gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

yeşilaya neden bu adı koymuşlar

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

yeşilaya neden bu adı koymuşlar cevabını bilenler yazarsa çok sevinirim meraklandım :)

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Yeşilay Haftası Kategori : Belirli Günler

YEŞİLAY HAFTASI (01-07 Mart)

İçki , sigara ve uyuşturucu zararlı maddelerdir. Bu maddeleri kullanan insanların davranışlarında, konuşmalarında bozukluklar ortaya çıkar. Akciğer ve karaciğerlerinde hastalıklar oluşur. Kişinin sağlığı bozulur. Bu tür kötü alışkanlığı olan insanların zamanla sinirleri zayıflar. Çevrelerinde bulunan diğer kişilerle ilişkileri bozulur. İş verimleri düşer, görevlerini yerine getireınez olurlar. Aileleri huzursuz ve mutsuz olur.
    İşte bu zararları bilen, içki, sigara ve uyuşturucuya karşı olan bir grup ınsan bir araya gelerek 5 Mart 1920 yılında istanbul'da bir dernek kurarlar. Bu derneğin adını da "Hilal-i Ahdar Derneği" korarlar. Daha sonra bu derneğin adı değiştirilerek "Yeşilay" olmuştur.

Her yıl 1- 7 Mart tarihleri arası Yeşilay Haftası olarak düzenlenir. Hafta boyunca çeşitli etkinliklerle içki, sigara, uyuşturucu, kumar gibi zararlı alışkanlıkların insana ve çevresine yaptığı zararlar anlatılır. Basında yer verilerek geniş kitlelere ulaşılmaya çalışılır.

yeşilaya neden bu adı koymuşlar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kavram Geliştirme :Bunun adı nedir ?

Kavram Geliştirme :Bunun adı nedir ?

kavram geliştirme kavram geliştirme nedir adı nedir Nesnelerin isimleri hakkında konuşmak için pek çok uygun zaman vardır. Çocuğunuzun sizi duyduğundan emin olun. Onun neyi araştırdığına bakın. Ayak parmağına bakıyorsa, ayak parmağı hakkında konuşun. Bebeğinizin kelimeyi dinlemesi ve bakması için doğal ortamlar yaratın. Farz edin ki bebeğinizin karnı aç. “Babanın çantasında ne var?” diye...
  2. Bu Çiçeğin Adı Ne Olsun?

Bu Çiçeğin Adı Ne Olsun?

canan çiçeği bakımı canan çiçeği Bu Çiçeğin Adı Ne Olsun? Bu çiçeğin adına hemen gitme daha çok vaktimiz var koydum... Ve bu çiçeği kocaman bir şehirmiş gibi incelemenizi istiyorum... Bakın desenlerine, saflığına, ve anlayın bizi nasıl bir yaratıcı yarattı... Ve yaratanın müthiş işçiliğini görün. Kavrayın... Ve bilin ki Allah her zaman kahır vermez bize... Bazen bu çiçek kadar...
  3. Adını feriha koydum yeni sezonda hangi kanalda ne zaman başlayacak

Adını feriha koydum yeni sezonda hangi kanalda ne zaman başlayacak

Adını Feriha Koydum dizisi yeni sezonda ne zaman, hangi kanalda başlayacak melekler bilen var mı
  4. Kızlar 2012 Adını Feriha Koydum Yeni Sezon ne zaman

Kızlar 2012 Adını Feriha Koydum Yeni Sezon ne zaman

Arkadaşlar Adını Feriha Koydum final yapacaktı ama vazgeçmişler yeni sezonda da oynayacakmış hemde hazal kaya omlayacakmış peki 2012 Adını Feriha Koydum Yeni Sezon ne zaman biliyor musunuz?

Sayfayı Paylaş