Yoğurdun Cilde Faydası yoğurt maskesi

ÇűЯűк V¡Şηε

Yeni Üye
Üye
Yoğurdun Cilde Faydası yoğurt maskesi

yoğurt maskesi.jpg

Yoğurt, herkesin dolabın da bulunan bu mucizevi besinin faydaları saymakla bitmiyor. Kemik sağlığı için önemli olan yoğurt mineral bakımından zengin olması ile birlikte sindirim problemlerine de iyi geliyor. Tabi bir yoğurdun faydasını görmek için organik olması gerekmektedir. Bu yüzden mümkün olduğunca yoğurdu ya evinizde mayalayın yada organik olanını alın.

Protein, kalsiyum, D vitamini ve probiyotikler (sindirime yardımcı sağlıklı bakteriler) ile doludur, yoğurt . Aynı zamanda, cildinize yönelik olarak güzellikteki harikaları da yaratır. Yoğurt, ölü cilt hücrelerini eriten bir alfa hidroksi asit olan laktik asit içerir . Bu nazik eksfoliasyon, yalnızca doğal bir parıltı oluşturmaya veçatlamaları önlemenin yanı sıra, çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü azaltmaya yardımcı olur. Cilde topikal olarak uygulandığında, kadifemsi bir cilde sahip olmakla kalmazsınız . Yoğurt , nemlendirmeye, akne ile mücadeleye, erken yaşlanmayı önlemeye, güneş ışınlarını engellemeye ve renk değişikliğini azaltmaya yardımcı olacaktır. .

İyi bir prebiyotik olan yoğurt sadece genel sağlığa değil cilt sağlığına da iyi gelmektedir. Bayanların çoğu cilt bakımı yaparken mutlaka yoğurt kullanır. Cildi yenileme özelliği bulunan yoğurt cilt kırışıklıklarına,cilt lekelerine ve kuru ciltleri nemlendirme de ço başarılı. Peki yoğurt maskesi nasıl yapılır ? Sevgili hanımlar malzemeler evinizde mutlaka vardır . Yapılışı pratik olan yoğurt maskesinin tarifini verelim..

Malzemeler

Limon
Karbonat
Yoğur

Yapılışı

Hanımlar 1 yemek kaşığı yoğuru bir kaseye alıyoruz .Daha sonra üzerine 1 çay kaşığı karbonat ekliyoruz. Ardından bir kaç damla limon suyu eklediğimiz malzememizi karıştırıyoruz. Karışımı temiz cildimize uyguluyoruz. Kurumaya yakın pleeng yapar gibi parmak uçlarımızla yavaş hareketlerle maskeyi çıkarıyoruz. Daha sonra ılık su ile cildimizi yıkıyoruz. Sevgili hanımlar cildinde leke olanalr bu maskenin çok etkili olduğunu belirtelim. Haftada bir uygulayarak bu işlemden olumlu sonuçlar alabilrisiniz..

Vallahi cilde faydasını bilmiyorum da bizim buralarda köylü pazarı var adamların koyunları var yahu bi yoğurt getiriyorlar inanılır gibi değil üstünde bir karış yağı var haricen yanık gibide tadı var. Bu yoğurdu dolapta 20 günde bekletsen üstünde küflenme ve tadında değişiklik olmuyor. En fazla daha ekşileşiyor sonra onu bi ayran yapıyon peh peh peeeeeeh :D:D CAnım çekti beee simitle iyi gider cumaları :D:D

Valla halis muhlis köy yoğurdunu özledik. Özel dostlar camış yoğurdu getirdiğin de keyfimize diyecek yok. Bazen kendim evde mayalıyorum. Ama çoğunlukla tire sütün yoğurdunu tüketiyorum. Köy yoğurduna yakın bir tadı var .Diğer markaların yoğurdunu kesinlike tüketmiyorum. Yoğurdu hem sağlığım açısından yiyor hemde cildime maske yapıyorum. Yoğurt maskesi ten rengimi açıyor,lekeleri gideriyor ve sivilcelenmeyi önlüyor. Bunların dışın da balla maskesini yapıyorum o zaman da cildim harika bir şekilde nemleniyor. Herkese yoğurt maskesini öneriyorum

Oy amman amman amannnn burası Adıyamannnn alem düşman kesilirr Sadminim Sizde yoğurt yediğim zaman :hede: Benim kaymaklı yoğurdum Elif sadminim onun tadını dünyaya değişmem :utan:

Allah bağışlasın Elifimi ikimize de yeter sadminim . Bu arada bir gün sizde kaldığım dönemde koyun yoğurdunu dolaptan çıkarmış hem yemiş hemde etrafa saçmıştı Bir uyandıkki mutfak yoğurda bulanmış hahahaha sabah sabah yoğurt operasyonu yapmıştık. Cadı o zaman minnak bir şeydi .

Geri