gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

YHT ilk seferine çıkıyor

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Yüksek Hızlı Tren (YHT), Başbakan Erdoğan'ın da konuk olacağı ilk seferini bugün gerçekleştirecek. Ankara-Eskişehir arasında hizmet verecek YHT'nin resmi açılışı için Ankara Garı'nda tören düzenlenecek. Daha sonra ilk seferinde Başbakan Erdoğan'ın konuk olacağı YHT, çok sayıda bakan, bürokrat ve gazeteciyi Eskişehir'e 1 saat 20 dakikada ulaştıracak.
    YHT'nin Eskişehir'e varmasının ardından Başbakan Erdoğan ve diğer davetlilerin katılacağı bir tören de Eskişehir Garı'nda yapılacak. YHT, 14 Mart cumartesi gününden itibaren Ankara-Eskişehir arasında tarifeli seferlerine başlayacak.

BİLET ÜCRETLERİ NE KADAR?

Buna göre bilet ücretleri 14 Mart-1 Nisan arasında 5 TL olacak. 2 Nisan'dan itibaren yüzde 50 indirimli satışa sunulacak bilet ücretleri, birinci sınıfta 30 TL, ekonomi sınıfında 20 TL, öğrenciler ve konvansiyonel trenlerde indirime hak kazanan gruplara ise 16 TL olarak belirlendi. YHT, Ankara'dan 07.00, 11.00, 15.00, 17.00'de, Eskişehir'den 07.00, 11.35, 14.45 ve 21.35'de hareket edecek.

YHT ilk seferine çıkıyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sefer Vakti

Sefer Vakti

sefer vakti SEFER VAKTI gözyaşlarımla yoğunlaşan ürpertileri hissediyorum, Varlığını hissediyorum sonra birliğini Hesabıma bir göz atmalıyım yüce katına varmadan, Kırağı düşmüş saçlarıma yosun tutmuş gözbebeklerime bakmadan, Ve yılları sıkıştırmışım kara çantalara, Onları alıp kaçmalıyım buralardan hava kararmadan... Gecenin yası omuzlarımda sen içimdesin Titreyerekraks eden tövbeleri...
  2. Deniz taksilerinin ilk seferi eylülde..

Deniz taksilerinin ilk seferi eylülde..

İstanbul’da tarifeli vapur seferlerine alternatif olacak "deniz taksi"lerinin ilki, dört aylık üretim sürecinin ardından denize indi. Üç ay sonra sayıları altıya çıkacak taksiler, eylülden itibaren 27 iskelede 24 saat hizmet verecek. İDO’nun açtığı ihaleyi 2 milyon 64 bin YTL’ye kazanan Teknomar Denizcilik Şirketi’nin Tuzla’da Türk mühendislerce yürüttüğü çalışma kapsamında üretilen...
  3. bu sefer benim olursun!

bu sefer benim olursun!

Senin o upuzun ve ipek kadar yumuşak saçlarını sererek yattığın mis kokunun sindiği yastığa sarılıp yatıyorum her gece. Ayrıldığımızdan beri peşimi bırakmayan uykusuz geceler. Kimi zaman senle ilgili kabuslarını peş peşe sunup, kimi zaman da halime acır gibi sana kavuştuğum o anın hayalini yaz sabahlarının güneşi gibi önüme seriveren o geceler. Hayalinle yanıp tutuştuğum ve her saniyesinde...
  4. Hız trenin ilk seferine büyük ilgi

Hız trenin ilk seferine büyük ilgi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın dün hizmete soktuğu Yüksek Hızlı Tren (YHT) ilk ticari seferinde tam kapasite doldu. Ankara Garı'ndan hareket eden Türkiye'nin ilk hızlı treni 400 biletli yolcuyla birlikte Eskişehir'e ulaştı. 1 saat 28 dakika süren yolculuğa özellikle öğrenciler büyük ilgi gösterdi. Hocalarıyla birlikte ilk defa YHT'ye binen 35 kişilik üniversiteli gurubu,...
  5. Eski Eurovision Temsilcimizin İlk Albümü Çıkıyor...

Eski Eurovision Temsilcimizin İlk Albümü Çıkıyor...

Eski Eurovision Temsilcimiz Eski Eurovision Temsilcimiz Pınar Ayhan Eski Eurovision temsilcimizden yeni albüm...2000 yılında ülkemizi temsil eden Pınar Ayhan yeni albümüyle yeniden karşımıza cıkıyor....İşte burada da şimdiye kadar bizi temsil eden şarkıcılarımız... Eski Eurovision Temsilcimizin İlk Albümü Çıkıyor 2000 yılında 'Yorgunum Anla' adlı şarkıyla Eurovision'da Türkiye'yi...

Sayfayı Paylaş