gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Yoğurtlu Kırmızı Biber Közlemesi Salatası

Konu, 'Mezeler - Ordövrler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

biber közlemesi salatası yoğurtlu biber közlemesi kırmızı biber közlemesi salatası nasıl yapılır

Özellikle et yemeklerinin yanın da görsel sunumu ve enfes tadı ile birlikte güzel bir sunum olan kırmızı biber salatası ile masanızın menüsünü zenginleştirebilir ve misafirlerinize güzel bir ikram da bulunabilirsiniz. Kırmızı biber salatasını daha önce sarmısaklı ve yoğurtlu bir şekil de denemediyseniz bana göre çok şey kaybetmişsinizdir. Bizim evde yemeklerin yanın da ve bilhassa mangal da pişen etin yanın da vazgeçilmez bir lezzet olan kırmızı biber salatasını denemenizi tavsiye ederim. Malzemeleri ve yapılışı oldukça basit ama lezzeti harika olan salatamızın tarifine geçiyorum.

Malzemeler:
    3 adet kırmızı biber
    1 kase yoğurt
    2 diş sarımsak
    2 kaşık zeytin yağı

Hazırlanışı:
    Kırmızı biberlerimizi közleyip kabuklarını soyuyoruz ve ardından iri iri doğruyoruz. Daha sonrasında ise sarımsaklarımızı eziyor ve yoğurdumuza iyice karıştırıyoruz. (sarımsaklı yoğurt yani) Doğranan biberlerimizi yoğurda ekliyor ve iyice karıştırıyoruz. Artık salatamız hazır hale gelmiştir.

karakuzu bunu beğendi.
  2. karakuzu

karakuzu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    476
    Ödül Puanları:
    113
    Yaz günü böyle salata , soguk meze tarzi seyler bide corba yetiyo bana. Öyle sicak sulu yemekler yiyemiyorum:)

Yoğurtlu Kırmızı Biber Közlemesi Salatası konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. yoğurtlu biber çorbası

yoğurtlu biber çorbası

Çorbamızın Malzemeleri 1 küçük kabak 1 küçük salçalık kırmızı biber 1 küçük sarı biber (bulabilirseniz) 1 diş sarımsak 3 yemek kaşığı yoğurt 2 su bardağı sıcak su 1 çorba kaşığı zeytinyağı Deniz tuzuBiber Çorbasının Yapılışı Sebzeleri küçük küpler halinde doğrayın. Doğradığınız sarımsağı zeytinyağında hafifçe pembeleştirin ve sebzeleri katın. Bir kaç dakika sebzeleri karıştırak kavurun ve...
  2. Turşulu kırmızı biber salatası

Turşulu kırmızı biber salatası

Akşam yemekleriniz ,arkadaş toplantılarınız ve partileriniz için hazırlayacağınız çok güzel bir tarif melişler:) Malzemeler 3 adet iri kırmızı biber 3 yemek kaşığı yoğurt 1 yemek kaşığı zeytinyağ 5 adet kornişon turşusu damak tadınıza göre tuz,pul biber,kuru nane Hazırlanışı Biberleri ortadan ikiye bölüp bol suda haşlayın.Kornişon turşularını rendeleyip yoğurtla karıştırın.Üzerine...
  3. Yoğurtlu Arpa Şehriye Salatası

Yoğurtlu Arpa Şehriye Salatası

Malzemeler 1- 1,5 su bardağı arpa şehriye 1 adet havuç 1 su bardağı haşlanmış ya da konserve bezelye Yoğurt Konserve mısır Tuz Hazırlanışı Bir tencerede şehriyeleri haşlamak için suyu kaynatın, kaynayan suya şehriyeleri ilave edin. Yumuşayana kadar haşlayın ve süzün. Derin bir kabın içerisinde yoğurdu karıştırın. Bu aşamada isteğe göre mayonez veya sarımsak ekleyebilirsiniz. Daha...
  4. Paprika Kırmızı Biber Salatası

Paprika Kırmızı Biber Salatası

kırmızı biber salatası nasıl yapılır kırmızı biber salatası tarifi,malzemeleri kış için hazırladığım kırmızı biberleri artık yavaş yavaş kullanmaya başladım.kırmızı biberi zaten severim sarımsaklı mezelerede hayır demem. kışın zaten epey tüketmek gerekiyor sarımsak soğan. grip olmamak için yemeklerimde de olsa kullanıyorum.tabi direkt kullanamıyorum kokusu ve acısını sevmiyorum.ama sarımsağın...
  5. yoğurtlu semizotu salatası( resimli)

yoğurtlu semizotu salatası( resimli)

yoğurtlu semizotu salatası nasıl yapılır yoğurtlu semizotu salatası tarifi. normalde süt içemeyen biri olarak bol bol yoğurt tüketmeye çalıştığımdan yoğurdu da sade yiyemediğimden genelde salata türlerini yoğurtlu yapmaya çalışıyorum.tarifine gelince bir bağ semizotunu güzelce yıkayıp kesiyoruz üzerine sarımsaklı yoğurt moyanez tuz nane ve pul biber zeytinyağı ekleyip karıştırıyoruz.afiyet...

Sayfayı Paylaş