gebe
  1. handanca

handanca Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    106
    Ödül Puanları:
    63

Yeşillik yiyin kızınız olsun!

Konu, 'Gebelikte beslenme' kısmında handanca tarafından paylaşıldı.

[​IMG] Bebeğinizin cinsiyetini seçmek elinizde olsun ister miydiniz? The Telegraph gazetesinde yayınlanan bir habere göre meyve ve sebze gibi yeşilliklerden bol tüketen kadınların kız çocuğu olma ihtimali daha yüksek.

Hollandalı bilim adamları araştırma kapsamında erkek çocuk annelerine “ küçük kız diyeti” adını verdikleri bir diyet uygulamayı önerdi. Bu diyet kalsiyum ve magnezyum değerleri açısından yüksek bir diyetti. Patates ve muz gibi potasyum açısından yüksek besinler ise sınırlandırılmıştı. Çünkü bu besinlerin erkek çocuğa neden olduğu düşünülüyordu.

5 yıllık bu araştırma sonucunda 26 kadın kız çocuğu sahibi olurken, yalnızca 6 tanesi erkek doğurdu. Kadınlardan menstural dönemlerine dikkat etmeleri ve belirli bir dönemde kalmayı seçmeleri de istendi. Ancak araştırmacılar %80’lik bir oranla kız bebek dünyaya gelmiş olmasını beslenme şekline bağlıyor.

Araştırmanın açıklaması ise şu şekilde: Beslenme şekli döllenmemiş yumurtanın dişi kromozoma daha yatkın bir hale gelmesini sağlıyor.

Araştırmalar daha da ileri bir düzeye taşınabilirse, ileride çiftler isteklerine göre belli şartları yerine getirerek çocuklarının cinsiyetini belirleme şansına sahip olacaklar.

2. CaRiZmA

CaRiZmA Vip Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    hmm nekaaa dogru acep :D:D

3. unforgiven

unforgiven Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    valla ben hep çiğ köfte yedim kızım olacak inşallah gerçi onu da yanında yeşillikle veriyorlar o yeşilliklerden etkilenmiş olabilirim:D

4. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113
    Ya aslında bunlara pek inanasım gelmiyor.İlk oğlumda doğuma kadar hep ekşi yedim bana kızın olacak dediler ama erkek oldu ikincide ise hem tatlı hem ekşi yedim yine erkek oldu Şu an ise tavuk hariç çok şükür ne olsa yiyorum ayırt etmeden bakalım Rabbim neyi hayırlı görecek:yumurta:

5. KeLeBeK's

KeLeBeK's Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    186
    Ödül Puanları:
    63
    ben ikiz istiyorum ne yiyecem o zaman:D

6. sheker_shey

sheker_shey Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.367
    Ödül Puanları:
    1.230
    anammmm bende yeşillik hastasıyım sürekli salata yiyorum.Bakalım hamiş olduğumda ne olucak ve hep bir kız çocuğu istiyorum tabi RABBİM önce hayırlı eli ayağı düzgün bir evlat versin en önemlisi bu.Bakalım hayırlısı paylaşm için tşkrler

7. Young bride

Young bride Banned

Beğenilen Mesajlar:
    581
    Ödül Puanları:
    0
    Bence doğru benim annem hamileyken hep roka maydonoz erik yedi.Güzeller güzeli bi kız kardeşim oldu..

Yeşillik yiyin kızınız olsun! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ol- Kız İsimleri

Ol- Kız İsimleri

Olcay: talih, baht, ikbal mutlu, ongun rastlantıları düzenlediği ve böylece de insanlara iyi ya da kötü durumlar Olgaç: olgun, yetişkin bilgi ve görgüde oluşan Olsar: isim yap, adın duyulsun
  2. Diyar'ın Bir Kızı Oldu!

Diyar'ın Bir Kızı Oldu!

diyar eşi diyarın eşi diyar ve bir kızı oldu Sevgili Diyar'ımızın eşi şimdi çok güzel bir haber verdi bizlere... :a050: Bir kızları olmuş, Diyar nihayet doğum yapmış :) Şimdi hastanedeymiş, sizlere ileteyim ben de. :u020: Allah analı babalı büyütsün inşallah Diyarcım, geldiğinde okursun artık :)
  3. Kıraç'ın Kızı Oldu

Kıraç'ın Kızı Oldu

kıraçın kızı kıraç ın kızı kıraçın kızının ismi kıracın bebeği kıraç ve Minik Meleği Allah analı babalı büyütsün :) Şarkıcı Kıraç ile oyuncu eşi Ayşe Şule Bilgiç'in Elif Ilgaz adını verdikleri kız bebekleri dünyaya geldi. Kıraç ve eşi Ayşe Şule Bilgiç’in en mutlu günü... Çiftin, kızları Elif Ilgaz Memorial Hastanesi’nde dünyaya geldi. Hem anne Şule...
  4. Gebelikte Balık Yiyin Çocuğunuz Zeki Olsun

Gebelikte Balık Yiyin Çocuğunuz Zeki Olsun

Bildiğimiz üzere balık kişiyi zeki yapar.Annnelerimiz bizlere zorla yedirir hatta kafama vurur benim ye yede aklın başına gelsin der :deli: Uzmanaların verdiği bilgiye göre hamileyken de bebeğime faydaları varmış bu bilgileri sizlerle paylaşıyorum. Beslenme ve Diyetetik Uzmanı Rabia Yıldız, Türkiye`nin 3 tarafının denizlerle çevrili olmasına rağmen birçok ülkeden daha az balık...
  5. Yeşillikler dolapta nasıl saklanır ?

Yeşillikler dolapta nasıl saklanır ?

Sofralarımızın olmazsa olmazı dır yeşillikler.Her biri nin ayrı ayrı faydası ve vitamini vardır.Yeşil soğan,maydanoz,dere otu,roka,nane,fesleğen ,marul sık tüketilen yeşillikler arasında dır.Bu yeşilliklerden harika lezzetli salatalar yaparız.Sabah kahvaltılarında da yeşillik tüketiriz.Özellikle peynirle tüketildiğin de muhteşem bir aroma yakalarız.Yeşilliklerin aromasını ve görüntüsünün...

Sayfayı Paylaş