gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    964
    Ödül Puanları:
    113

Yılmaz Erdoğan - Bu Bahar Aşka Hazır

Konu, 'Y-Z Harfli Şarkılar' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

Her yağış bir başka kalkışmaya gönüllü Ve kim neye erse bu geçişte Bir tomurcuk bir gözyaşı mutluluk işte
    Her bahar arifesinde korkulu bir kimsesiz gecenin
    Aklım elim yüreğim kirişte hep biraz korku biraz yalan telefon
    seslerinde.....
    Ya yine boş koridor islaklığıysa ve beton efesi
    Bütün fakir çocukluklarda....
    Ama herşey sırasını beklerken
    Mukaddes bir kuytuda
    Senden umut kesenin hüzün kesesinde bir yavru
    Herhangi bir anne kadar kanguru
    İşte bahar işte sevda işte tomurcuk bir bakıma
    Ağzım mavi ıslaklığının uçurumunda
    Rüyayla gerçeğin arasında
    Hep iyinin aşkın tarafında
    ve
    Değmediğim yerin kalmayıncaya
    Bu bahar sonsuza tomurcuklanmaya
    Ben sana sen çatlak bir anadoluyu kucaklamaya
    Bu bahar aşk için hazır
    Hazır vazgeçmeye
    adının bile baş harflerinden
    Kayıtsız bir sarhoşluğun her gün erkenden sabah oluşundan
    Her şeyi biraz şakalaştıran bakışından
    Şakadan başka izahı olmayan bu kalp ağrısından
    ve
    bahanesi bir yürek bir et
    bir bedenin içine girmek!
    Hazır bu bahar
    Akılsız! bir yeşermenin şahane hasadına
    Hazır Nur topu bir yaşama sevincini kundaklamaya....
    Unutma baharda çiçek olan
    Meyvedir yaza....
    Bu erik tanesi bu şakacı bahar çiçeği
    Her dem taze kalsa...

Şiir: Yılmaz Erdoğan
    Müzik: Sezen Aksu

Yılmaz Erdoğan - Bu Bahar Aşka Hazır konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yılmaz Erdoğan

Yılmaz Erdoğan

yılmaz erdoğanın belçime yazdığı şiir Yılmaz Erdoğan, 1967, Hakkari. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara´da tamamladı. İTÜ İnşaat Mühendisliğini kazandı fakat ağır basan tiyatro tutkusu eğitimini yarıda bırakmasına neden oldu.Tiyatroya Ferhan Şensoy´un 'Nöbetçi Tiyatrosu'nda başladı, daha sonra Levent Kırca´nın 'Olacak O Kadar' adlı televizyon programında başyazar olarak görev yaptı. TRT´de...
  2. Yılmaz Erdoğan - Sevebilme İhtimali

Yılmaz Erdoğan - Sevebilme İhtimali

Soğuk ve şehirlerarası otobüslerde vazgeçtim çocuk olmaktan Ve beslenme çantamda otlu peynir kokusuydu babam... Ben seninle bir gün Veyselkarani'de haşlama yeme ihtimalini sevdim. İlkokulun silgi kokan, tebeşir lekeli yıllarında Ankara'da karbonmonoksit sonbaharlar yaşanırdı o zaman özlemeye başladım herkesi... Ve bu hasret öyle uzun sürdü ki, adam gibi hasretleri özlemeye başladım...
  3. Yılmaz Erdoğan - Ben Yandım

Yılmaz Erdoğan - Ben Yandım

Hangi dilde ağlıyorsa insan İşte ana dilidir ayrılmanın Her sokağa şifa niyetine bir açlık Güzereş kardaşlık bilinen en büyük uzakiık Hep acıların kuranderinde sevgili bir yoksulluk Kitaplann arasında dolanmış ve sahte fikirlerle dolandırılmış donatılmış aklanmış yeşermiş Ve gri demirii bir yatılı okulda uzun uzun Kimsesiz kimsesiz ağlamış Uykusunda adın çağırmış Nöbetlerde edebiyat...
  4. Yılmaz Erdoğan ve ailesi

Yılmaz Erdoğan ve ailesi

yılmaz erdoğan, ailesi, eşi, karısı, kızı, resimleri ve haberleri burada arkadaşlar. Geçtiğimiz pazar günü oy verdikten sonra, ailesi ile birlikte güzel havanın tadını çıkartan bir diğer ünlü isim de Yılmaz Erdoğan... Ünlü sanatçı, eşi ve kızı ile birlikte güzel havanın tadını bakın nasıl çıkartmış Melek'lerim:) Yılmaz Erdoğan, pazar günü öğle saatlerinde kızı Berfin ve eşi Belçim...
  5. Yılmaz Erdoğan Taichi Yapıyor

Yılmaz Erdoğan Taichi Yapıyor

yılmaz erdoğan yılmaz erdoğan haberleri beren saat gergedanın son şiiri monica bellucci 2011 ile ilgili bilgiler burada melekler. Monica Bellucci'nin başrol oyuncusu olduğu Gergedanın Son Şiiri ülkemizde çekilmeye devam ediyor melekler :) Çekimlerine Sarıyer'in Garipçe köyünde devam edilen Gergedanın Son Şiiri filminde bildiğiniz üzere Yılmaz Erdoğan ve Beren Saat te rol alıyor. Dizi setinde...

Sayfayı Paylaş