gebe
  1. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0

Yıldız Çiçeği

Konu, 'Bitki ve Bitki Bakımı' kısmında mislinay tarafından paylaşıldı.

yıldız çiçeği bakımı

Yıldız - Dahlias
    Bol güneş sever. Geçirgen ve verimli bahçe toprağı ister. İlk filizler görününceye kadar fazla su istemez, ancak daha sonra bolca sulayın. Boyları bir karıştan iki metreye kadar değişebilir. Kısa ve orta boylu olanlarını saksıda da yetiştirebilirsiniz. Hazirandan kasıma kadar çiçek açan türleri vardır. Sonbahar da sapları kırılınca, yumruları topraktan çıkarın. Bir hafta kurumasını bekleyin. Daha sonra serin ve kuru bir yerde bahara kadar muhafaza edin. Baharda onları tekrar dikebilirsiniz.

Yıldız Çiçeği konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yıldız Tilbe - Yalnız Çiçek

Yıldız Tilbe - Yalnız Çiçek

o derin uçurumlarda açan dikeni zehirli yalnız çiçek suç olur muydu seni bir kez koklayıp ölmek fırtına olup kırsam dikenini yüreğimle dokunsam çiçeğine bu inat bu fdik bakış nedne gözlerime kendini bırak bırak artık benim cennetime ayrı iklimsin ne çare ben sana vurgun biçare sarardım soldum hasretinle ayrı iklimsin apayrı sert soğuklar mağrur sevdalı kavrulup yanarım be yine
  2. Yıldız

Yıldız

Kuzeyden esen rüzgar
  3. Yıldızınız

Yıldızınız

KOÇ: Mars: Cazibe, Savaş, ve Sex temsilcisi BOĞA: Venüs: Güzellik, Sevgi, ve Güzel Sanatlar temsilcisi İKİZLER: Merküri: Zeka, Hareket temsilcisi YENGEÇ: Ay: Hislerin temsilcisi ASLAN: Güneş: Üstün gücün temsilcisi BAŞAK: Merküri: Zeka, Hareket temsilcisi TERAZİ: Venüs: Güzellik, Sevgi, ve Güzel Saatlar temsilcisi AKREP: Pluton: Yeni Şartlar temsilcisi Mars: Cazibe, Savaş...
  4. Atatürk (noel yıldızı) Çiçeği

Atatürk (noel yıldızı) Çiçeği

atatürkün çiçeği noel yıldızı atatürk çiçegi atatürk çiçeğinin özellikleri çiçeği Benim annem evini tamamen bir çiçek bahçesine çevirmiş durumda.Annemlere gittiğim zaman sanki botanik bahçeye gitmiş gibi oluyor.Yada bir seranın içinde olduğumu farz ediyorum:DMaşşallah annemde çiçek konusunda yok yok...Özellikle de çok sevdiği bir Atatürk çiçeği vardı.Babam onu iş yerinde bir güzel yetiştirmiş...

Sayfayı Paylaş