Yeter ki AŞK olsun!!!

MEÇHUL

Daimi Üye
Üye
Yeter ki AŞK olsun!!!
O kadar çok aşıksınız ki düşündünüz tek şey var oda aşkınız var siz.Param olmasın salığım olmasın aşkım olsun yeter diyenler vardır eminim.Ama aşk herşey değil aşk anlıktır.Yaşanır biter ama hayat uzun zahmetli ve zor.Aşk bunların üstesinden gelemez.
Yeter ki aşk olsun diyenler için.Buyrunuz..

asikk-6855.gif

Yeter ki Aşk Olsun!

Hayattan zevk almak için bazı motivasyonlar gerekir. Hayatının bir kısmının yolunda olması, tutunacak bir dalın olması lazımdır. Yoksa yaşamak nedir?
Kazandığınız para hayatı idame ettirmeye yetmiyorsa, kör kütük aşık olmalısınız. Bu iki yoksa, en azından sizi zor zamanlarınızda destekleyen dostlarınız, en kötü ihtimalle kariyeriniz olmalı. Bütün hepsinden boynunuz bükük kaldıysa, aileniz öyle güzel ve sıcak olmalı ki, tüm boşlukları doldurmalı! İnsan işe, aşka, dosta tutunur. Hiçbirinin olmadığı bir hayat ise, katlanılmazdır.
Bazen ne neye lazım diye düşünürüm. Para mesela, barınma, yemek gibi sabit giderleri karşıladıktan sonra, sevdiklerinle güzel anlar paylaşmaya yaramalıdır. Parayı kullanarak hayatı daha keyifli kılamıyorsan, Karun kadar zengin olsan, ne fayda?
Sizin olamazsa olmazınız nedir bilemiyorum ama benimki sevgidir. Ben sevgisiz kalmayı, aç kalmayla eşdeğer tutuyorum. O da bir çeşit gıda benim için, olmazsa eksik kalırım.
Eğer seviyorsam, bütün dengelerim değişmeye başlar. Yaydığım enerji, dışarıdan rahatça algılanabilir. Gözlerim parıldar, havam değişir. İş yerimde daha üretken, daha organize olurum. Aileme, dostlarıma karşı daha anlayışlı ve sevecen davranırım. Kanımın akış hızı bile değişiyordur muhtemelen.
Ben sevgiyi damarlarımda bile hissetmeyi isterim. Bütün hücrelerime dağılsın, adımın harflerinde tınlasın isterim. Hani bazen çok susarsınız, içiniz yanar da, koca bir bardak suyu lıkır lıkır içer doymazsınız ya; işte sevgi öyle olmalıdır. Bir bardak hiç yetmemelidir.
Sevmenin de kriterleri var elbette; ben aklını kullanamayanları sevemem. Kendine yatırım yapamayan, gelişmeyen, değişmeyen insanlarla iletişim kuramam. Kendimde son derece katı ve köşeli yerler olduğunu bilsem de, malum balık burcuyum, bir şekilde kıvamını yakalarım. Yeter ki, dengem bozulmasın!
Seveceğim insan, gün gelip ayrılmak zorunda kalırsak, arkasından sövmeyeceğim kadar düzgün biri olmalıdır. Ayrılıklar yaşanır, buna sözüm yok. Hayat bu belli olmaz ancak aradan geçen zaman, sadece aşkın tükenmesini sağlamalı, insan olarak verdiğimiz değerin değil.
Aman boş verin! Ben yine taktım aşka, sevgiye fakat ne yapayım, hem işim bu, hem gücüm bu, hem gönlüm bu! Bazen gri, bazen kırmızı ama hep sevgiye döner yüzüm. Hayatı başka türlü nasıl yaşanır kılacağımı bilmem. Bana göre her derdin bir çaresi vardır, Allah yeter ki sağlığımıza zarar vermesin, geriye kalan her şey boş! Her gece nasılsa bir şekilde aydınlığa çıkar. Yeter ki, o ışığı görmemizi sağlayacak kadar aklımız ve ruhumuz güçlü olsun. Bana lazım olan güç, sevdada saklıdır. Her zorluğu aşarım, yeter ki aşk olsun!

Bana göre önce sağlık daha sonrada huzur geliyo huzur bana göre eşim kızım ve ailem.emeğine sağlık canım

Geri