gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Yetmiş Bin Meleğin Duası

Konu, 'Dua Ayetler Hadis' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Malik bin Yesar'dan rivayet edildiğine göre Resulullah(sav) şöyle buyurdu: “Her kim sabahladığında üç kere: "Eûzu billahis semiyyil aliymi mineşşeytanirracim (Kovulmuş şeytanın şerrinden hakkıyla işiten ve her şeyi bilen Allah’a sığınırım).” Dedikten sonra Haşr suresinin sonundan üç ayet okursa, Allahü Teâlâ o kişiye akşama kadar duâ etmek üzere yetmiş bin melek görevlendirir. O gün ölürse, şehit olarak ölür. Akşamladığında bunları okuyana da aynı derece vardır.

Ahmed b. Hanbel, Müsned, 5/26.

Haşr suresinin son üç ayeti:

Huvallahulleziy la ilahe illa huve 'alimulğaybi veşşehadeti huverrahmanurrahıymu.

Huvallahulleziy la ilahe illa huve elmelikulkuddususselamul mu'minul muheyminul 'aziyzul cebbarul mutekebbiru subhanallahi 'amma yuşrikune.

Huvallahul halikul - bariy-ulmusavviru lehul'esma ulhusna yusebbihu lehu ma fiyssemavati vel'ardı. Ve huvel'aziyzulhakiymu.

Meali:

O, kendisinden başka hiçbir ilah olmayan Allah'tır. Gaybı da, görünen âlemi de bilendir. O, Rahmân'dır, Rahîm'dir.

O, kendisinden başka hiçbir ilah bulunmayan Allah'tır. O, mülkün gerçek sahibi, kutsal (her türlü eksiklikten uzak), barış ve esenliğin kaynağıi, güvenlik veren, gözetip koruyan, mutlak güç sahibi, düzeltip ıslah eden ve dilediğini yaptıran ve büyüklükte eşsiz olan Allah'tır. Allah, onların ortak koştuklarından uzaktır.

O, yaratan, yoktan var eden, şekil veren Allah'tır. Güzel isimler O'nundur. Göklerdeki ve yerdeki her şey O'nu tesbih eder. O, mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir...!!

Allah dualarımızı kabul etsin melekler :)

Yetmiş Bin Meleğin Duası konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. melek çağırma melek çağırma duası melekleri çağırmak

melek çağırma melek çağırma duası melekleri çağırmak

Melekler melek çağırma melek çağırma duası melekleri çağırmak meleklerden yardım almak meleklerle iletişim MELEK NEDİR? Melek, Allah tarafından yaratılmış, erkeklik ve dişilikleri olmayan ve Allah’a itaatten ayrılmayan nuranî bir varlıktır. Melekler, duyu organlarıyla algılanabilecek maddî bir yapıya sahip olmamaları yönüyle gayb âlemine ait varlıklardır. Bunun için de, haklarında...
  2. Meleklerimize Sabah Duası

Meleklerimize Sabah Duası

sabah duası sabah kalkınca okunacak dua uyanınca okunacak dua Büyüklerimizin bir lafı vardır, '' Yer gök dua ile durur'' derler.:) Bu laf çok anlamlıdır melekler. :) Günümüzde insanların kötülüklerinden , fesatlıklarından ve fenalıklarından başımıza gelebilecek felaketler, Allah'a mümin kullarca edilen dualarla def edilir demektir. Gerçekten de duea etmek manevi dunyamızı ferahlatır,...
  3. Müjde! 40 Bin Öğretmen Ataması Yapılacak Melekler !

Müjde! 40 Bin Öğretmen Ataması Yapılacak Melekler !

öğretmen atamaları 2012 yeni öğretmen atamaları 2012 Sevgili melekler, atama için gözü haberde olan öğretmen adayları, size bir müjdemiz var :) TBMM Genel Kurulunda yapılan oylamayla 40 bin öğretmen ve 30 bin polis atanmasına ilişkin madde oybirliğiyle kabul edildi. Atama bekleyen tüm meleklerimize ve sayın misafirlerimize daha önce haberini yaptığımız Ağustos 2012 öğretmen atamaları...
  4. Türkçe Hatim Duası Örneği Buyrun Melekler

Türkçe Hatim Duası Örneği Buyrun Melekler

Hatim Duası Nasıl Yapılır Hatim Duası Okunuşu Kur'an-ı Kerim 'i başından sonuna kadar eksiksiz olarak tamamlayıp bitirdikten sonta yapılan duaya hatim duası denir melekler :) Eğer siz de bir hatim yaptıysanız ya da yapmak üsere iseniz şimdi sizlerle paylaşacağımız hatim duası örneği ile duanızı yapabilirsiniz. Allah kabul etsin :) Kur'an-ı Kerim bitirildikten sonra yapılan hatim...
  5. Peygamber Efendimizin İftar Duası Burada Melekler

Peygamber Efendimizin İftar Duası Burada Melekler

peygamberimizin iftar duası iftar duası iftar duaları Sevgili melekler, ramazan ayını uğurlamamıza az bir zaman kala, Muaz İbn-i Zühre r.a 'den rivayetle, Peygamber Efendimizin etmiş olduğu iftar duasını sizlerle paylaşıyoruz... "Bana ulaştı ki, Resulullah s.a.v. iftar ettiği zaman şu duayı okurdu: Allahümme leke sumtü ve alâ rızkıke eftartü.Ey Allah’ım, Senin rızan için oruç...

Sayfayı Paylaş