gebe
  1. Gül Hanım

Gül Hanım Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    17
    Ödül Puanları:
    0

Yoğurtlu Kebap Tarifi

Konu, 'Et Yemekleri' kısmında Gül Hanım tarafından paylaşıldı.

yoğurtlu iskender tarifi yoğurtlu kebap tarifi döner yogurtlu kebab orman kebabı
    Malzemeler:
    300 gr kıyma
    1 adet orta boy soğan
    1 adet yumurta
    1/2 demet maydonoz
    1 tatlı kaşığı kimyon
    1 çay bardağı galeta unu
    2 diş sarımsak
    1 tatlı kaşığı karabiber
    1 çay kaşığı kekik
    sıvı yağ

Sosu ve İç Harcı için:
    Bayat ekmek
    1.5 kase yoğurt
    2 adet domates
    1 tatlı kaşığı domates salçası
    2 çorba kaşığı tereyağı
    yeterince tuz

Yapılışı:
    Soğan ve sarımsakların kabuklarını soydum yıkadım ve rondoda püre haline getirdim.
    Maydonozları ayıklayıp incecik doğradım.
    Kıyma,galetaunu,soğan,yumurta,sarımsak,maydonoz,ki myon,kekik,karabiber ve yeterince tuzu ilave ettim ve yoğurdum.Köftelere şekil verdim.

Teflon tavada sıvı yağı kızdırdım ve orta açık ateşte köftelerin her iki yönünü kızarttım.Kızaran köfteleri,kağıt havlu üzerine aldım ve yağını süzdürdüm.

Bayat ekmekleri küp küp dilimledim ve önceden ısıttığım fırında kızarttım.Kızarmış ekmekleri servis tabaklarına paylaştırdım.
    Bu arada sosu için,domateslerin kabuklarını soydum rondoda salçayı ilave ettim ve püre haline getirdim.Teflon tavada tereyağını erittim üzerine domates püresini ve tuzu ilave ettimorta kısık ateşte pişirdim.Orta koyulukta bir sos hazırladım.

Hazırladığım sostan kızarttığım ekmeklerin üzerine gezdirdim.
    Yoğurdu karıştırma teli ile çırptım.Sos gezdirdiğim ekmeklerin üzerine yoğurt ilave ettim.

Yoğurdun üzerine köfteleri yerleştirdim.Üzerine hazırladığımız sostan gezdirebilirsiniz Garnitür olarak üzerlerine maydonoz yaprakları serpiştirdim.

Afiyet olsun,​

2. gunes ve su

gunes ve su Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    güzel bir tarif denemek lazım

3. ebraryksl

ebraryksl Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    güsel bi yemek görüntü olarakta ii görünüyor

4. berennaz

berennaz Forum Okuru

ben bunu etle de köfteyle de yapıyorum süper oluyor baharatı fazla koyunca tadına doyum olmuyor süper tavsiye ederim arkadaşım emeğine sağlık

5. yagmur33

yagmur33 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
Yoğurtlu Kebap Tarifi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yoğurtlu kebap

Yoğurtlu kebap

1 KG KOYUN KUŞBAŞI ET 2 ADET SOĞAN 3 DOMATES 4 ÇORBA KAŞIĞI YAĞ 3 PİDE 500 GR YOĞURT TUZ VE KARABİBER YAPILIŞI SOĞAN RENDELENİR SUYU ALINIP ETE İLAVE EDİLİR. BİRKAÇ SAAT VEYA BİR GECE BEKLETİLİR. 2 KAŞIK YAĞ İLE ET KAVRULUR. RENDELENMİŞ DOMATES KONUR VE BİRKAÇ KERE KARIŞTIRILIR. SUYU KONUR ETLER YUMUŞAYINCAYA KADAR PİŞİRİLİR. PİDELER ISITILIP...
  2. çingene kebabı tarifi

çingene kebabı tarifi

çingene kebabı çingene kebabı nasıl yapılır çingen 250 GR.İRİ SOĞAN ½ DEMET MAYDONOZ 2 ORTA BOY DOMATES TUZ- KARABİBER- KIRMIZI- BİBER- SUMAK YAPILIŞI Kıymaya biraz su tuz ekleyerek kavurun ve sıvı yağ ekleyin. Kabuğu soyulmuş, küçük doğranmış domatesleri (suyunu sıkın) kıymaya ilave edip ,kısık ateşte domateslerin ezilip suyunu...
  3. köfteden yoğurtlu kebap

köfteden yoğurtlu kebap

yoğurtlu kebap köfteli yoğurtlu kebap köfteli pideli pide tarifi pide Hem kolay hem lezzetli...Deneyin meleklerim çok beğeneceksiniz... Malzemeler: 300 gr. kıyma 1 tane soğan 1 yumurta 1 tutam maydanoz kimyon 1 çay bardağı galeta unu 2 diş sarımsak tuz karabiber kekik sıvıyağ Sosu ve İç harcı İçin: bayat ekmek veya pide 1 kase yoğurt 2 domates 2 diş sarımsak 1 tatlı kaşığı salça 2...
  4. Yoğurtlu meze tarifleri

Yoğurtlu meze tarifleri

yoğurtlu mezeler resimli yoğurt mezeleri tarifleri Merhaba Sevgili Melek'ler, şimdi sizlere ve bu konuda ricada bulunan misafirlerimize yoğurtla yapılan meze tariflerini sunuyoruz ve şimdiden ellerinize sağlık ve afiyeto lsun diyoruz:) Babaganuş mezesi 4 adet ince patlıcan (közlenecek) 1 yemek kaşığı tahin 1 tatlı kaşığı limon suyu 4 yemek kaşığı süzme yoğurt 2 diş sarmısak 1 yemek...
  5. Tas kebabı tarifi

Tas kebabı tarifi

bu konu;tas kebabı nasıl yapılır,tas kebabı malzemeleri nelerdir hakkında bilgiler vermektedir Eşimin en sevdiği yemeklerden biridir tas kebabı..Bayram sofralarının vaz geçilmez etli pilavıdır.Yapılışı ilk başlarda bana zor gelsede şimdi daha pratik olduğumu söyleyebilirim.Pilav ile eti bir arada yemeğe alışkın olabilirsiniz. Ama ikisinin bir arada piştiği mükemmel lezzeti bilmiyorsunuz.Etin...

Sayfayı Paylaş