bir kezde olsa pisirdigim kirmizi mercimegin faydalari saymakla bitmiyor, kirmizi mercimek corbasini aranizda sevmeyen yoktur heralde meleklerim :) Simdi sizlerle bu guzel corbanin faydalarini paylasmak istiyorum, Besin...
  7. Yeşil seven meleklere yeşil yatak odaları

Yatak odası dekorasyonu Yeşil yatak odası Yatak odamızı krem- altın sarısı şıklığı ile döşedik. Sade bir yatak odamız var. Düşündüm de yeşil rengi sevmeme rağmen evimin hiç bir odasında yeşili kullanmadım. Ama bu yeşil tonlu yatak odalarını gördüğümde çok beğendim.
  8. Yeşil Kahve Faydaları ve Zayıflamaya Etkisi

yeşil kahve çekirdeği faydaları, yeşil kahve ile zayıflama, yeşil kahve zayıflatırmı Son zamanlar da özellikle araların da ünlülerin de bulunduğu birçok kişinin yeşil kahve çekirdeği ile zayıfladığı haberleri ortalıkta hızla yayılmaya devam ediyor. Öncelikle sizlere yeşil kahvenin faydaları ve hemen ardından yeşil kahvenin zayıflamaya olan etkisinin bulunup bulunmadığına dair gereken bilgileri...

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

1. yeşil mercimeğin faydaları

,
  2. yeşil mercimek faydaları

,
  3. hamilelikte yeşil mercimek faydaları

,
  4. gebelikte yeşil mercimek,
  5. yeşil mercimeğin gebelikte faydaları,
  6. hamilelikte yeşil mercimeğin faydaları,
  7. gebelikte yeşil mercimeğin faydaları,