Yılın İş Kadını - Arzuhan Doğan Yalçındağ

Bilge Gökçen

Yeni Üye
Üye
Yılın İş Kadını - Arzuhan Doğan Yalçındağ
TÜSİAD Başkanı ve Doğan TV İcra Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, CNBC-e tarafından ’yılın iş kadını’ seçildi.

’Yılın girişimcisi’ ödülü alan Pegasus Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı, "Başlangıçta bizi gören ’hadi be sen de’ diyordu, şimdi ’eyvah’ diyorlar" sözleriyle geldikleri aşamayı vurguladı.

’CNBC-e İş Dünyasının En İyileri Ödülleri’, Doğuş Otomotion’da düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Törende Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Başkanı ve Doğan TV İcra Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ ’Yılın İşkadını’, Pegasus Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı ’Yılın Girişimcisi’ ödülünü aldı. Arçelik ’Yılın İhracatçısı’, Türk Telekom ’Yılın Markası’, Konya Şeker ’Yılın Yenilikçisi’, Koç Holding ’Sosyal Sorumluluk’, Boydak Grubu ’Anadolu’da İstihdam Yaratanlar’, Şişe Cam ’Çevre’ ödülüne layık görüldü.

4629000.jpg

DOĞRU YOLDAYIZ: Ödülünü, Sanayi Bakanı Zafer Çağlayan ile TOBB Başkanı Rifat
Hisarcıklıoğlu’ndan alan Arzuhan Doğan Yalçındağ, "İDE ödülleri Türkiye’de ağırlığı olan kurumsallaşmış bir ödül, bir misyon diyorum ve bunu almaktan çok mutluyum" dedi. ’Yılın Girişimcisi’ ödülünü Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk’in elinden alan Ali Sabancı ise "Yola çıktığımızda o zaman bize ’hadi be sende!’ diyorlardı. Şimdi ’Eyvah!’ diyorlar... Biz doğru yoldayız" diye konuştu.

ÖZÜR DİLEMEYECEĞİM: Şişe Cam’ın ödülünü Türkiye İş Bankası ve Şişe ve Cam Fabrikaları Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Ahmet Kırman, "Çevreye vermediğimiz rahatsızlık nedeniyle özür dilemeyeceğim! Bu konuda İş Bankası ve ’Şişe Cam Fabrikaları Türkiye için çevreyi koruyacak, en öncelikli tetbirleri alacağı temennisini ve niyetimizi sizinle paylaşmak istiyorum" dedi.

SOSYAL SORUMLULUK ÖDÜLÜ KOÇ’A: ’Yılın İhracatçısı’ ödülünü Arçelik adına Koç Holding Dayanıklı Tüketim Malları Grubu Başkanı Aka Gündüz Özdemir, Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk’in elinden aldı. ’Anadolu’da İstihdam Yaratanlar’ dalında ödüle değer görülen Boydak Grubu’nun ödülü Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Boydak’a, Doğuş Yayın Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Erman Yerdelen tarafından verildi. Türk Telekom’un ödülünü ise Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür Poul Doany’e Doğuş Yayın Grubu CEO’su Cem Aydın verdi. ’Yılın Yenilikçisi Konya Şeker’in ödülünü Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk, Microsoft Türkiye’nin Genel Müdürü Çağlayan Arkan’dan aldı. ’Sosyal Sorumluluk’ ödülü Koç Holding’in Kurumsal İletişim Koordinatörü Oya Ünlü’ye verildi.

Hürriyet

Geri