gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Yoğurtla yağlarınızı yakmaya ne dersiniz?

Konu, 'Diyet - Sağlıklı Beslenme' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Sofralarımızdan asla eksik etmememiz besi maddelerinden biride kuşkusuz süt ürünlerinden olan yoğurt.. Yoğurdun birçok faydası olduğunu biliyordumda inanın yağ yaktığını yeni duydum ve hemen sizlerle paylaşmak istedim hanımlar.

Çünkü genelde ortak bir derdimiz var ki biz hanımların oda yağlarımız ne yazıkki:) Bakın yoğurt nasıl yağ yakıyormuş şimdi sizlerinde çok şaşıracağına eminim ve bir an önce uygulamaya geçeceğinden hanımların hiç şüphem yok:tik:

Diyetlerine yağsız yoğurt ekleyenler yüzde 22 daha fazla kilo kaybediyor. Göbekteki yağların yüzde 81'i de yoğurtla eriyor.

Göbeğini hızla eritmek isteyenler, bol bol yağsız yoğurt yesin! ABD'de yapılan bir araştırmada, düşük kalorili rejimlerine yoğurt seçeneğini ekleyen ve günde üç öğün yağsız yoğurt yiyen aşırı kiloluların, yoğurtsuz bir diyet uygulayanlara oranla yüzde 22 daha fazla kilo verdikleri ve yüzde 61 daha fazla yağ yaktıkları tespit edildi. Yoğurt yiyenlerin ayrıca, karın bölgelerinde yüzde 81 daha fazla yağ yaktıkları ortaya çıktı.

Tennessee Üniversitesi'ndeki araştırmaya katılanlardan Dr. Michael Zemel, yoğurt yiyenlerin hem ortalama yedi kilo olan zayıflama seviyesinden daha fazla inceldiklerini hem de kaslarını diğerlerinden iki kat fazla koruduklarını belirtti.

Dr. Zemel, kas kütlesini korumanın diyet yapanlarda önemli bir konu olduğunu belirterek, "Önemli olan yağ yakmak, kas değil. Kaslar kalori yakmaya yardımcı oluyor, ancak kilo verirken kas kütlesi de kaybediliyor. Buna en iyi çözüm, kalsiyum ve protein ağırlıklı bir diyet, yani yoğurt" diye konuştu. Araştırma Uluslararası Obezite Dergisi'nin nisan sayısında yayımlanacak.
    Bu arada Japonya'da yapılan araştırmalar da, yoğurdun nefes kokusunu giderdiğini, diş taşı ve diş eti iltihaplarını doğal yollardan önlediğini ortaya koydu. Altı hafta boyunca günde bir porsiyon yoğurt yiyenlerin yüzde 80'inde, nefes kokusuna yol açan hidrojen sülfit düzeyi azaldı

2. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    Yoğurdu pek yemem..Artık sofradan eksik etmem

3. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83
    Ben hep yoğurt yiyorum hatta ekmek yemediğim için iftarda çorba içiyorum ardından yoğurt:D

Yoğurtla yağlarınızı yakmaya ne dersiniz? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Biber Yoğurtlama

Biber Yoğurtlama

kırmızı biber yoğurtlaması Malzemeler 1 kilo çarliston biber 2 Adet yumurta 2-3 kaşık mayonez Yeteri kadar yoğurt Tuz Ayçiçek veya Tereyağı Kırmızı biber 2-3 diş sarmısak Yapilis Tarifi Biberleri ayıklayıp temizledikten sonra cok ince halka seklinde doğrayın. Bir tavada yağı kızdırıp içine biberleri dökün ve penbeleşinceye kadar kavurun. Pembeleşen biberlerin üzerine yumurtaları kırıp iki...
  2. deri nedir??

deri nedir??

Vücudumuzun en büyük organı olan deri; dokunma organıdır. Kişi dokunmayla; basınç, sıcak, soğuk ve acıyı algılar.Dokunmayla eş seçer. Altderide bulunan sinir uçlarına bağlı duyu cisimciklerinin kimi dokunmayı, kimi basıncı, kimi sıcağı, kimi soğuğu, kimi acıyı alır. Geniş yüzeyi ve büyük duyarlığıyla deri vücudumuzun dış etkilerden korunmasını sağlar. Bu nedenle derinin bakımı ve korunması...
  3. Ne Dersin ?

Ne Dersin ?

Sarılsam şöyle sımsıkı .. İçimi döksem biraz, rahatlarım belki .. Dinler misin beni ? Ağlarsam darılmak yok ama .. Kıyamazsın bilirim, bu seferlik izin ver .. Kalemimin ucuna dizildi cümleler .. Ve orada kaldı .. Tıpkı beynimden süzülüp, dilimin ucuna takılanlar gibi .. Onlar da oraya hapsoldu tarafımdan .. Susmak, kabullenmek sayılır ya bazen .. Susuyorum ben de, "...
  4. Fazla yağlarınızdan ameliyatsız kurtulmaya ne dersiniz?

Fazla yağlarınızdan ameliyatsız kurtulmaya ne dersiniz?

Ahh şu yağlar:) Kimi zaman insanın kendine güvenini bile sarsan moral bozan hayatı zindan eden vücut yağları.. Bazıları bunu takmazken ve bunlarla yaşamaya alışmışken birçok kişi ise hayatını zindan edecek kadar moral bozucu görür bu yağları Son zamanlarda sadece kadınların derdi olmaktan bile çıktı artık bu yağlar.Artık erkeklerde bayağı ciddi anlamda bununla mücadele etmeye başladılar....
  5. Yakını vefat eden bir kimseye ne deriz?

Yakını vefat eden bir kimseye ne deriz?

Yakını vefat eden bir kimseye ne deriz? Selam melekler size sorum, çok basit ama Yakını vefat eden bir kimseye ne deriz?

Sayfayı Paylaş