gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Yitik (kayıp)

Konu, 'V-Y' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

Bir yerde yitik bir şey bulup onu almak insanın elinin altında bulunanlardan kazanacağı nefisşeylere, tabiatına uygun beklentilere, mübarek bir çocuğa yahut beklenmeden meydana çıkacak mirasa delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Telef Etmek.)Rüyada bir yerde bir yitik bulup kaldirmak, görenin kazanacagi nefis ve tabiatina uygun seylere veya mübarek bir çocuga yahut beklemeksizin meydana çikacak bir mirasa isarettir.

Yitik (kayıp) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yitik Aşk(ın) İzinde

Yitik Aşk(ın) İzinde

Yüreğe giden yolları ve patikaları dikenliklere çeviren çağın, yüzyılın, ortamın çocuklarına varmak adına yalnızlaşıyor, beşinci mevsime yönelenlerin düşüne karışıyorum. Göğünde yıldız olmayan gecelerin içinden kopup gelen mektuplara, zor bir şehirden cevaplar yazıyorum: Onca kirliliğe, gürültüye, bilgi diye sunulan dolgu malzemelerine, yabancılaşmaya, incelmiş duyguların kıpırdanmalarına...
  2. Göz kayıpları..

Göz kayıpları..

Yaralanma, tümörler veya başka göz hastalıkları, göziçi dokuların boşaltılması veya gözün tamamen alınmasını gerektirebilir. Bu, psikolojik açıdan alışılması zor bir durumdur. Diğer gözle eş renk ve büyüklükte uyumlu hareket edebilen yapay bir göz (proaaa) bu durumu kolaylaştırabilir. Günümüzde yıllar önce gözü alınan hastalara dahi hareketli göz proaaaleri uygulanabilmektedir. Genel bir kural...
  3. Hasretim kayıp.. Cümlelerim kayıp

Hasretim kayıp.. Cümlelerim kayıp

. yazamıyorum artık…cümlelerimin devamı gelmiyor ve sen gelmiyorsun ! ! cümleler kayıp ! … konuşamıyorum artık.. dilim lal olmuş.. sus pus duygularım… ! kalemim kırık kalbim kayıp ! … söyleyemiyorum şarkıları bağıra bağıra..! Sesim çıkmıyor.. sen giderken çok çıktı.. –dön- dedim ve sen duymadın ! ! dönüşler yasak ! …uyuyamıyorum artık.. yatağım sensiz buz gibi bu...
  4. Yitik Aşklar Koleksiyoncusu

Yitik Aşklar Koleksiyoncusu

. Fotograf dükkanındaki sıradan günlerden biriydi.Acele bir işi oldugu için dükkanı çıraga bırakıp dükkandan çıkmak için kapıya yönelmisti genç adam. Nasıl olduysa o anda kapıdan girmek üzere olan genç bir kızı fark etmemisti. Genç kızda elinde tuttugu notu incelediginden ikisi de bir birinin farkında degildi ve çok siddetli olmayan bir biçimde çarpıstılar. Önce genç kız “pardon” dedi ve yere...
  5. ŞANLIURFA- kayıp

ŞANLIURFA- kayıp

Alinan bilgiye göre, bir seramik fabrikasinda işçi olarak çalişan Kemal Şihanli'nin tek çocuğu 2 yaşindaki Uğur Samet, 5 gün önce Bağlarbaşi Mahallesi'ndeki evlerine misafirliğe gelen komşularinin çocuklariyla oynamak için kapinin önüne çikti. Bir süre sonra çocuğunun evin önünde olmadiğini fark eden anne, eşine haber verdi. Uğur Samet'i bulmak için mahallede ve çevrede araştirma...

Sayfayı Paylaş