gebe
  1. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113

Yeşim Salkım Kimdir?

Konu, 'Kim Kimdir ?' kısmında ßeLeN tarafından paylaşıldı.

yeşim salkım burcu
    yeşim salkım , kimdir, kaç yılında doğmuştur,biyografisi, hakkında detaylı bilgi burada

13-04-1971 ( Koç Burcu ) dur.

Müzisyen bir babanın kızı olan Yeşim Salkım, küçük yaştan itibaren müzikle içiçe büyüdü. Müziğe karşı ilgisi ve yeteneğiyle dikkat çeken Salkım, yüksek öğrenimini müzik üzerine, İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı Klasik Türk Sanat Müziği Bölümünde tamamladı. Konservatuardan mezun olduktan sonra 1993 yılında ‘Hiç Keyfim Yok’ adlı ilk albümünü çıkarttı. Bu albümle birlikte müzik listelerini alt üst eden Yeşim Salkım, kısa sürede Türk Pop Müziğinin en başarılı isimleri arasına girmeyi başardı.

İlk albümündeki başarısını çıkardığı diğer albümler ve çektiği kliplerle perçinleyen genç sanatçı, Türkiye’nin en iyi sesleri arasında kalıcı olmayı başardı.

Hem sesi, hem de sahne performansıyla büyük bir hayran kitlesine sahip olmayı başaran Yeşim Salkım, fotojenikliği sayesinde de sayısız müzik, magazin, gençlik ve haber dergisinin kapaklarını süsledi.

Sadece sesiyle değil, güzelliği ve modellik yeteneğiyle de aranan bir yüz oldu ve bir çok moda çekimi için özel poz verdi.

Müzikte başarısını kanıtlayan Yeşim Salkım, 1997 yılında ilk oyunculuk denemesini EŞKIYA filmindeki başrolüyle yaptı. Eleştirmenler tarafından Salkım’ın oyunculuğu çok beğenildi. Dönemin en başarılı Türk filmi olan EŞKIYA, haftalarca kapalı gişe oynadı.

Yeşim Salkım’ın sinema ve oyunculuk kariyeri 2001 yılında çevirdiği ŞARKICI adlı filmdeki başrolüyle, Türk Sinemasının Oscar’ı sayılan Altın Portakal ödülünü kazanmasıyla zirveye ulaştı.

Yeşim Salkım, hem sesi, hem güzelliği, hem de oyunculuk yeteneği ile komple bir sanatçı olarak herkes tarafından çok sevildi. Salkım, müzik ve sinemayla ilgili büyük projelerde akla ilk gelen isim oldu.

2005 yılına kadar çıkarttığı 6 albümde toplam 66 parça seslendiren Yeşim Salkım, bunlardan 19’una klip çekti. Biri dizi film olmak üzere, 4 filmde oynadı ve Şarkıcı filminin soundtrack albümünde 2 şarkı seslendirdi. Ayrıca ünlü besteci Melih Kibar’ın Yadigar albümü için söylediği Rüya adlı parça için de klip çekti.

Yeşim Salkım sosyal yönü ve yardımseverliğiyle de halkın sempatisini topladı. Birçok vakıf yararına verdiği halk konserleri ve yaptığı çeşitli yardımlarla her zaman gündemde kaldı.3 kez Türkiye turnesine çıktı ve verdiği halk konserlerindeki sempatik tavırlarıyla halkın sevgilisi oldu.

Yıldırım Mayruk, Cengiz Abazoğlu ve Cemil İpekçi gibi dünyaca ünlü Türk modacılarının bir çok defilelesinde şeref konuğu olarak podyuma çıktı. Defilelerde özel kıyafetleri üzerinde başarıyla taşırken, top modelleri aratmadı.

Yeşim Salkım, Johnnie Walker, Carmina ve Nurol Menkul Kıymetler gibi sponsorlarla birçok ortak çalışmaya imza attı.

Lösemili çocuklar ve yardıma muhtaç çocuklar yararına verdiği ücretsiz konserlerin yanısıra, uyuşturucuya karşı savaş açarak sosyal yardımlaşma konusunda öncülük etti.

Yeşim Salkım, gerek müzik kariyeriyle, gerekse oyunculuğuyla Türkiye’nin önde gelen sanatçıları arasında en dikkat çeken isimlerden biri oldu.

2000’li yıllara doğru gelişen Türk Pop müziğinin gerçek bir yıldızı olarak, adını altın harflerle yazdırmayı başaran Salkım, bir kız çocuk annesi.

Yeşim Salkım Kimdir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yeşim Salkım - Söyle

Yeşim Salkım - Söyle

Söyle Ver beni ver ellere At beni fırlat gitsin, acımasız yellere Ne bir damla yaş Ne de bir damla kanım Akmaz ki inan buna ben çoktandır hazırım Yutkunma karşımda durma öyle İnanki sonu yok bitti desene Sevdiğimi sanmıştım yanıldım de Kahredip ah etmem korkma sevgilim Söyle öyle böyle yapma söyle Söyle susma öyle korkmadan söyle Burdayım işte
  2. Yeşim Salkım - Seni Yalancı

Yeşim Salkım - Seni Yalancı

Seni Yalancı Bir rüzgar savurur beni o sahillere Bir canımda Akdeniz, bir yanım hasretinde Dün senle tanıştık mı El ele dolaştık mı Aşk kokan sahillerde Hayaller kurmadık mı Bu sabah ben uyandım da Sen yoktun ya yanımda Bir mektup başucumda Şimdi sen uzaklarda Benim hala aklım sende Deniz kokan o teninde Bulurdu elbet bir yerde Seni yalancı Aşk bir başka vurur o ılık rüzgarlarda Söz...
  3. Yeşim Salkım - Selam Aleyküm

Yeşim Salkım - Selam Aleyküm

Selam aleyküm Seneler sürdü sanki Yapayalnız günlerim Dört duvar ardında Her gece dua ettim Sesimi duydu tanrı sanki Seni çıkardı karşıma Yeniden içimde baharlar açtı Karakışlara inat Selam yeniden aşka Selam, selam aleyküm Senle hayata döndüm Selam selam aleyküm Sevdan derman oldu bana Silindi mazinin izleri İsyan ederken dünyaya Değişti kaderim bak sonunda Gözlerim böyle aşk görmedi...
  4. Yeşim Salkım "7" (2009)

Yeşim Salkım "7" (2009)

Yeşim Salkım, "7" adını verdiği 13. albümü ile 2009 yılının yazına iddialı giriyor. 7 tane cover şarkıdan oluşan albümde Yeşim Salkım, hem Pop, hem Türk Sanat Müziği, hem de Türk Halk Müziği'nden oluşan bir repertuar hazırladı. Daha önce çıkarmış olduğu "Sen Nasılsan Öyleyim" isimli albümde de farklı çalışmalar yapacağının sinyallerini veren Yeşim Salkım, yeni albümüyle çok...
  5. Yeşim Salkım - Bambaşka ( 2009 )

Yeşim Salkım - Bambaşka ( 2009 )

yeşim salkım ban güneş gibi gel 2009 yılına şurda az bir zaman kala albüm çıkaran sanatçıların arasına Yeşim Salkım'da katıldı.Yepyeni albümü "Bambaşka" ile müzikseverlerle buluşan Yeşim'in albümüyle ilgili sizlere bazı detaylar vermek istiyorum Albümde yer alan şarkılar: 1 – Bana Güneş Gibi Gel Söz – Müzik: Serdar Ortaç Düzenleme: Suat Aydoğan 2 - Sana Doğru Söz: Fikret Şeneş...

Sayfayı Paylaş