gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.223
    Ödül Puanları:
    113

Yoğurt Tatlısı

Konu, 'Tatlılar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Malzemeler 3 yumurta
    Süslemek için: 3 çorba kaşığı hindistan cevizi
    3 çay bardağı toz şeker
    1 çay kaşığı karbonat
    3 çay bardağı yoğurt
    3 çay bardağı irmik
    1 limonun kabuğunun rendesi
    1 kahve fincanı margarin
    Şurup için: 3 su bardağı toz şeker, 4 su bardağı su, yarım limon suyu

Yapılışı

Malzemeleri karıştırın. Orta ısılı fırında 20-30 dakika pişirin. Fırından alıp çatal ucuyla bir kaç yerinden delin. Şurubu hazırlayın. Sıcak şurubu tatlının üzerine gezdirerek dökün. Hindistan cevizi ile süsleyip servis yapın. Afiyet olsun!..

2. Saharalı

Saharalı Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    inşallah tutturabilirim

Yoğurt Tatlısı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yoğurt

Yoğurt

rüyada yayla çorbası görmek rüyada yoğurt çorbası görmek içmek yoğurtlu çorba ayran Taze ve yağı alınmamış yoğurt güzel ve hayırlı rızka, uzun ömre ve ahlak güzelliğine; Yağı alınmış ekşi yoğurt haram mala, bundan hoşlanan kimse için yararlı rızka; Yaz mevsimi ayran içmek ferahlık ve çabuk elde edilecek rızka ve sevindirici gelişmelere,, kışın içmek darlık ve sıkıntıya; Yoğurdun kurusu ve her...
  2. yoğurt

yoğurt

Yoğurt günlük olarak evde yapılır. l Süzülen süt ateşe konur. l Süt kabın içinde kabarınca, bir kaşıkla karıştırılarak 5 dakika daha ateşte tutulur. l Süt elimizin dayanabileceği sıcaklığa kadar ılındıktan sonra bir kaşık yoğurt sütün içine katılır. l Kabın üzeri örtülerek yaklaşık 6 saat oda sıcaklığında bekletilir. l Yoğurt bir gün buzdolabında bekletildikten sonra...
  3. Revani (yoğurt tatlısı)

Revani (yoğurt tatlısı)

yogurtlu revani yoğurtlu revani tatlısı yoğurtlu tarifi tatlısı tarifi videolu Eveeeet meleklerim kimileri bu tatlıya revani kimileride yoğurt tatlısı diyolar...ben bu tatlıyı sık sık yapıyorum ve muhteşem oluyo..yani düşünün kayınvalidem bile bayıldı :meçhul: MALZEMELER 3 yumurta 1 çay bardağı şeker 3 çay bardağı yoğurt 1 çay bardağı sıvı yağ 3 çay bardağı un 3 çay bardağı irmik 2 paket...
  4. İrmikli yoğurt tatlısı tarifi resimli anlatım

İrmikli yoğurt tatlısı tarifi resimli anlatım

irmikli yoğurt tatlısı tarifini resimli anlatım ile birlikte sunabilir misiniz? Bu tatlıyı yapmak istiyorum ama bilgi sahibi değilim, yardım lütfennnn...
  5. Beyaz Çikolatalı Yoğurt Tatlısı Nasıl Yapılır...Tarifi...

Beyaz Çikolatalı Yoğurt Tatlısı Nasıl Yapılır...Tarifi...

Beyaz Çikolatalı Yoğurt Tatlısı Beyaz Çikolatalı Yoğurt Tatlısı Tarifi Bence hem pratik hemde lezzetli görünen bu tatlıyı denemenizi öneririm...Bu da Oktay Usta tariflerinden sizler için paylaşıyorum...Hadi bakalım bayanlar denemeye hazırmısınız?? Misafirleriniz de gelecekse tam vaktidir...İşte size sade yoğurt tatlısı tarifi de burada... Beyaz Çikolatalı Yoğurt Tatlısı Gerekli...

Sayfayı Paylaş