gebe
  1. *GüMüŞ*

*GüMüŞ* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Yılın Doktoru Bir Kadın

Konu, 'Kadın Haberleri' kısmında *GüMüŞ* tarafından paylaşıldı.

Sultanbeyli’nin Sağlık Grup Başkanlığı'nda bulaşıcı hastalıklar hekimi olan Dr. Zeynep Yılmaz, 0-1 yaş grubunda kendileri için koyulan 6 bin 192 çocuk aşılama sayısını, 6 bin 500'ün üzerine çıkartmayı başardı.
    Sağlık Bakanlığı aşı kampanyalarında kapı kapı dolaşıp çocukları aşılayan Dr. Zeynep Yılmaz’ı, İstanbul'da yılın doktoru seçti. İstanbul’un en çok göç alan bölgelerinden biri olan Sultanbeyli’nin Sağlık Grup Başkanlığı'nda bulaşıcı hastalıklar hekimi olan Dr. Zeynep Yılmaz, 0-1 yaş grubunda kendileri için koyulan 6 bin 192 çocuk aşılama sayısını, 6 bin 500'ün üzerine çıkartmayı başardı.

Sağlık Bakanlığı tarafından 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle Türkiye genelinde her ilde seçilen yılın doktorları, ödüllerini Ankara'da düzenlenen bir törenle aldı. İstanbul genelinde her ilçeden bir doktora ödül verildi.

Ancak, Ankara'daki törene ödül almak üzere 32 doktoru temsilen Dr. Zeynep Yılmaz katıldı. Yılmaz'ı diğer doktorlardan ayıran özellik, İstanbul genelinde az personelle en fazla aşılama oranına ulaşma başarısı oldu.

İstanbul Sultanbeyli'de bulaşıcı hastalıklar hekimi olarak görev yapan Yılmaz, 0-1 yaş grubunda kendileri için koyulan 6 bin 192 çocuk aşılama sayısını 6 bin 500'ün üzerine çıkartmayı başardı. "Bu sadece benim değil ekip arkadaşlarımın da başarısı" diye konuşan Yılmaz "İstanbul'un göbeğinde hâlâ batıl inançlarla çocuğuna aşı yaptırmayan insanlar var, işimiz çok zor" dedi.

Sabah

2. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Yılın Doktoru Bir Kadın
    tabrik ediyorum valla,paylasim icin sagol canim

3. *jellibon*

*jellibon* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    36
    Ödül Puanları:
    48

emeğine sağlık canım paylaşımın için teşekkürler

4. gökçe

gökçe Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Bir kadın ve sağlık çalışanı olarak gurur duydum. Kutlarım..

Emeğine sağlık..

5. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83
    saol zeynom paylaşım için

Yılın Doktoru Bir Kadın konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Gebe bir kadın hangi durumlarda derhal doktora danışmalıdır?

Gebe bir kadın hangi durumlarda derhal doktora danışmalıdır?

Gebelikte hiçbir sorun olmasa da kesinlikle sağlık kontrolü gerekir. Gebelik süresinde ciddi sağlık problemlerine yol açabilecek bazı özel durumlar olabilir. Aşağıda altı madde altında toplanan şikayetlerden birisi ile karşılaştığınızda bu durumu gebeliğinizi takip eden doktora mutlaka iletin. 1. Gebeliğin son aylarında görülen baş ağrısı, tansiyon yüksekliği ile ilgili önemli bir belirti...
  2. ABD'de bir kadın aynı evde 25 yıldır 3 kardeşinin cesediyle yaşıyor

ABD'de bir kadın aynı evde 25 yıldır 3 kardeşinin cesediyle yaşıyor

ABD'de 90 yaşında bir kadın, evde 3 kardeşin cesetleriyle birlikte yaşarken bulundu. Polis, Chicago'nun banliyösü Evanston'daki eve dün yapılan aramada bulunan ve kimliği açıklanmayan kadının hastaneye kaldırıldığını, cesetlerin sahibi kardeşlerden birinin 1980'lerin başında öldüğünün sanıldığını bildirdi. 3 kardeşin kimliklerinin sırasıyla Anita Bernstorff, Frank Bernstorff ve Elaine...
  3. tek bir doktora güvenmeyin lütfen!

tek bir doktora güvenmeyin lütfen!

Slm kızlar bilen arkadaşlarım var ben iki yıldır bebeğim olsun diye uğraşıyorum sabit sürekli gittiğim doktor var rahim filmi hariç tüm testler yapıldı eşim de yaptırdı eşime sizin sonuçlar güzel dedi benimse prolaktinim yüksek çıktı ilaç verdi ve düştü bu ay yine adetim gecikti sonra regl oldum ben yine prolaktinden şüphelenip adetimin 3. gün test yaptırmak için bana daha yakın başka bir...
  4. Aşılama Konusunda Danışabileceğiniz Bir Doktor

Aşılama Konusunda Danışabileceğiniz Bir Doktor

aşılama yapan hastaneler istanbul Merhaba; Aşılama Konusunda kısa zamanda sorularınıza cevap bulabileceğiniz bir adres önereceğim; Link Aşağıdadır; Danışma Formu: Aşılama ve Tüp Bebek
  5. Kadın- Erkek doktor ayırımınız varmı?

Kadın- Erkek doktor ayırımınız varmı?

Doktor seçimi Kadın doğum Selam kızlar, Doktorunuzu seçerken kadın olmasına özen gösterdiniz mi? Ben açıkçası kendimi kadın doktorda daha rahat hissederim diye bayan seçtim Ama bir çok arkadaşım erkek doktorların daha başarılı olduğunu dile getiriyorlar siz ne düşünüyorsunuz?

Sayfayı Paylaş