gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Yilmaz GÜney Ve Rutkay Azİz Benİm Sayemde ŞÖhret Oldular!” Pekİ Kİm Bu İddİanin Sahİb

Konu, 'Magazin' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Türk sinemasına damgasını vuran aktörlerden Fikret Hakan kırk yıllık sırrını açıkladı. Ünlü aktör, Yılmaz Güney ve Rutkay Aziz için, 'Benim sayemde şöhret oldular' dedi Sanatının 57'inci yılını Kartallar Yüksek Uçar adlı dizi ile taçlandıran usta aktör Fikret Hakan yaşam felsefesinin 'İyi kadını ve iyi rolü bulduğun zaman kaçırmayacaksın' üzerine kurulu olduğunu söyledi. Hayatımda üç dört kez böyle hatalar yaptım ve rollerimi başkalarına kaptırdım diyen aktör 42 yıllık sırrını anlattı.

Fikret Hakan '1965'te 'Ben Öldükçe Yaşarım' filmindeki başrol bana teklif edildi. Kendi yerime Yılmaz Güney'i önerdim. “O düztabanla bu film olmaz” dediler, ısrarlarım sonucu Yılmaz Güney kadroya dahil oldu. Şöhreti yakaladı, Altın Portakal Ödülü'nü aldı. Fakat bana bir teşekkürü bile çok gördü' dedi.

Usta oyuncunun “Sayemde şöhret oldu” dediği diğer isim ise Rutkay Aziz. TRT için 1989'da çekilen ve başrol oynaması için teklif götürülen Hakan, “Ben rolü kabul etmedim, benim yerime Rutkay Aziz'i almışlar. Rutkay, bu diziyle yıldız oldu” diyerek pişmanlığını dile getirdi.

Yilmaz GÜney Ve Rutkay Azİz Benİm Sayemde ŞÖhret Oldular!” Pekİ Kİm Bu İddİanin Sahİb konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sanatçı halkın malıdır kimse onun sahibi değildir!” peki kim bu

Sanatçı halkın malıdır kimse onun sahibi değildir!” peki kim bu

P { margin: 0px; } Türk Pop müziğinin ünlü sesi Şahsenem, Nevşehir'deki konserinde üçüncü evliliğe hazırlandığını açıkladı. Konser sırasında erkekler için 'Vahşi' ifadesini kullanan güzel sanatçı, yuhalanmasının ardından erkek hayranlarının gönlünü almayı başardı. Şahsenem, "Burada evlenebileceğim bir aday bulurum belki kısmet. Bu aralar biri bana evlenme teklif ediyor. Ben iki defa...
  2. buda benim sayfam olsun

buda benim sayfam olsun

benim sayfam zeka oyunları benim sayfam oyun
  3. Rutkay Aziz Kimdir?

Rutkay Aziz Kimdir?

Aziz Rutkay kimdir, Aziz Rutkay, hayatı, biyografisi, yaşantısı hakkında detaylı bilgi alalım arkadaşlar. Avrupa yakası adlı dizi ile çok yakından tanıdığımız Rutkay Aziz'in hayatı sizlerle melekler. Gerçek Adı : Aziz Rutkay Doğum Yeri : İstanbul Doğum Tarihi : 1947 Eğitimi : Lisans 1947 yılında İstanbul' da doğmuştur. Asıl adı Aziz Rutkay' dır. Avusturya Lisesi'nde soyadları...

Sayfayı Paylaş