gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

Yıldızlar infilak etmeden parlak ışık yayıyor

Konu, 'Kader Rüya Kozmik Gizli İlimler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Lynx (vaşak) galaksisinde yer alan bir yıldızın 2006'da infilak ederek parçalanmasından iki yıl önce kısa bir süre çok parlak ışık yaydığı tespit edildi. Avrupalı, Japon ve Çinli astrofizikçilerden oluşan ekibin gözleminde, yaşamının sonuna gelen bir yıldızın infilak edeceğini önceden işaret etmesi ilk kez belirlendi.

Süpernova haline gelen bu yıldızlar, kısa bir süre gökyüzünün en parlak cismi oluyor.

Araştırmacılarının bu gözleme katıldığı Avrupa Atom Enerjisi Komisyonu'nun (CEA) açıklamasına göre, bu işaret gökbilimcilere, yıldızların infilak ederek parçalanmasını gözlemleme olanağı sunuyor.

Çalışmalarını Nature dergisinde de yayımlayan bilimadamları, SN2006jc adı verilen yıldızın en şiddetli yıldız patlamalarıyla kıyaslanabilecek azami parlaklığa ulaştığını ve bunun Güneş'in bir milyar katı olarak tanımlanabileceğini kaydetti.

Bilimadamları, patlayan yıldızın Güneş'in kitlesinin 15-25 katı olduğunu ve sadece karbon ve oksijenden oluştuğunu, helyum açısından zengin bir yerin içinde yer aldığını da belirtti.

Yıldızlar infilak etmeden parlak ışık yayıyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yıldız Tilbe - Ay Işığında

Yıldız Tilbe - Ay Işığında

Ben seni gördüm aşık oldum Gönlümü verdim aşık oldum Tez geldi hicran ayrıldık hemen Ay ışığında ay ışığında Olmasa hasret gülsün muhabbet ay ışığında Gene gel bize durak yüz yüze Ay ışığında ay ışığında
  2. Yazıdan parlak ışık geçirme resimli anlatım[ Photoshop

Yazıdan parlak ışık geçirme resimli anlatım[ Photoshop

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  3. Mavi-yeşil parlak ışıklar şaşırttı!

Mavi-yeşil parlak ışıklar şaşırttı!

. Satürn'de gizemli ışıklar Mavi-yeşil parlak ışıklar şaşırttı! Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesine (NASA) ait Cassini uzay aracının, Satürn gezegeninin etrafında tespit ettiği parlak mavi-yeşil parlak ışıklar bilim adamlarını şaşırttı. NASA'nın Avrupa Uzay Ajansı (ESA) ve İtalyan uzay kurumuyla ortaklaşa yürüttüğü Cassini-Huygens projesiyle Satürn'ün kuzey kutup bölgesinde tespit...
  4. Ölürken Parlak Işık Görülür mü?

Ölürken Parlak Işık Görülür mü?

ölürken allah diyen bebek melekler görünür mü melekler görünürmü gözükürmü gözle görülür mü Bilmem içinizde varmı ama ben bu tür olaylara fazla meraklı olduğumdan zaman zaman böyle konuların içerdiği kitapları yada belgeselleri fazla seyrederim. En ilgimi çeken olaylardan biride ölüm anı ve bazı kişilerin o an yaşadığı tecrübeler çoğu kişinin ortak ifade ettikleri bir olay var oda ölüm anında...
  5. Simli parlak hareketli yıldız gifleri

Simli parlak hareketli yıldız gifleri

hareketli yıldız gifleri hareketli yıldız resimleri simli gifleri İmzalarınız için bu gifler ideal.Yıldızları seviyorsanız eğer bunlar sizin için meleklerim....

Sayfayı Paylaş