gebe
  1. laetitia

laetitia Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0

Yeşil zeytin piyazı

Konu, 'Mezeler - Ordövrler' kısmında laetitia tarafından paylaşıldı.

yeşil zeytin mezesi zeytin piyazı tarifi piyazı mezesi zeytinli mezeler [​IMG]

MALZEMELER:

-300 gr biberli yeşil zeytin
    -Yarım demet maydonoz
    -2-3 adet taze soğan
    -100 gr dövülmüş ceviz
    -200 gr haşlanmış mısır
    -10-12 adet kornişon turşu
    -Nar ekşisi
    -Zeytinyağ

YAPILIŞI:

Öncelikle zeytin taneleri iki üç parça halinde dilimlenir. İnce doğranmış taze soğan, maydonoz ve turşu zeytinlere eklenir. Haşlanmış mısır ve ceviz de eklendikten sonra nar ekşisi ve zeytinyağ karışımından hazırlanan sos dökülerek servis yapılır.

2. Krizantem

Krizantem Forum Okuru

ayy canım çekti valla

Yeşil zeytin piyazı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. piyaz

piyaz

Malzemeler 250 gr Kuru Fasulye 1 Su Bardağı Sirke 1 Adet İri Soğan 1 Demet Maydanoz Sos İçin Tuz , Beyazbiber 2 Çorba Kaşığı Sirke 6 Çorba Kaşığı Zeytinyağı Süslemek İçin 2 Orta Boy Domates 2 Katı Haşlanmış Yumurta Yemeğin Tarifi 1 gün önceden ıslatılmış fasulyelerin üzerlerini birkaç parmak aşacak kadar soğuk su koyup, harlı ateşte bir taşım kaynatın. Ağır ateşte yumuşayıncaya kadar...
  2. Piyaz

Piyaz

Rüyada bir lokantada veya bir kebapçida yahut evinizde piyaz yediginizi görmeniz, size yakin bir kimsenin yüzünüze gelince sizi övdügüne, arkanizdan ise aleyhinizde söyledigine isaret sayilir
  3. zemin

zemin

Günlük hayatı temsil eder. Yerin rengine ve durumuna göre günlük hayatla ilgili yorumlanır.
  4. Evde yeşil zeytin nasıl yapılır?

Evde yeşil zeytin nasıl yapılır?

yeşil zeytin nasıl yapılır yeşil zeytin nasıl kurulur kurulur yapılır yapımı Evet hanımlar yakında kışlık hazırlıklara başlarız artık.Salçalar,reçeller,konserveler ve zeytin.Mikiniz eminim şimdiden dolaplara atmaya başlamışsınız kışlıkları. Ben sizlere kahvaltı sofralırın baştaçlarından biri olan zeytinin yeşilinin nasıl kurulduğu bilgilerini vermek istiyorum.Eğer yeşil zeytin kurmak istiyor...
  5. zeytiN

zeytiN

Ben şu an hamileyim ve omega 3 olan besinleri tüketemiyorum fakat. Şeyini yiyorum bu ihtiyacımi karşılar mi

Sayfayı Paylaş